strefa startup

Rozwijaj z nami swój pomysł biznesowy

strefa startup

To przytulna przestrzeń do pracy, a zarazem kreatywne, inspirujące się wzajemnie środowisko młodych przedsiębiorców

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie chcesz jeszcze wynajmować biura? Pomyśl o coworkingu w Strefie Startup. Znajdziesz tu wygodne miejsce do pracy w otoczeniu innych startupów i firm parkowych.

Strefa Startup oferuje:

Czekamy na osoby z branż: ICT, automatyki, robotyki, biotechnologii, ochrony środowiska oraz przemysłów kreatywnych, m.in. designu, wzornictwa przemysłowego, multimediów czy architektury.
  • 24/7 dostęp do biurka w otwartej przestrzeni coworkingowej
  • przyjazne cenowo pakiety z rozliczeniem za godziny
  • przestrzeń do pracy - stół konferencyjny, salę spotkań, budki telefoniczne
  • infrastrukturę biurową (drukarka/skaner/ksero) i Internet do 120 Mb/s
  • dostęp do wyposażonej kuchni i codzienny serwis sprzątania
  • strefy chillout i czytelnię
  • wygodną lokalizację (1 minuta pieszo od przystanku autobusowego Centrum Nauki Experyment, 4 minuty od stacji SKM Gdynia Redłowo)
  • wsparcie merytoryczne: warsztaty, prelekcje, konsultacje | Informacja Patentowa, gwarancja udziału w naszych wydarzeniach z zakresu komunikacji, sprzedaży, projektowania produktów i usług, modelu biznesowego, UX, aspektów prawnych i wielu innych

poznaj nasz coworking

poznaj nasz coworking
poznaj nasz coworking
poznaj nasz coworking
poznaj nasz coworking

nasze działania

  • Miejski Service Design

    Dobrze zaprojektowane wrażenia użytkownika produktu/usługi pomagają zdobyć wiernych klientów. Miejski Service Design to cykl warsztatów realizowanych przez Strefę Startup Gdynia, podczas których uczymy projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców. Udział w MSD stanowi doskonałą okazję, aby poznać narzędzia stosowane w human-centered design i cały proces projektowania usług od strony praktycznej.

  • Strefa UX

    Na warsztatach i prelekcjach w Strefie UX przekazujemy praktyczną wiedzę o procesach i narzędziach wykorzystywanych przy tworzeniu produktów z myślą o ich przyszłych użytkownikach. Uczestnicy zdobywają umiejętność badania potrzeb klientów, tworzenia użytecznych rozwiązań, prototypowania ich, a także wdrożenia i weryfikacji projektów.

  • Warsztaty i prelekcje

    Organizujemy wydarzenia dotyczące tworzenia silnej i rozpoznawalnej na rynku marki – przekazujemy wiedzę na temat projektowania usług i produktów opartych na rozwiązaniach problemów użytkowników, a także brandingu, komunikacji z klientami, marketingu i PR, pracy w zespole i zarządzania projektami.

  • JAM-y – branżowe maratony biznesowe

    Ich celem jest wprowadzenie w świat biznesu i przekazanie praktycznej wiedzy niezbędnej przy prowadzeniu własnej firmy. Każdy maraton zorientowany jest na inną branżę (np. kreatywną, life science, IT, ochronę środowiska, inżynierii). Dzięki temu warsztaty są dostosowane do potrzeb i specyfiki konkretnej branży.

wydarzenia

  • 24.03
    12:00

    budynek III, sala morska

    Koszmar bagien, czyli wymieranie roślin torfowisk - wykład

    Zapraszamy Was na kolejny wykład realizowany w ramach projektu „Czynna ochrona gatunkowa roślin torfowiskowych – etap III” dofinasowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Podczas wykładu poznamy morderców, trucicieli i oszustów, czyli odkryjemy zadziwiający świat roślin torfowiskowych. Poszukamy ich miejsca w kulturze i zwyczajach, zagrożeń, które na nie czekają oraz sposobów ich ochrony. 

     

     

  • 27.03
    10:00

    budynek III, pokój H1.31

    Konsultacje eksperckie – informacja patentowa

    Marka, design, wynalazek. Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, dowiedz się, jak dbać o swoją własność intelektualną oraz gdzie i w jaki sposób szukać informacji o przedmiotach już chronionych.

    Konsultacje odbywają się osobiście, telefonicznie lub przez e-mail.

  • 28.03
    08:00

    budynek III, pokój H1.31

    Konsultacje eksperckie – rzecznik patentowy

    Zapraszamy na konsultacje z Anną Kwapich – rzecznikiem patentowym z wieloletnim doświadczeniem, który odpowie na Twoje pytanie związane z wynalazkami, oznaczeniem firmy lub produktu czy ochroną wyglądu produktu.

    Konsultacje odbywają się osobiście, telefonicznie lub przez e-mail.

