społeczność parkowiczów

społeczność parkowiczów

spotkania firm parkowych

Spotkania firm parkowych i pozaparkowych  to dawka pozytywnej energii i inspiracji oraz szansa na poszerzenie swojej sieci kontaktów biznesowych. Przy porannej kawie staramy się nie tylko lepiej poznać, ale także podzielić się najlepszymi case’ami ostatnich miesięcy w branży innowacyjnej. Wymieniamy się doświadczeniami biznesowymi i wizytówkami, opowiadamy o wyjątkowych projektach i pracy nad nimi.

Przyjdź na kolejne spotkanie!

Lider PPNT Gdynia

Co roku, w okresie świątecznym, nagradzamy tych Parkowiczów, którzy w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy szczególnie się wyróżnili innowacyjną działalnością biznesową. Lider PPNT to tytuł przyznawany Parkowiczom przez Parkowiczów – konkurs, w którym firmy parkowe same nominują kandydatów, na których później będą głosować. Statuetki Lidera PPNT co roku wykonuje jedna z firm parkowych. Są one zawsze estetycznie powiązane z charakterem działalności wykonującego podmiotu. Do tej pory, twórcami statuetek były firmy: Techjet (wykonana w technologii cięcia wodą), Andervision (z oddychającego betonu), MpicoSys, Spaceforest (rakieta z drukarki 3D), TAMO (drewno orzechowe), Portman Custom Lights (inspiracją była ich słynna lampa retro), WiRan (minimalistyczna metalowa forma z umieszczoną płytka RF), maradDesign (drewniana kula) oraz Fundacja Mozi (ceramiczna statuetka nawiązująca kształtem do naszych budynków), BaranskaDesign (statuetka z autorskiego szkła glasstrico. Finałem konkursu jest gala rozdania nagród odbywająca się podczas spotkania PPNT Świątecznie.

Celem plebiscytu jest skierowanie uwagi na obiecujące rozwiązania i nowoczesne technologie, które powstają w PPNT Gdynia. Lidera PPNT Gdynia wybieramy spośród zgłoszonych kandydatur w pięciu kategoriach: Debiut, Produkt-Usługa, Wydarzenie , Osobowość, Coworker. Nagroda Specjalna od Dyrekcji PPNT przyznawana jest poza głosowaniem.

debiut

W tej kategorii nominujemy firmy parkowe, które wyróżniły się udanym debiutem – na rynku polskim lub zagranicznym. Zgłaszamy najnowsze osiągnięcia firm: projekty oraz produkty, które wzbudziły szczególne zainteresowanie – mediów, konkurencji, specjalistów, rynku, odbiorców. Debiut to nominacja dla obiecujących rozwiązań, w których drzemie wyjątkowy
potencjał do odniesienia sukcesu.

produkt / usługa

Nominujemy produkty lub usługi, o których było głośno w ciągu ostatnich 12 miesięcy: odniosły sukces komercyjny, zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach branżowych, spełniają wymagania szeroko pojętej innowacyjności.

wydarzenie

To o tych wydarzeniach było głośno, to one zgromadziły tłumy i zebrały entuzjastyczne opinie. Pobudzały do działania, rozwoju i refleksji. Przyciągały poziomem merytorycznym, sprzyjały rozwijaniu zainteresowań i poznawaniu nowych ludzi.

osobowość PPNT

Parkowi aktywiści, wizjonerzy, ludzie z charyzmą – to Osobowości PPNT. Warto brać z nich przykład, nie tylko pod względem biznesowym. Zarażają zaangażowaniem, wykazują inicjatywę, ujmują otwartością.

coworker

Najlepszy projekt rozwijany w coworkingu Strefy Startup. Nominujemy coworkerów opracowujących rozwiązania, które mają szansę odnieść sukces komercyjny i w trafny sposób odpowiadają na potrzeby rynku.

nagroda specjalna

przyznawana jest przez Dyrekcję PPNT Gdynia. To wyróżnienie za szczególny wkład w rozwój społeczności parkowej, owocną i obiecującą współpracę z PPNT Gdynia, nieszablonowe podejście do działalności – szczególnie prospołeczne i proekologiczne. Poznaj laureatów poprzednich edycji Lidera PPNT!

