centrum designu

Działamy na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju i promocji sektorów kreatywnych w Gdyni, regionie Pomorza i obszarze Morza Bałtyckiego.

centrum designu

centrum designu to:

Biznes –  ośrodek najnowszej wiedzy o projektowaniu, mający za główny cel  zwiększanie kompetencje przedsiębiorców, wyposażenie w precyzyjne  narzędzia zwiększające kompetencje MŚP, networking, budowanie połączeń miedzy środowiskiem projektantów a światem biznesu, zmianę postrzegania wartości designu w biznesie

Kompetencje – integracja środowiska naukowego, branży kreatywnej i przedsiębiorców, udział w projektach unijnych

Edukacja – organizacja cyklicznych warsztatów i wykładów z zakresu projektowania – wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, ekologii, urbanizacji, mody i nowych technologii

Estetyzacja – koordynacja lokalnych konkursów na wdrażanie dobrych praktyk projektowych w przestrzeni publicznej, wsparcie organizacji pozarządowych w realizowaniu projektów miejskich

Młody design – wsparcie młodych twórców, studentów i absolwentów kierunków projektowych, organizacja konkursów na najlepsze dyplomy oraz wystaw studenckich

Promocja – upowszechnianie osiągnięć polskich projektantów na arenie międzynarodowej, promowanie sektorów kreatywnych z Gdyni i Pomorza

Gdynia Design Days – rozpoznawalny w Polsce – zarówno wśród projektantów, jak  i przedsiębiorców – czołowy festiwal inspiracji oraz praktycznej  i wartościowej wiedzy o projektowaniu.

Prowadzimy działalność ekspozycyjną, organizujemy wystawy, wykłady, warsztaty i spotkania poświęcone tematyce grafiki, wzornictwa, architektury, design managementu, nowych technologii, innowacyjnych usług i historii polskiego designu, a także cykle wydarzeń m.in. Dialogi z przyszłością. Współpracujemy z kuratorami z całej Polski, którzy realizują z nami autorskie projekty. Nasze wystawy aranżujemy głównie w przestrzeniach bud. III i IV PPNT Gdynia, współpracujemy także z instytucjami miejskimi. Zajmujemy się również świadczeniem usług z zakresu Design Management.

 • Fair Building. Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?
 • NIEMAPA Gdynia
 • Let’s bee friends
 • Innowacja to design. Innowacje firm parkowych
 • Akademia Pana Technika
 • Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Organizujemy cykliczne wykłady i warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych i profesjonalistów z branży kreatywnej. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie designu i nowych technologii. Wydarzenia są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów, a przede wszystkim podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. Chcemy, aby były one inspiracją do dalszej pracy twórczej oraz stanowiły motywację do doskonalenia warsztatu.

 

 • moda: jak odnaleźć się w branży?
 • spotkania z książką
 • w sprawie autorów
 • prawo dla kreatywnych – architektura / moda / wzornictwo / grafika

 • Gdynia Design Days

  Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze trendy w projektowaniu. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje, dyskusje oraz akcje performatywne program skierowany jest zarówno do młodych projektantów, jak i profesjonalistów, a także mieszkańców, przedsiębiorców i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania. Przez 9 lipcowych dni Gdynia staje się najważniejszym miejscem na mapie spotkań branży projektowej.

  Wierzymy, że intensywna wymiana doświadczeń i możliwość współdziałania pozwalają nabrać wiatru w żagle na cały kolejny rok, a nagrodzone w czasie GDD idee są na tyle atrakcyjne, żeby przebić się na rynku polskim i zagranicznym.

  dla kogo?

  • Profesjonaliści – wzmocnisz swoje kompetencje i zainspirujesz się na kolejny rok pracy
  • Przedsiębiorcy - nasze wydarzenia pomogą Ci zrozumieć specyfikę pracy z branżą kreatywną, rozwijaj swój biznes i zdobywaj przewagę nad konkurencją
  • Amatorzy – poznasz ciekawych ludzi i kreatywnie spędzisz czas, dodatkowo zdobywając nowe umiejętności

  zaangażuj się

  Gdynia Design Days to przede wszystkim ludzie. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Chcesz zostać partnerem festiwalu? Masz foodtrack, który mógłby stanąć w centrum festiwalowym? Chcesz zaliczyć wolontariat, staż lub praktykę przy okazji organizacji festiwalu? A może masz pomysł na wydarzenie lub wystawę? Koniecznie skontaktuj się z nami!

  wstęp i zapisy

  Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, ale obowiązują zapisy. Skorzystaj z szerokiej oferty bezpłatnych wystaw i wydarzeń towarzyszących. Wyjątek stanowią warsztaty i wykłady biznesowe w ramach projektów Stwórz i Sprzedaj oraz Design talks Business.

   

  Dowiedz się więcej o Festiwalu GDD!

