pracownie PPNT

pracownie PPNT

Specjalistyczne gdyńskie pracownie znajdują się w dwóch lokalizacjach: w PPNT Gdynia oraz w Parku Konstruktorów. Park Konstruktorów to budynek mieszczący się na terenie byłej Stoczni Gdynia. Na co dzień stanowi on zaplecze wdrożeniowo-produkcyjne dla innowacyjnych firm. To tutaj kreatorzy, projektanci i inżynierowie mogą rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji, do produktu”.

 • pracownia druku 3d

  Drukowanie przestrzenne to nowoczesna technologia, która bardzo dynamicznie się rozwija. Powstałe w parkowej pracowni wydruki mogą znaleźć zastosowanie m.in. w procesach szeroko pojętego prototypowania, posłużyć do wykonania nietypowych narzędzi, uchwytów, osłon urządzeń elektronicznych, modeli do badań aerodynamicznych i hydrodynamicznych, a także do stworzenia modeli wykorzystywanych w ortodoncji, stomatologii, czy protetyce. Wysokiej klasy sprzęt oraz certyfikowane materiały, jakimi dysponuje pracownia, otwierają również drogę do wykorzystania druku 3D w procedurach medycznych. Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo na dowolnym etapie produkcji – od projektowania, przez wykonanie, aż po postprocessing.

  Pracownia PPNT Gdynia działa w ramach Zintegrowanego Centrum Druku 3D stworzonego wspólnie z pracownią w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

  Zapoznaj się z pełną ofertą.

   

  kontakt
  +48 509 916 583
  pracownia3d@ppnt.pl

 • pracowania pomiarów 3d

  Operatorem pracowni jest parkowa firma Reversesolutions Sp. z o.o. dysponująca wysokiej klasy sprzętem pomiarowym oraz specjalistycznym oprogramowaniem. Pracownia świadczy usługi w zakresie skanowania 3D, kontroli jakości oraz inżynierii odwrotnej dla przemysłu, a także na potrzeby indywidualnych klientów. Wyposażona jest w sprzęt firmy GOM (najczęściej stosowane i powszechnie akceptowane przez przemysł maszyny pomiarowe). Dokładność pomiaru potwierdza certyfikat VDI 2634 Part 3.

  Do dyspozycji klienta, w zależności od potrzeb, pozostają:

  • Skaner 3D ATOS Triple Scan III - przemysłowy system pomiarowy, przeznaczony do trudnych i skomplikowanych detali. Dzięki wymiennym obszarom pomiarowym i wysokiej rozdzielczości system jest bardzo uniwersalny, co pozwala skanować bardzo małe oraz duże detale. /parametry: rozdzielczość 2x8 mln pixeli, obszary pomiarowe 300 700, dokładność do 0.01mm
  • System pomiarowy TRITOP - mobilny system pomiarowy CMM służący do precyzyjnych pomiarów detali. Technologia opiera się na fotogrametrii, a uzyskane dane pomiarowe dają możliwość integracji ze skanerem 3D ATOS. Wynik pomiaru to czytelny raport oparty na pomiarze chmury punktów. /parametry: dokładność pomiaru 10x10m - 0,1mm, 5x5m - 0,05mm

  * Skaner ATOS wraz z systemem TRITOP tworzą zintegrowany system pomiarowy, który pozwala skanować kilkunastometrowe detale takie jak samoloty czy pociągi.

   

  kontakt
  Reversesolutions Sp. z o.o.
  +48 508 626 929
  office@reversesolutions.pl

 • laboratorium pomiarowe

  Operatorem laboratorium pomiarowego jest firma WiRan. Wyposażenie pracowni pozwala na przeprowadzenie dokładnych i kompleksowych pomiarów z zakresu elektroniki wysokich oraz niskich częstotliwości. Sprzęt pomiarowy daje możliwość obserwacji i archiwizacji przebiegu badanych sygnałów, a zaawansowana infrastruktura w postaci klatki Faradaya oraz komory klimatycznej umożliwia wytworzenie specyficznego środowiska pomiarowego.

   

 • laboratorium biotechnologiczne

  PPNT Gdynia | Bio Laboratorium aktywnie wspiera sektor life-scence oraz realizuje projekty badawczo-rozwojowe, edukacyjne i komercyjne. Świadczy specjalistyczne usługi z zakresu: chemii analitycznej, mikrobiologii, hodowli in vitro i biologii molekularnej.

  Zapoznaj się z pełną ofertą.

   

  kontakt
  +48 58 880 81 34
  biolab@ppnt.pl

 • pracownia wzorcowania przyrządów pomiarowych

  Pracownia znajduje się w Parku Konstruktorów (teren byłej Stoczni Gdynia), a jej operatorem jest firma Tenslab sp. z o.o. Laboratorium wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do wzorcowania i kalibracji.

   

  w pracowni znajdują się następujące stanowiska:

  • stanowisko do wzorcowania przyrządów do pomiaru długości i kąta
  • stanowisko do wzorcowania przyrządów do pomiaru temperatury i wilgotności
  • stanowisko do wzorcowania przyrządów pomiaru ciśnienia
  • stanowisko do wzorcowania wielkości elektrycznych

  kontakt
  Tenslab | Park Konstruktorów
  +48 58 380 06 44
  wzorcujace@tenslab.pl
  więcej o ofercie: www.tenslab.pl

 • pracownia obróbki drewna i metalu

  Operatorem pracowni jest Fundacja Mozi, która wraz z Tabanda stworzyła inicjatywę PROTO TYPY. Miejsce łączy różne dziedziny twórcze, specjalistów i technologie. Tworzone przez aktywnych projektantów, technologów i ekspertów z różnych obszarów, którzy dzielą się swoją pasją i doświadczeniem. Można tu eksperymentować z materiałami, wykonywać próbki, modele, makiety oraz dokonywać szybkich modyfikacji i ulepszeń. Wyspecjalizowane pracownie przeznaczone są dla studentów uczelni artystycznych i kierunków wzorniczych, jak również dla stałych rezydentów, ambitnych twórców i kreatywnych projektantów, którzy mogą tu zrealizować swoją pierwszą kolekcję małych linii produkcyjnych czy też autorskich obiektów. Eksperci współpracują z firmami potrzebującymi wsparcia w zakresie realizacji projektów, szkoleń czy też warsztatów.

  PROTO TYPY to trzy główne pracownie:

  • STOLARNIA
  • – frezarka numeryczna cnc
   – frezarka dolnowrzecionowa
   – prasa membranowa
   – szlifierka taśmowa
   – szlifierki mimośrodowe
   – piła ukośnica
   – piła tarczowa
   – wiertarka pozioma
   – pilniki, dłuta, młotki
   – ściski stolarskie
   – urządzenia wielofunkcyjne

   

  • ŚLUSARNIA
  • – spawarka TIG z osłoną gazową
  • – laser do cięcia metali
   – giętarka ręczna do rur
   – giętarka ręczna do płaskowników i prętów
   – giętarko – walcarka mechaniczna do rur i prętów
   – szlifierka taśmowa
   – piła taśmowa do metali
   – pilniki, młotki i wiele innych

   

  • CERAMIKA
  • – piec komorowy
  • – drukarka 3D
   – walcarka do gliny
   – koła garncarskie
   – skrobaki
   – cykliny gumowe
   – igły garncarskie
   – wałki
   – rożki garncarskie
   – toczki malarskie
   – różne rodzaje gliny ceramicznej
   – szkliwa
   – angoby

   

  kontakt
  Monika Gradzik
  508 816 072
  mozi.gdynia@gmail.com

Skip to content