centrum designu

Działamy na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju i promocji sektorów kreatywnych w Gdyni, regionie Pomorza i obszarze Morza Bałtyckiego.

centrum designu

centrum designu to:

Biznes –  ośrodek najnowszej wiedzy o projektowaniu, mający za główny cel  zwiększanie kompetencje przedsiębiorców, wyposażenie w precyzyjne  narzędzia zwiększające kompetencje MŚP, networking, budowanie połączeń miedzy środowiskiem projektantów a światem biznesu, zmianę postrzegania wartości designu w biznesie

Kompetencje – integracja środowiska naukowego, branży kreatywnej i przedsiębiorców, udział w projektach unijnych

Edukacja – organizacja cyklicznych warsztatów i wykładów z zakresu projektowania – wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, ekologii, urbanizacji, mody i nowych technologii

Estetyzacja – koordynacja lokalnych konkursów na wdrażanie dobrych praktyk projektowych w przestrzeni publicznej, wsparcie organizacji pozarządowych w realizowaniu projektów miejskich

Młody design – wsparcie młodych twórców, studentów i absolwentów kierunków projektowych, organizacja konkursów na najlepsze dyplomy oraz wystaw studenckich

Promocja – upowszechnianie osiągnięć polskich projektantów na arenie międzynarodowej, promowanie sektorów kreatywnych z Gdyni i Pomorza

Gdynia Design Days – rozpoznawalny w Polsce – zarówno wśród projektantów, jak  i przedsiębiorców – czołowy festiwal inspiracji oraz praktycznej  i wartościowej wiedzy o projektowaniu

Prowadzimy działalność ekspozycyjną. Organizujemy wystawy poświęcone grafice, wzornictwu, architekturze, nowym technologiom, innowacyjnym usługom i historii polskiego designu. Współpracujemy z kuratorami z całej polski, którzy realizują z nami m.in. autorskie projekty. Naszymi głównymi przestrzeniami wystawienniczymi są: galeria Centrum Designu w budynku III PPNT i galeria F0.26 w budynku IV.

Wybrane zrealizowane wystawy:

 • Fair Building. Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?
 • NIEMAPA Gdynia
 • Let’s bee friends
 • Innowacja to design. Innowacje firm parkowych
 • Akademia Pana Technika
 • Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Organizujemy cykliczne wykłady i warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych i profesjonalistów z branży kreatywnej. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie designu i nowych technologii. Wydarzenia są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów, a przede wszystkim podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. Chcemy, aby były one inspiracją do dalszej pracy twórczej oraz stanowiły motywację do doskonalenia warsztatu.

Wybrane cykle wydarzeń:

 • moda: jak odnaleźć się w branży?
 • spotkania z książką
 • w sprawie autorów
 • prawo dla kreatywnych – architektura / moda / wzornictwo / grafika

 • Gdynia Design Days

  Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze trendy w projektowaniu. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania. Przez 10 lipcowych dni Gdynia staje się najważniejszym miejscem spotkań branży projektowej.

  Wierzymy, że intensywna wymiana doświadczeń i możliwość współdziałania pozwalają nabrać wiatru w żagle na cały kolejny rok, a nagrodzone w czasie GDD idee są na tyle atrakcyjne, żeby przebić się na rynkach polskim i zagranicznych.

  dla kogo?

  • Profesjonaliści – wzmocnisz swoje kompetencje i zainspirujesz się na kolejny rok pracy
  • Przedsiębiorcy - nasze wydarzenia pomogą Ci zrozumieć specyfikę pracy z branżą kreatywną, rozwijaj swój biznes i zdobywaj przewagę nad konkurencją
  • Amatorzy – poznasz ciekawych ludzi i kreatywnie spędzisz czas, dodatkowo zdobywając nowe umiejętności

  zaangażuj się

  Gdynia Design Days to przede wszystkim ludzie. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Chcesz zostać partnerem festiwalu? Masz foodtrack, który mógłby stanąć w centrum festiwalowym? Chcesz zaliczyć wolontariat, staż lub praktykę przy okazji organizacji festiwalu? A może masz pomysł na wydarzenie lub wystawę? Koniecznie skontaktuj się z nami!

  wstęp i zapisy

  Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, ale obowiązują zapisy. Skorzystaj z szerokiej oferty bezpłatnych wystaw i wydarzeń towarzyszących. Wyjątek stanowią warsztaty i wykłady biznesowe w ramach projektów Stwórz i Sprzedaj oraz Design talks Business.

   

  Dowiedz się więcej o Festiwalu GDD!

 • Design talks Business

  Poprzez połączenie projektowania i biznesu Centrum Designu odpowiada na potrzeby rozwoju, zmian oraz profesjonalizacji w firmach. Staje się medium wiedzy i umiejętności z obszaru świadomego projektowania i networkingu, dostarcza inspiracji, wiedzy, wsparcia dla właścicieli firm z Pomorza, Polski, Europy. Celem Centrum Designu jest integracja środowiska projektantów ze światem biznesu.

  Centrum Designu  pokazuje kierunki zmian w obszarach biznesu, w których projektowanie jest ważnym elementem rozwoju.  Dla biznesu design to narzędzie tworzenia i wdrażania innowacji, sposób na wytwarzanie nowych produktów i usług, zorientowanych na potrzeby użytkowników, a w konsekwencji rozwój przez poprawę konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw na rynku polskim i międzynarodowym oraz zmianę postrzegania  wartości  designu w biznesie.

 • EntreprenuerSHIP

  Projekt unijny Design EntreprenuerSHIP to integracja i edukacja studentów, absolwentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania designem. Program oparty na pracy w niewielkich zespołach realizowany był do 2014 roku. Zadanie uczestników polegało na szukaniu rozwiązań, które zwiększą efektywność urządzeń przy wprowadzeniu niskokosztowych zmian oraz zwiększeniu sprzedaży.

  Korzyści:

  • Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych
  • Poznanie nowych metodologii i strategii działania
  • Wsparcie w zakresie promocji

  Projekt skierowany dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą zdobyć przewagę na rynku. Wdrożyć innowacje bądź nowe produkty i poszukują osób, które pomogą im przejść przez proces.

  Masz ciekawy pomysł? Skontaktuj się z nami!

wydarzenia

 • 16.12
  12:00

  PPNT Gdynia, budynek III, F/H

  Design Thinking – edycja świąteczna

  Design thinking. Wszyscy wokół o tym mówią i zachwalają, jako najlepszy sposób rozwiązywania problemów, a Ty nie masz zielonego pojęcia, co to jest? Zaczął się czas wigilii firmowych i myślisz o jakiejś formie integracji pracowników? Może chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym?

kontakt

centrum designu
+48 58 880 82 33
info@centrumdesignu.gdynia.pl

Skip to content