 • Design talks Business Sustainability

  Poprzez połączenie projektowania i biznesu Centrum Designu odpowiada na potrzeby rozwoju, zmian oraz profesjonalizacji w firmach. Staje się medium wiedzy i umiejętności z obszaru świadomego projektowania i networkingu, dostarcza inspiracji, wiedzy, wsparcia dla właścicieli firm z Pomorza, Polski, Europy. Celem Centrum Designu jest integracja środowiska młodych projektantów ze światem biznesu oraz promocja dobrych praktyk w duchu idei sustainability.

  Centrum Designu  pokazuje kierunki zmian w obszarach biznesu, w których zrównoważone projektowanie jest ważnym elementem rozwoju.  Dla biznesu design to narzędzie tworzenia i wdrażania innowacji, sposób na wytwarzanie nowych produktów i usług, zorientowanych na potrzeby użytkowników, a w konsekwencji rozwój przez poprawę konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstw na rynku polskim i międzynarodowym oraz zmianę postrzegania  wartości  designu w biznesie.

 • EntreprenuerSHIP

  Projekt unijny Design EntreprenuerSHIP to integracja i edukacja studentów, absolwentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zarządzania designem. Program oparty na pracy w niewielkich zespołach realizowany był do 2014 roku. Zadanie uczestników polegało na szukaniu rozwiązań, które zwiększą efektywność urządzeń przy wprowadzeniu niskokosztowych zmian oraz zwiększeniu sprzedaży.

  Korzyści:

  • Nawiązanie nowych kontaktów biznesowych
  • Poznanie nowych metodologii i strategii działania
  • Wsparcie w zakresie promocji

  Projekt skierowany dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą zdobyć przewagę na rynku. Wdrożyć innowacje bądź nowe produkty i poszukują osób, które pomogą im przejść przez proces.

  Masz ciekawy pomysł? Skontaktuj się z nami!

 • EcoDesign Circle (Interreg Baltic Sea Region)

  Zamierzeniem projektu unijnego EcoDesign Circle (2016-2019) i jego kontynuacji EcoDesign Circle 4.0 (2019-2021) jest zwiększenie potencjału centrów designu i ich użytkowników z obszaru gospodarki o obiegu zamkniętym. W rezultacie projektanci oraz małe i średnie przedsiębiorstwa będą w stanie lepiej identyfikować nowe metody tworzenia innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów, usług i modeli biznesowych oraz z większym zaangażowaniem będą mogli wprowadzać je na rynek.

  Korzyści:

  • – Wzmocnienie potencjału centrów designu jako lidera transformacji
  • – Zwiększenie świadomości i praktycznego zastosowana podejścia projektowego w ekonomii cyrkularnej
  • – Poszerzaniu wiedzy dotyczącej ekodesignu i wyboru, jaki oferuje w zakresie odpowiedzialnej i zrównoważonej – konsumpcji oraz w digitalizacji i  projektowaniu usług

  Rezultaty:

  • – Narzędzia dla przedsiębiorstw (EcoDesign Audit i Sprint) wraz z ich digitalizacją
  • – Model szkoleniowy dla praktyków (EcoDesign Learning Factory)
  • – Internetowy przewodnik po zrównoważonym rozwoju z materiałami i inspiracjami Sustainability Guide
  • – Mobilna wystawa Reconsider Design

wydarzenia

 • 16.12
  12:00

  PPNT Gdynia, budynek III, F/H

  Design Thinking – edycja świąteczna

  Design thinking. Wszyscy wokół o tym mówią i zachwalają, jako najlepszy sposób rozwiązywania problemów, a Ty nie masz zielonego pojęcia, co to jest? Zaczął się czas wigilii firmowych i myślisz o jakiejś formie integracji pracowników? Może chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym?

 • 17.11
  12:00

  ONLINE

  Jak poprawić sprzedaż budując pozytywne doświadczenia klienta? | Konsultacje dla firm

  Czy wiesz, że aż 7 na 10 produktów cyfrowych upada z powodu braku akceptacji przez grupę docelową? Nie od dziś wiadomo, że użyteczne projekty cieszą się większym zaangażowaniem, lojalnością, a także utrzymaniem zaangażowania lojalnych klientów. Podczas konsultacji będziesz miał_miała okazję porozmawiać o tym, dlaczego budowanie doświadczenia, przyjazność i użyteczność są takie ważne i co możesz zrobić, aby wdrożyć je u siebie.

 • 09.07
  09:50

  budynek III

  Design talks Business Sustainability Summit - dzień II

  Znamy już program nowej odsłony Design talks Business Sustainability Summit, czyli lipcowego wydarzenia skierowanego dla biznesu, którego celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności pozwalające na wprowadzanie produktów i usług w sposób zrównoważony.  Tegoroczna edycja po dwóch latach pandemii wraca do stacjonarnej odsłony. Wydarzenie jest biletowane, a ilość miejsc ograniczona!

kontakt

centrum designu
+48 58 880 82 33
info@centrumdesignu.gdynia.pl

Skip to content