 • 14.12 2018

  Liderzy PPNT 2018

  Laureatami nagrody Lidera PPNT 2018 zostali: DEBIUT – Samurai Labs – technologia wykrywania cybernękania i innych niepożądanych treści w Internecie; WYDARZENIE – Space Night – otwarta transmisja startu rakiety Falcon w PPNT Gdynia; USŁUGA-PRODUKT – Spaceforest – rozwój projektu rakiety Bigos oraz usług świadczonych dla sektora kosmicznego; OSOBOWOŚĆ – Tomasz Koszlak, firma Web24; COWORKER – Tymoteusz Cierzan. NAGRODA SPECJALNA trafiła do Mariusza Szymańskiego z firmy Exotech – twórcy składanych płetw, z których korzystają służby specjalne na całym świecie. Obecnie firma Exotech opracowuje w PPNT Gdynia wersję tego produktu dla rynku cywilnego.

 • 13.12 2019

  Liderzy PPNT 2019

  Laureatami nagrody Lidera PPNT 2019 zostali: DEBIUT – Lab4Life – nowy i innowacyjny projekt, który ma szanse zrewolucjonizować rynek health and fitness; WYDARZENIE – Speak in UX – debiutancka konferencja dla społeczności UX-owej, skoncentrowana wokół tematyki badań oraz praktycznych warsztatów; USŁUGA-PRODUKT – Madkom SA – narzędzie, dające możliwość elektronicznej obsługi dokumentów oraz prowadzenia spraw w urzędach; OSOBOWOŚĆ – Joanna Pawłowska – Mateja | Park Cafe; COWORKER – Agnieszka Zalewska. NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymał Michał Wroczyński i jego zespół Samurai Labs. Nagroda została przyznana za stworzenie narzędzia do walki z hejtem w sieci, wykorzystującego sztuczną inteligencję.

 • 21.12 2020

  Liderzy PPNT 2020

  Laureatami nagrody Lidera PPNT 2020, tym razem w nieco innej formie - online, zostali: DEBIUT – Parkowa Bistro – za otwarte i nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu, w tym rozpoczęcie działalności pomimo przeciwności, jakimi okazała się panująca pandemia; WALKA Z COVID19 – akcja #jitteampomaga | JitTeam – w ramach akcji, firma zrealizowała szereg działań pomagając w walce z koronawiurusem; USŁUGA-PRODUKT – komora hiperbaryczna Omnioxy Duo – innowacyjne urządzenie wspomagające leczenie wielu chorób i schorzeń, znajdujące zastosowanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i gabinetów w branży regeneracji i zdrowia; OSOBOWOŚĆ – Adrian Klarecki  | WiRan; COWORKER – Małgorzata Kiełt | Fundacja Planet For Generations. NAGRODA SPECJALNA trafiła do firmy Omnioxy za stworzenie komory hiperbarycznej Omnioxy Duo. Współwłaściciel firmy - Adam Cegielski jest wieloletnim Parkowiczem, który w PPNT realizuje już kilka swoich pomysłów i nieustannie zaskakuje nas nowymi.

 • 21.12 2021

  Liderzy PPNT 2021

  Laureatami nagrody Lidera PPNT 2021, nadal w formie online, zostali: DEBIUT – Experyment – za nową identyfikację wizualna; WYDARZENIE – MIND the TECH. Rozmowa o przyszłości | panel dyskusyjny z okazji 20-lecia PPNT Gdynia; USŁUGA-PRODUKT – Genloxa – za testy do kompleksowej diagnostyki nowotworów złośliwych; OSOBOWOŚĆ – Piotr Groza | Idego Group; COWORKER – Małgorzata Kaźmierczak | InnovaTree. NAGRODA SPECJALNA trafiła do firmy Greenway Polska sp. z o.o. – za projekt budowy stacji do ładowania samochodów elektrycznych we współpracy z firmą logistyczną InPost. Ponadto, Parkowicze przyznali NAGRODĘ 20-LECIA, którą otrzymał Łukasz Osowski, za długoletni związek z murami PPNT Gdynia oraz stworzenie dwóch innowacyjnych firm: IVONA Software i Lab4Life.

