aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 15 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Startują nominacje do nagrody Lidera PPNT!

Która z parkowych firm stworzyła w tym roku produkt lub usługę, które zasługują na wyróżnienie? Czyj debiut zapadł Wam najbardziej w pamięć? Który z coworkerów Waszym zdaniem zasłużył na nominację oraz kto z Parkowiczów wykazał się w mijającym roku największą charyzmą? Już od dziś możecie zgłaszać swoje propozycje do tytułu Lidera PPNT Gdynia 2020.

Koronawirus, statystyka i blogerzy czyli nauka w przystępnej formie

Pisarz i przyrodnik – Konrad Malec czy autorka bloga Janina Daily – to tylko niektóre z osób, z którymi można się spotkać online podczas trwającej właśnie VII edycji programu InnovaBio Pomorze (IBP). W ramach rozszerzonej formuły programu IBP naukowcy, twórcy oraz pasjonaci nauki rozprawiają się z aktualnym tematami jak wirusy, klimat, czy antybiotykoterapia. Wszystko w formie ciekawych, niekiedy dowcipnych i zaskakujących wykładów.

Festiwal E(x)plory początkiem naukowej przygody

Tej jesieni, w murach PPNT Gdynia | Bio Laboratorium Firas Hai Obeid, wyróżniony uczestnik Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory, zdobywał wiedzę, która posłuży mu do rozwoju kolejnych, naukowych pomysłów.

Stażyści na start

Jak zdobyć doświadczenie w kodowaniu i przy okazji pomóc innym? SolDevelo razem z Fundacją SolDevelo Social Impact stworzyły staż dla programistów z całej Polski, który odbywa się na platformie jednego z największych open-sourcowych programów – OpenMRS (Open Medical Record System). Celem platformy jest tworzenie oprogramowania medycznego dla szpitali i klinik w krajach rozwijających się.

SPEAK IN_SD

Jak rozpocząć proces zmian w organizacji – w globalnych korporacjach, dużych firmach, ale też niewielkich startupach? Jaka jest rola projektanta w firmie i jak stworzyć zespół, gdy są ograniczone zasoby pracowników? Czym się inspirować przy poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w czasie konferencji SPEAK IN_SD, wypełnionej wiedzą.

Prawie milion złotych na Beesfund

Ostatnie dni emisji akcji CStore S.A. – producenta oprogramowania dla sklepów internetowych oraz platform B2B. Firma pozyskuje kapitał na ekspansję w USA.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, która ma na celu pokazanie jak wiele zmienia się w naszym kraju, wokół nas, w naszym codziennym życiu dzięki Funduszom Unii Europejskiej. Akcja trwa już od siedmiu lat i po raz kolejny dołącza do niej Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo w całości odbywa się on-line.

Gdynia i PPNT na Infoshare

Spotykamy się na Infoshare – największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem łączymy siły z miastem Gdynia i spotykamy się on-line. Co dla Was przygotowaliśmy?