APP JAM

Masz pomysł na aplikację lub serwis. I co dalej? Myślisz o tym, by od razu udać się do informatyka czy programisty? Absolutnie nie!
Zanim aplikacja zacznie materializować się w postaci grafik czy też kodu angażujących czas i pieniądze, warto skorzystać z rozwiązań stosowanych przez praktyków UX.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w App Jam, organizowanego przez Strefę Startup Gdynia! Pokażemy Wam, w jaki sposób wspierać powstawanie koncepcji aplikacji sprawdzonymi narzędziami user experience.

Dla kogo?
Zapraszamy osoby, które mają pomysł na własną aplikację i chcą od podstaw poznać podstawowe zasady projektowania i tworzenia serwisów internetowych lub aplikacji mobilnych. Spotkanie będzie pomocne także dla specjalistów i kierowników projektów IT, którzy zajmują się zbieraniem wymagań biznesowych od klientów oraz komunikacją z zespołami odpowiedzialnymi za tworzenie produktów cyfrowych.

Czego się dowiesz?
Podczas dwudniowego maratonu dowiecie się, w jaki sposób zebrać niezbędne informacje o użytkownikach. Wypracowane narzędzia pomogą przygotować Wam proste szkice czy bardziej złożone makiety. Testowanie pomysłów na początkowym etapie pozwoli Wam szybko zweryfikować założenia i sprawdzić, czy użytkownik rozumie i potrafi poruszać się po przygotowywanej aplikacji.  

Program 

15 lipca 2017, sobota
09:00-16:30   EKSPLORACJA | wiedza o użytkownikach
·  W jaki sposób dowiedzieć się czegoś o użytkownikach?

Wprowadzenie do badań. Badania jakościowe.
·  Persony i mapy empatii jako narzędzia podsumowania wiedzy
·  User story mapping i scenariusze użycia

16 lipca 2017, niedziela
09:00-16:30    PROTOTYPOWANIE | w świecie aplikacji
· Wprowadzenie do projektowania RWD
· Papier i ołówek jako podstawowe narzędzia. Szkice i makiety papierowe
· Tworzenie treści. Kontent i microcopy
· Gdy chcemy czegoś więcej niż papier – makiety w wersji elektronicznej
· Test użyteczności – jak prosto i tanio zrobić testy aplikacji

Prowadzący:

Kordian Klecha.
Projektowaniem dla internetu zajmuje się od 19 lat. Uczestniczył w niemal dwustu projektach dla biznesu, instytucji publicznych, władz samorządowych i organizacji pozarządowych.

M.in. przez 6 lat kierował Działem Projektowania i Realizacji Serwisów WP.PL. Kierownik studiów podyplomowych "User Experience. Psychologia projektowania" na sopockim Uniwersytecie SWPS.

Anna Tylikowska.
Projektantka usług z zacięciem badawczym. W Strefie Startup Gdynia wspiera obszar user experience. 10 lat doświadczenia w komunikacji produktów i usług, przez 5 lat w tematyce badań. Pracowała dla takich marek jak http://hatalska.com/, Deutsche Bank, Ernst&Young. Wykładowczyni service design na studiach podyplomowych "User Experience. Psychologia projektowania".

Kiedy: 15-16.07.2017, godz. 9:00 - 16:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://appjam.evenea.pl/
 
Pytania do formularza rekrutacyjnego:
·        Jakie masz doświadczenie z obszarem user experience?
·        Dlaczego chcesz wziąć udział w tym właśnie maratonie?
·        Na czym polega Twój pomysł na aplikację / serwis / rozwiązanie, nad którym pracujesz?
·        Dla kogo jest tworzone?
·        W jaki sposób będzie używane?
16.VII
09:00-16:30
Strefa Startup