aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 20 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Parkowicze z Trimlogic na podium w konkursie IBM i ARROW ECS Polska!

Z ogromną radością informujemy, że nasi Parkowicze z Trimlogic, zdobyli 1. miejsce w konkursie organizowanym przez IBM i ARROW ECS Polska! W ramach wydarzenia zespoły musiały stworzyć innowacyjne rozwiązanie z użyciem produktów IBM, takich jak watsonx.ai, watsonx Assistant, watsonx Discovery i watsonx Orchestrate, w zaledwie kilka godzin. I wiecie co? Trimlogic poradził sobie z tym wyzwaniem najlepiej, osiągając poziom mistrzowski!

SPEAK IN_UX 2024 – czekamy na prelegentów!

Zastanawiasz się, czy twoje doświadczenia mogą inspirować innych? Może to właśnie Ty jesteś osobą, której szukamy! Zostań prelegentem na SPEAK IN_UX 2024 i podziel się swoją wiedzą z innymi! Od 2019 roku jako Strefa Startup PPNT Gdynia organizujemy w Gdyni konferencję SPEAK IN_UX. To wydarzenie stworzone dla projektantów i badaczy UX, gdzie dzielimy się wiedzą, […]

Spotkanie informacyjne DIANA NATO dla firm technologicznych

DIANA NATO (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) ogłasza drugi nabór dla firm technologicznych, które pracują nad rozwiązaniami mogącymi zmienić świat. Spotkania informacyjne online odbędą się 11 i 23 lipca 2024 o godzinie 10:00. To wyjątkowa okazja, aby dołączyć do prestiżowego grona przedsiębiorstw, które już skorzystały z programu i wzmocniły swój rozwój oraz rozwinęły […]

Posadziliśmy ParkLAS!

W sobotę (29.06.2024 r.),  na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia mieszkańcy mogli posadzić swoje drzewa i wziąć udział w wymianie roślin. Posadzone drzewka stworzyły mikrolas, który nie tylko zazieleni teren, ale także pozytywnie wpłynie na gdyński mikroklimat. Sadzenie odbyło się w ramach festiwalu Gdynia Design Days. Akcję przeprowadzono pod okiem specjalistów z Forest Maker.

Startupy technologiczne w Polsce – raport za 2023 rok już dostępny!

Zapraszamy do lektury trzeciej edycji raportu poświęconego startupom technologicznym w Polsce.   Przygotowany raport jest darmowy. Na kilkudziesięciu stronach zaprezentowane zostały losy 225 spółek zarejestrowanych w latach 2018-2022. W raporcie obok zmian struktury właścicielskiej startupów czy zmian zachodzących w pakietach własności, czytelnik znajdzie analizę finansową startupów technologicznych, w ramach której zidentyfikowano podmioty, które osiągają przychody […]

To już ostatnie dni przed GDD – sprawdź, co przygotowaliśmy

Gdynia Design Days pod hasłem Gdynia-Zdrój startuje już w najbliższą sobotę! W tym roku czeka nas mnóstwo wydarzeń, a program jest napięty (a przynajmniej takie mamy wrażenie). Na część warsztatów i spotkań nie ma już miejsc, bo uwierzcie nam, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Ale nie wszystko stracone! Mamy jeszcze mnóstwo wydarzeń, z których będzie można skorzystać.

Przyjdź do Parku i posadź swoje drzewo

Już 28 czerwca, o godz. 18;00, mieszkańcy Gdyni będą mieli wyjątkową okazję, by posadzić swoje własne drzewo i przyczynić się do stworzenia pierwszego w mieście Mikrolasu metodą Miyawaki. Wydarzenie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 

Centrum Mocy w PPNT Gdynia już otwarte!

W Gdyni powstało kolejne na mapie Polski Centrum Mocy, stworzone przez Fundację Marka Kamińskiego i Kamiński Academy. To miejsce ukierunkowane na rozwój osobisty i zawodowy. W poniedziałek 17 czerwca Centrum Mocy oficjalnie udostępniło swoją strefę relaksu oraz przedstawiła harmonogram warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży oraz startupów, zlokalizowanych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Firma z PPNT po raz kolejny zwycięzcą w konkursie HejStartUP

Firma EmbeddedSystems.do z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia) została zwycięzcą VIII edycji konkursu #HejStartUP. Startup, założony przez Janusza Skórę-Cichowskiego, Piotra Bratoszewskiego i Dariusza Babacza, został nagrodzony za innowacyjny projekt Eslog System, który skutecznie przeciwdziała marnowaniu żywności poprzez monitorowanie warunków transportu produktów.

Zagłosuj na parkową reprezentację w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”

W czerwcu głosami Czytelników „Dziennika Bałtyckiego” zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku w pięciu kategoriach. Gdynia ma swoją silną reprezentację za  sprawą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i nominowanych w kategorii  „Biznes”. Kto zdaniem Kapituły zasłużył na miano „Osobowość Roku 2023”?

Skip to content