aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 15 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

UK is open

Poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim. Mimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, Wielka Brytania wciąż jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Gospodarka brytyjska jest jedną z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie. Rusza szkolenie online dla wszystkich zainteresowanych brytyjskim rynkiem.

Zrównoważona gospodarka wodami opadowymi

Parkowa firma Costa Project zaprasza na ogólnodostępny webinar dotyczący zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi. Podczas prezentacji omówiony zostanie temat panującej w Polsce suszy oraz sposoby walki z nią.

Rusza Gdynia Design Days – nie będziecie się nudzić!

Choć festiwal Gdynia Design Days (GDD) ma już uznaną w Polsce i na świecie markę, to w tym roku jego organizatorom przyszło się zmierzyć z nowym wyzwaniem: wszystkie wydarzenia przeniesione zostały do sieci z uwagi na panującą pandemię. Jak wygląda program festiwalu, który w ciągu ostatnich lat stał się jedną z wizytówek Gdyni?

Szykuje się rewolucja w testach na koronawirusa?

Polscy inżynierowie rozpoczęli prace nad skonstruowaniem robota, który ma przyspieszyć produkcję polskich testów na COVID-19. Dzięki zwiększeniu wydajności oraz obniżenia kosztów ich produkcji, nowa technologia ma także poprawić dostępność testów.

Porozmawiajmy o biznesie online

Spotkanie organizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego adresowane jest do przedsiębiorców działających na terenie województwa pomorskiego. W tym startupów oraz innowatorów zainteresowanych wsparciem zwrotnym na rozwój działalności badawczo-rozwojowej.

Polka będzie decydować o kierunkach rozwoju europejskiego designu

Paulina Kisiel – kierownik festiwalu Gdynia Design Days, została wybrana na członka zarządu Biura Europejskich Stowarzyszeń Projektowych (The Bureau of European Design Assotiations, BEDA). To największe i najbardziej prestiżowe zrzeszenie, skupiające projektantów z cale Europy.

UWAGA! Nadchodzi fala zmian. Zamelduj się na GDD.

Tegoroczny festiwal będzie pretekstem do podjęcia działań i pobudzenia kreatywności. Już dziś potrzebujemy mądrych, funkcjonalnych i trwałych rozwiązań, dzięki którym stawimy czoła zmianom klimatycznym, utracie bioróżnorodności, przemianom demograficznym, społecznym i kulturowym oraz mądrze wykorzystamy rozwój nowych technologii.

Wakacyjne przygody w Experymencie

W tegoroczne wakacje nad morzem warto odwiedzić Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, gdzie czekają specjalne letnie przygody – zarówno dla młodszych, jak i starszych.