 • 15.12 2022

  Liderzy PPNT 2022

  Laureatami nagrody Lidera PPNT 2022, zostali: DEBIUT - Nanoseen - za opracowanie unikatowych w skali światowej nanomembran do odsalania wody; PRODUKT-USŁUGA - Gonito - za opracowanie usługi kompleksowej obsługi sprzedaży na zagranicznych rynkach, która wspiera przedsiębiorców z Polski i Europy Zachodniej w skalowaniu ich biznesu online; WYDARZENIE: Impreza Letnia - za wspieranie budowy społeczności parkowej poprzez wydarzenie, będące formą aktywnego wypoczynku i szansą na lepsze poznanie osób pracujących na co dzień w przestrzeni PPNT Gdynia; OSOBOWOŚĆ - za budowę jednej z wiodących polskich firm w obszarze SEO/SEM oraz opracowanie unikatowej usługi SEO 360; COWORKER - Paweł Korycki - za tworzenie na co dzień pozytywnej atmosfery w przestrzeni oraz budowę działalności zajmującej się sprzedażą firm w złożonych realiach obrotu gospodarczego; NAGRODA SPECJALNA - Fundacja Let's Manage IT za budowę społeczności IT oraz tworzenie platformy służącej prowadzeniu dialogu i wymiany doświadczeń dla osób działających w obszarze technologii informacyjnych.

ppnt aktywnie

treningi, warsztaty, spotkania

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Wspieramy ludzi aktywnych nie tylko biznesowo i naukowo, ale także sportowo. Startujemy w gdyńskich biegach, do których przygotowujemy się podczas wspólnych treningów, latem ćwiczymy na parkowych terenach zielonych, jeździmy rowerami i słuchamy prelekcji na temat zdrowego trybu życia. To i o wiele więcej! A przede wszystkim… Najwytrwalszych nagradzamy!

parkowy turniej

Rywalizacja i integracja – rzućcie wyzwanie innej firmie parkowej podczas Turnieju PPNT! Wielka rozgrywka gier zręcznościowych i gra o puchar! Co roku spotykamy się na parkowym turnieju, podczas którego drużynowo gramy miedzy innymi: w piłkarzyki, tenis stołowy, Xbox, darts, gry multimedialne. Formujcie drużyny – do zobaczenia na Turnieju!

imprezy integracyjne

ppnt światecznie

Tradycyjne potrawy, okolicznościowe warsztaty, nastrojowa muzyka – tak spędzamy coroczne spotkanie świąteczne. Niezmiennie, spotkanie PPNT Świątecznie rozpoczyna koncert kolęd w wykonaniu najmłodszych Parkowiczów – dzieci z przedszkola Mały Einstein. Na parkowej wigilii ma również miejsce gala rozdania statuetek w konkursie Lidera PPNT. Ideą plebiscytu jest nagradzanie parkowych innowacji oraz wyróżnienie osobowości, które aktywnie działają na polu biznesowym, naukowym i społecznym. Nagrody przyznają sami parkowicze. W każdej edycji wygląd statuetek nawiązuje do parkowych innowacji.

witamy lato w PPNT Gdynia

Dobry nastrój, tematyczne przebranie i czas na integrację! Lato witamy w plenerze (o ile dopisuje pogoda), na terenach zielonych między budynkami III i IV PPNT Gdynia. W programie: letnie warsztaty i pyszny catering przy odprężającej muzyce. Każda czerwcowa impreza jest tematyczna – stylówki nawiązujące do motywu przewodniego są nagradzane 🙂

kontakt

+48 58 880 81 29
komunikacja@ppnt.pl

Skip to content