Mamo, możesz wszystko!

A zacznij od wizyty w LIS-ie.

Kiedy: 09.08.2017 (środa), godz. 10:00-13:00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek IV, Laboratorium Innowacji Społecznych 
Wstęp: bezpłatny, rejestracja pod adresem: www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4588&wiecej_news=1

O tym, że urodzenie dziecka wcale nie oznacza końca kariery zawodowej, a może być jej nowym początkiem – każda kobieta będzie mogła przekonać się podczas spotkania w gdyńskim Laboratorium Innowacji Społecznych „Mama może wszystko! Fundusze Europejskie na założenie własnej działalności gospodarczej”. Zapisy trwają jeszcze do 7 sierpnia.

Spotkanie współorganizowane przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku, odbędzie się w środę, 9 sierpnia, w pracowni LIS (al. Zwycięstwa 96/98 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, budynek IV A, wejście od ul. Stryjskiej) w godz. 10-13. Można przyjść z dzieckiem, maluchem zaopiekują się animatorzy.

Warto zarezerwować sobie tych kilka godzin. Uczestniczki poznają zasady dofinansowań i pożyczek na założenie działalności gospodarczej, w tym z Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, a także w ramach projektu „Pomorzanki w biznesie”, którego głównym założeniem jest wsparcie kobiet po 30. roku życia. Będą mogły także zapoznać się z możliwościami w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych z unijnych funduszy.

- Zachęcamy wszystkie panie, które myślą o własnej firmie, do uczestnictwa w spotkaniu. To okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie Fundusze Europejskie dają kobietom, także tym powracającym na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Będzie można dowiedzieć się, o jakie dofinansowania i w jaki sposób można aplikować, a także wymienić myśli, spostrzeżenia i obawy podczas indywidualnych konsultacji z przedstawicielkami Agencji Rozwoju Pomorza oraz w gronie mam – zachęca Katarzyna Laskowska z ARP. I dodaje: -  Podobne wydarzenia organizujemy od 2014 roku. Niektóre z uczestniczek poprzednich edycji prowadzą już z sukcesem własne firmy.

Spotkanie w LIS będzie okazją do poznania inicjatorek społeczności kobiet Nudoodporne.pl, a także rozmowy o blaskach i cieniach prowadzenia własnej działalności gospodarczej.  

09.VIII
10:00-12:00
Innowacje Społeczne