aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 15 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Gdynia i PPNT na Infoshare

Spotykamy się na Infoshare – największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem łączymy siły z miastem Gdynia i spotykamy się on-line. Co dla Was przygotowaliśmy?

SPEAK IN_SD

Jak rozpocząć proces zmian w organizacji – w globalnych korporacjach, dużych firmach, ale też niewielkich startupach? Jaka jest rola projektanta w firmie i jak stworzyć zespół, gdy są ograniczone zasoby pracowników? Czym się inspirować przy poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju? Odpowiedzi na te pytania poszukamy w czasie konferencji SPEAK IN_SD, wypełnionej wiedzą.

Pomysły na Miasto

Jeszcze przez miesiąc UrbanLab Gdynia prowadzi nabór do drugiej edycji Pomysłu na Miasto. Poszukiwane są pomysły na mikro innowacje na rzecz adaptacji do zmian klimatu w mieście. Te z największym potencjałem będą mogły zostać wdrożone i upowszechnione.

Innovation Fund

Komisja Europejska ogłosiła pierwsze zaproszenie do składania wniosków w ramach funduszu innowacyjnego celem pobudzenia ekologicznego ożywienia gospodarczego w zakresie innowacyjnych technologii niskoemisyjnych.

Seminarium informacyjne: kwalifikacje w innowacjach

Zintegrowany System Kwalifikacji, czyli ZSK ma na celu podniesienie poziomu kapitału ludzkiego w Polsce poprzez opisanie, uporządkowanie i zebranie wszystkich poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji w jednej bazie – rejestrze kwalifikacji.

Vika – sposób na dłuższe, zdrowe życie powstaje w PPNT Gdynia

Ostatnie miesiące uświadomiły społeczeństwo o potrzebie dbania o własne zdrowie. Prawidłowa odporność to klucz do codziennej ochrony i szansy na dłuższe życie. Jednak w porównaniu do śródziemnomorskich społeczeństw, Polacy cieszą się krótszym zdrowiem. Projekt VIKA powstający w Gdyni ma jednak szansę to zmienić. 

Noc Naukowców. Supermoce zwierząt

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o tym, aby posiąść moc superbohatera? Wyobrażenia nadludzkiej siły, niespotykanej szybkości, możliwości wznoszenia się, bycia niewidocznym – z pewnością wielokrotnie przemknęły przez myśl niejednego dziecka i dorosłego. Podziwiamy fikcyjne postaci znane z popkultury, zachwycamy się możliwościami Kapitana Ameryki lub Kapitan Marvel. Jednak w świecie przyrody supermoce to nic nadzwyczajnego lub nieosiągalnego.

Gdynia i PPNT w Monopoly

Nowy Jork, Sydney, Londyn. Teraz także Gdynia – dołączyła do elity światowych miast, które mogą pochwalić się własną edycją gry Monopoly. 5 września w Marinie Yacht Park oficjalnie zaprezentowano nową planszę tej kultowej gry. Na jednym z pól, znalazł się także Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Rozwój projektu naukowego z E(x)plory

Wystartował Program Grantowy dla Młodych Naukowców, Program Mentorski E(x)plory oraz rekrutacja do dziesiątej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzież w wieku 13-20 lat otrzyma szansę na wsparcie mentorskie, dofinansowanie projektów badawczych, stypendia naukowe i wyjazdy na konkursy międzynarodowe. Nabór do wszystkich programów jest otwarty od 1 września!