aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 15 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Za nami VII edycja InnovaBio Pomorze

Nowe sposoby na walkę z pandemią koronawirusa, udział w projektach badawczo-rozwojowych i cykl wykładów online #SPOTKANIEZNAUKĄ. Tak w skrócie można podsumować tegoroczną edycję programu InnovaBio Pomorze (IBP) realizowanego przez PPNT Gdynia | Bio Laboratorium, skierowanego do studentów sektora Life Science i uczniów ostatnich klas liceów o profilu biologiczno-chemicznym.  Teraz, po jego zakończeniu, jest szansa, że uzyskane przez uczestników  wyniki zostaną wykorzystane na komercyjnym rynku.

The Hotel Show Dubai

Rozpoczęła się rekrutacja na targi The Hotel Show Dubai, które odbędą się w terminie 31 maja – 02 czerwca 2021. Targi adresowane są do dostawców wszelkich rozwiązań dla hoteli, począwszy od planowania i budowy po kompleksowe wyposażenie.

Polityka Nowej Szansy

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Gdyni zaprasza na bezpłatne webinarium, którego tematem będzie omówienie dostępności pomocy na ratowanie i restrukturyzację oraz wskazanie zasad prawidłowego wypełniania wniosków dla przedsiębiorców w trudnościach ekonomicznych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z PPNT Gdynia

Jak efektywnie pracować zespołowo, kreatywnie i do tego zdalnie? To nie lada wyzwania podczas szalejącej pandemii. Z  pomocą ruszą specjaliści Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia), który ponownie dołączył jako partner do grona organizatorów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 16-22 listopada w formule online, więc we wszystkich wydarzeniach  będzie można uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Co czeka na uczestników?

E(x)plory – noblistka, polarnik i podróż w nieznany świat nauki

W programie Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory znalazły się wykłady i pokazy naukowe najlepszych uczelni w Polsce w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz dyskusje o szkole w czasach pandemii podczas XI Kongresu E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie nobliski Ady Yonath czy polarnika Marka Kamińskiego. Wydarzenie będzie można oglądać w Internecie w dniach 25-27 listopada 2020.

OMNIOXY startuje z emisją akcji

Pomimo szalejącej pandemii, spółka będąca liderem w sprzedaży komór hiperbarycznych w Polsce osiąga właśnie swoje najlepsze wyniki finansowe. Zaledwie rok od powstania, ambitny start-up przerodził się w świetnie prosperującą firmę i lidera w branży. Właśnie uruchamiają emisję akcji.

Najlepszy startup na Pomorzu jest w Gdyni

Gdzie powstają najlepsze startupy? W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (PPNT Gdynia). Potwierdziła to wczoraj kapituła konkursu TOP 100 Pomorza, wręczając Parkowiczom z Lab4Life nagrodę w kategorii Najlepszy Start-up.

Co jedzą Parkowicze?

W poprzednich artykułach sprawdziliśmy jak pracują Parkowicze w czasie panującej pandemii. Tym razem dowiedzieliśmy się, co najbardziej lubią jeść w pracy. Przyjrzeliśmy się bliżej, jak podczas obostrzeń zmieniła się oferta punków gastronomicznych, które funkcjonują w Parku.