aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 15 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Ekspozycja berlińskiego muzeum na gdyńskim e-papierze

Do kwietnia można oglądać wystawę laureata nagrody GASAG Marca Bauera w Berlinische Galerie, do realizacji której artysta wykorzystał system wyświetlaczy wykonanych z papieru elektronicznego, stworzonych przez gdyńską firmę z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Japanese Business Culture Webinar

Szukasz partnerów biznesowych w Japonii? Zastanawiasz się, jak dostować strategię eksportową do rynku japońskiego? Jesteś zainteresowany/a kulturą biznesową w tym kraju? Weź udział w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi kwitnącej wiśni.

Wystartował konkurs Gdyński Biznesplan!

2 stycznia 2021 roku wystartowała 19. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Miasto Gdynia zaprasza do udziału w konkursie wszystkich, którzy mają pomysł na nowy biznes, produkt lub usługę i chcą opracować profesjonalny biznesplan, by następnie wcielić go w życie. Pula nagród w tej edycji to aż 100 tysięcy złotych.

Cześć Parkowicze!

Jesteś w Parku od niedawna?  A może jesteś z nami od dłuższego czasu, ale nie masz pamięci do nazwisk, nazw działów, chcesz załatwić coś, co dotyczy Twojej firmy szybko i skutecznie? Spieszymy z pomocą!

Znamy Liderów PPNT 2020!

Lider PPNT to coroczna tradycja przyznawania nagród w 5 kategoriach dla tych Parkowiczów, którzy podczas ostatnich 12 miesięcy szczególnie wyróżnili się innowacyjną działalnością biznesową.

Kim są drukarze XXI wieku?

Wynalezienie druku w XV wieku spopularyzowało książki. Drukarka atramentowa w latach 90. ułatwiła korespondencję i obieg dokumentów. Dziś druk 3D daje współczesnemu odbiorcy praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia.

Gdyński sposób na koronawirusa. Będzie przełom?

Pandemia koronawirusa namieszała w gospodarce. Okazało się, że największe szanse na przetrwanie i – paradoksalnie sukces – mają firmy, które potrafią szybko i zwinnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku. Jedną z takich firm jest Portman Lights. Młoda spółka, która w zaledwie rok weszła do międzynarodowej branży oświetlenia scenicznego. W ich unikalnych na rynku lampach zakochali się m.in. realizatorzy koncertów Stinga i Eda Sheerana. Dziś, gdy branża wydarzeń masowych czeka na odmrożenie, młodzi przedsiębiorcy nie składają broni i rozpoczęli właśnie prace nad lampami mającymi strzec naszego zdrowia. Czy uda im się powtórzyć sukces lamp scenicznych?