Strefa Startup | 8.3.2017

Miejski Service Design (MSD) vol. 5. Rewitalizacja

Miejski Service Design to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców.
Temat 5 edycji

Podczas 5 edycji MSD działamy we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych. Będziemy pracować nad jednym z obszarów rewitalizacji gdyńskiej dzielnicy – Witomina. Porozmawiamy z mieszkańcami i spróbujemy określić ich oczekiwania odnośnie potrzeb. Przyjrzymy się także ofercie i sposobom aktywizacji witomińskiej młodzieży.

Dla kogo?
Tworzymy zespoły interdyscyplinarne. Do udziału w warsztatach zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane metodologią human-centered design. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, które chcą zmierzyć się w praktyce z projektowaniem usług, jak i tych, którzy zdobyli już doświadczenie w pracy

Dlaczego warto?
W trakcie warsztatów przejdziemy przez proces projektowania. Zaczniemy od definicji problemu, poprzez badania użytkowników, tworzenie person, prototypowanie rozwiązań, testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed użytkownikami i interesariuszami. Stanowi to doskonałą okazję, aby poznać narzędzia stosowane w metodologii human-centered design.

Warsztaty prowadzą osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem usług i user experience.

UWAGA! Zanim się zapiszesz
Zwróć uwagę na to, że Miejski Service Design jest cyklem powiązanych spotkań. Zgłaszając swój udział sprawdź kalendarz. Miej na względzie wszystkie terminy spotkań. Uczestnictwo w wybranym przez siebie jednym terminie nie jest możliwe. Znajdźcie czas na rejestrację swojego udziału w wydarzeniu i rozważne wypełnienie formularza. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestników wybieramy na podstawie udzielonych odpowiedzi. Osoby, które się zakwalifikowały, poinformujemy o udziale w warsztatach najpóźniej 16 marca do 16:00.

Kiedy?
Planowane terminy warsztatów:
· 21 marca, wtorek, godz. 17:00 – 20:00  
· 28 marca, wtorek, godz. 17:00 – 20:00
· 1-2 kwietnia, sobota – niedziela, godz. 09:00 – 16:00
· 6 kwietnia, czwartek, godz. 17:00 – 20:00

Gdzie:  Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, coworking
Rejestracja: https://msdrewitalizacja.evenea.pl/