Targi i Konferecje | 3.8.2016

WordCamp Gdynia 2016

Zapraszamy na największe spotkanie pasjonatów i twórców WordPressa w Polsce. WordCamp Gdynia 2016 odbędzie się w dniach 10-11 września, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Kiedy: 10-11.09.2016 (sobota-niedziela), 10:00-20:00
Gdzie: PPNT Gdynia, Centrum Konferencyjne, budynek III
Wstęp: bilety dostępne na www.2016.gdynia.wordcamp.org/bilety

WordCamp Polska to konferencja dla specjalistów i pasjonatów WordPressa. Odbywa się tylko raz w roku i zbiera w jednym miejscu ponad 300 osób, które tworzą i mają realny wpływ na całą społeczność WordPressa w Polsce. Konferencja skupia w jednym miejscu programistów PHP, JavaScript oraz technologii front-endowych (HTML, CSS). WordCamp Polska przyciąga również blogerów, osoby związane z designiem i projektowaniem interfejsów, SEO, dostarczaniem hostingu, prawem internetowym czy e-marketingiem. Konferencja jest miejscem wymiany doświadczeń w zakresie metod tworzenia oprogramowania, usability, accessibility oraz projektowania aplikacji webowych, jak również promowania najnowszych technologii internetowych dostępnych na rynku. WordCamp jest konferencją non-profit, a całość funduszy przekazanych na organizację konferencji jest wykorzystana na przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznego WordCampa jest #kreatywność. Dlaczego? WordPress odgrywa dużą rolę w branży kreatywnej - korzystają z niego artyści zajmujący się fotografią, grafiką, animacją, designem, blogerzy czy pisarze. Co więcej - bycie WordPressowym deweloperem wymaga kreatywności, otwartości umysłu oraz żyłki poszukiwacza. Tworzenie "internetów" to nie tylko pisanie kolejnych linijek kodu. Programiści i deweloperzy to ludzie z natury kreatywni, który nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi świat nowych technologii. Stąd WordPressowe hasło: Code is poetry. WordCamp Gdynia 2016 ma stać się okazją do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem właśnie tych kreatywnych osób.

Więcej informacji na oficjalnej stronie WordCamp Gdynia 2016 oraz na Facebooku