  • 29.03
    10:00

    budynek III, sala F/H

    Zasady i formy zawierania umów w obrocie gospodarczym - spotkanie

    Zapraszamy na spotkanie przygotowane specjalnie dla Was w temacie: „Zasad i form zawierania umów w obrocie gospodarczym„, gdzie dowiecie się jak przebiega proces zawierania umów w Kodeksie Cywilnym. Podczas spotkania wyjaśnione zostaną formy, w jakich umowy są zawierane oraz konsekwencje ich uchybienia.

  • 30.03
    09:00

    budynek III, H1.31 lub online

    Twoja marka – czy możesz z niej legalnie korzystać? Sprawdź swój znak.

    Informacja Patentowa PPNT Gdynia zaprasza na dedykowane, indywidualne szkolenie. Dowiedz się, gdzie i jak szukać informacji o chronionych w Polsce i UE znakach towarowych. Naucz się pod okiem specjalisty jak korzystać z dostępnych baz i sprawdź, czy Twoja marka nie koliduje z innym oznaczeniem.

  • 31.03
    09:00

    budynek III, coworking

    Dzień otwarty w Coworkingu

    Zapraszamy na Dzień Otwarty w Strefa Startup Gdynia
    Będziecie mogli obejrzeć i przetestować naszą przestrzeń by sprawdzić jak Wam się pracuje w open-space.
  • 03.04
    15:00

    budynek IV, lokal F0.31

    Dyżury prawne w Kancelarii Zimmermann Moksa Radcowie Prawni Sp.p.

    Rozpoczynamy cotygodniowe dyżury prawne w Kancelarii Zimmermann Moksa Radcowie Prawni Sp.p. (budynek IV lokal F0.31) – dedykowane dla firm parkowych.

  • 12.04
    09:00

    budynek IV, F0.02

    Komunikacja dla menedżerów - warsztaty dla Parkowiczów z firmą Yari

    Jesteś menedżerem lub liderem zespołu projektowego? Zastanawiasz się, czemu Twoje rozmowy z pracownikami nie przynoszą spodziewanego efektu? Chcesz rozwijać swoje kompetencje i motywować pracowników? Dobrze trafiłeś! Podczas warsztatów zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania ludźmi oraz budowania motywacji i zaangażowania w zespole. Rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjnych w rozmowach 1-na-1.

  • 12.05
    09:00

    budynek III, sala kinowa

    IV Pomorskie Spotkania Piwowarów

    Już 12 maja spotkamy się w PPNT Gdynia, aby w przyjaznym środowisku podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat piwa i wszystkiego co z nim związane. Szykujemy dla Was ciekawe prezentacje specjalistów, browarników i pasjonatów, a także morze branżowych nowości.

konkurs im. prof. Romualda Szczęsnego

  • o konkursie

    Nagroda, przyznawana za najlepszą pracę dyplomową zrealizowaną na Politechnice Gdańskiej, została ufundowana przez Prezydenta Gdyni w roku 2002 dla uhonorowania i upamiętnienia Profesora Romualda Szczęsnego – wybitnego uczonego specjalizującego się w energoelektronice. Nagroda główna w Konkursie wynosi 10 000 zł. Oprócz nagrody głównej Prezydent może przyznać trzy wyróżnienia w wysokości 3 000 zł każde.

    Romuald Szczęsny
    Wybitny gdynianin, ukończył Wydział Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu w 1968 roku rozpoczął pracę na Wydziale Elektrycznym PG jako asystent w Katedrze Napędu Elektrycznego. Jednocześnie studiował matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jego doktorat i pionierskie prace badawcze koncentrowały się w zakresie modelowania i symulacji układów energoelektronicznych. Swoje doświadczenie dydaktyczne wzbogacił podczas pięcioletniej pracy na uniwersytecie technicznym USTO w Oranie, w Algierii.

    Profesor Romuald Szczęsny był propagatorem współpracy międzynarodowej; osobiście prowadził ścisłą współpracę naukową z Instytutem Politechnicznym w Tuluzie we Francji. Jest autorem wybitnej monografii pt. „Komputerowa symulacja układów energoelektronicznych”. Jest współautorem pakietu symulacji układów energoelektronicznych TCAD, który stał się narzędziem badawczo-projektowym w licznych uczelniach i instytutach.

    Jako kierownik Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych, a jednocześnie prodziekan ds. nauki w kadencji 1996-1999, a następnie dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG wyróżnił się nadzwyczajną otwartością na sprawy współpracowników, pogodą ducha, odwagą i pracowitością.

    Nominacje do Nagrody i wyróżnień ustala Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą profesorowie z wydziałów PG, które zgłosiły prace do konkursu oraz przedstawiciel Prezydenta Gdyni – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Na podstawie nominacji Kapituły Nagrodę i wyróżnienia przyznaje ostatecznie Prezydent Gdyni.

     

     

  • kapituła

     

    Nominacje do Nagrody i wyróżnień ustala Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą profesorowie z wydziałów PG, które zgłosiły prace do konkursu oraz przedstawiciel Prezydenta Gdyni – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Na podstawie nominacji Kapituły Nagrodę i wyróżnienia przyznaje ostatecznie Prezydent Gdyni.

  • regulamin

Dokumenty do pobrania

kontakt

Strefa Startup
+48 58 880 81 72
startup@ppnt.pl

Skip to content