PPNT | 28.8.2017

Strefa UX | Narracja UX. Jak projektować rozpoczynając od słów?

Wiemy, że często w procesie przekształcania wymagań biznesowych na kroki w aplikacji wszystko sprowadza się do układania pudełek i guziczków. A co z przekazem? Czy ginie podczas kreacji? A gdyby tak projektowanie zamienić w dialog z użytkownikiem?

Kiedy: 13 września 2017 roku, godz. 17:00 – 20:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, bud. III, sala E
Rejestracja: https://narracjaux.evenea.pl/

Zapraszamy na warsztat projektowania doświadczeń za pomocą słów. Podczas spotkania poznacie nietypową, acz sprawdzoną w boju, metodę na rozpoczęcie pracy w projekcie. Zamiast siadać przed ekranem wcielicie się w rolę użytkownika oraz maszyny. Rozpoczniecie projektowanie interfejsu bez rysowania, za to w prawdziwym duchu ,,content first''.


Co zyskasz?

  • Spojrzysz na ekrany swojej aplikacji jak na rozmowę
  • Zamiast opisywać elementy graficzne zaczniesz prowadzić prawdziwą narrację
  • Zaprojektujesz interakcje oraz teksty aplikacji w jednym podejściu

Dla kogo?

Warsztat przeznaczony jest dla osób zajmujących się rozwojem produktów cyfrowych. Zapraszamy product managerów, projektantów UX, copywriterów, osoby, które zajmują się komunikacją. Warsztat skierowany jest zarówno do doświadczonych, jak i początkujących.

O prowadzącym
Wojciech Aleksander
od niemal 16 lat projektuje, tworzy i wysyła w świat treści wartościowe dla odbiorców. Zawodowo zajmuje się strategią komunikacyjną dla produktów cyfrowych (product content strategy), pisaniem dla UX (UX writing) oraz usability. Obecnie zarządza komunikacją do użytkowników w GetResponse. Wcześniej współpracował m. in. z Dynatrace, HouseMed, Speednet oraz Polską Akademią Nauk. Jego misją jest krzewienie ducha człowieczeństwa w ciągle mocno odhumanizowanym świecie IT.