aktualnosci

inspirująca przestrzeń do dzielenia się wiedzą

aktualnosci

już od 20 lat tworzymy nowoczesne produkty, usługi, inicjatywy

Gdański specjał i odżywka z bakterii – startujemy z ósmą edycją InnovaBioPomorze

Gdy większość z nas będzie korzystać z uroków lata, w murach PPNT Gdynia, studenci będą opracowywać prototyp innowacyjnego materiału do druku 3D, badać możliwość wykorzystania bakterii do wzrostu roślin oraz pracować nad współczesną recepturą wytwarzanego od XV wieku przez gdańszczan piwa jopejskiego. W przyszłym tygodniu rusza 8. Edycja programu stażowego InnovaBio Pomorze, a wraz z nią pierwsze spotkania zespołów badawczych, które rozpoczną prace nad rzeczywistymi projektami, zleconymi przez firmy z rynku.

Virtual Gdynia Business Week 2021

Virtual Gdynia Business Week 2021 to wirtualna wersja programu Gdynia Business Week, od lat cieszącego się dużym zainteresowaniem lokalnej młodzieży. Podczas pięciodniowych warsztatów online, prowadzonych w pełni w języku angielskim, uczniowie uczą się podstaw biznesu od międzynarodowych instruktorów reprezentujących różnorodne firmy i instytucje.

Narodowy Spis Powszechny

W całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Samurai w walce z przemocą w sieci

Parkowicze z Samurai Labs rozpoczęli właśnie prace nad polskojęzyczną wersją rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji, przeznaczonego do automatycznego zapobiegania przemocy online w komunikacji tekstowej, w czasie rzeczywistym. Jego celem jest przede wszystkim ochrona dzieci przed cyberprzemocą i pedofilią.

Targi BIG 5 2021 – DUBAJ

PPNT  Gdynia w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zaprasza przedsiębiorców z branży budowlanej do udziału w targach BIG FIVE 2021 International Building & Construction Show, które odbędą się w dniach 12 – 15 września 2021 r. w Dubaju.

Weź udział w targach Food & Hotel Indonesia

Dołącz do innych pomorskich przedsiębiorców z branży hospitality i weź udział w targach Food & Hotel Indonesia w dniach 22-25.09.2021 w Dżakarcie. Uczestnicy wyjazdu wezmą również udział w wydarzeniach organizowanych w ramach Poland Festival 2021 (21 – 29 września 2021) w Dżakarcie.

Akcelerator EIC | 1 mld euro na innowacje

W dniu 9 kwietnia umożliwiono składanie wniosków w ramach programu „Akcelerator” EIC. Finansowanie w wysokości ponad 1 mld euro ma na celu wsparcie rozwoju start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które mają potencjał, by odegrać dużą rolę na rynku. Interdyscyplinarne zespoły naukowców mogą ubiegać się o dotacje na badania naukowe i innowacje, które pomogą im w realizacji przełomowych pomysłów i będą miały pozytywny wpływ transformacyjny na gospodarkę i społeczeństwo. Dotacje o wartości od 3 do 4 mln euro będą przeznaczone na przełomowe technologie, które pozwolą sprostać globalnym wyzwaniom i przyczynią się do poprawy jakości naszego życia.

Skip to content