PPNT | 23.4.2018

Rusza II odsłona konferencji INNOeCAR

Już 10 maja Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia stanie się sercem najważniejszego wydarzenia, poświęconego elektromobilności w północnej Polsce: drugiej konferencji INNOeCAR 2018.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będą biznesowe aspekty wdrażania elektromobilności. Jej uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, czy możliwa jest produkcja e-auta lub jego elementów w województwie pomorskim, a także jak finansować innowacyjne projekty w obszarze e-mobility.

Udział w konferencji potwierdził już przedstawiciel Ministerstwa Energii, który przedstawi stan realizacji rządowych programów zmierzających do wdrożenia planów, związanych z rozwojem elektromobilności w naszym kraju. Wśród nich, m.in. Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakładającej, że do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć milion pojazdów elektrycznych.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną także kolejne inicjatywy klastra INNOeCAR. Wśród nich m.in.: koncepcja utworzenia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia eMobility Leaving Labu - środowiska do testowania i budowy prototypów miejskiego samochodu elektrycznego oraz e-Mobility Scale Up - programu akceleracji dla startupów, realizującego swoje projekty w dziedzinie elektromobilności.
Podczas panelu dyskusyjnego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: - Czy możliwa jest budowa fabryki samochodów elektrycznych na terenie województwa pomorskiego? W dyskusji wezmą udział: przedstawiciel Ministerstwa Energii, Adam Mikołajczyk - dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Katarzyna Gruszecka-Spychała - wiceprezydent Gdyni, Paweł Lulewicz - wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Wojciech Kąkol - lider projektu budowy miejskiego samochodu elektrycznego.

Konferencja „INNOeCAR - biznesowe aspekty realizacji programu elektromobilności” to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z efektami zrealizowanych zadań, planowanych działań i projektów w zakresie rozwoju tego innowacyjnego kierunku na terenie województwa pomorskiego, ale także nawiązania sieci współpracy pomiędzy środowiskiem przedsiębiorców, naukowców i samorządowców zmierzającej do utworzenia w tym regionie polskiej doliny elektromobilności.


Konferencję swoim patronatem objęli:
- Krzysztof Tchórzewski - Minister Energii
- Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii
- Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Kiedy: 10.05.2018 (czwartek), godz. 10:00-15:30
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala C (audytoryjna)
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://innoecar.evenea.pl/

PROGRAM:
II Konferencji Klastra INNOeCAR - Biznesowe aspekty elektromobilności

10:00 Powitanie uczestników, otwarcie konferencji
Wojciech Szczurek - Prezydent Miasta Gdyni
Przedstawiciel Ministerstwa Energii
Wiesław Byczkowski - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego

10:30 Podsumowanie roku działania Klastra INNOeCAR
Przedstawienie zrealizowanych zadań, planowanych działań i projektów, zaproszenie firm do współpracy w ramach Klastra - Szymon Faliszewski, Przewodniczący Rady Klastra INNOeCAR.

10:45 Stan realizacji rządowego programu elektromobilności - Przedstawiciel ME

11:15 Instrumenty wsparcia dotacyjnego i zwrotnego w kontekście rozwoju elektromobilności w województwie pomorskim - Adam Mikołajczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

11:30 EV Living Lab - pierwsze w Polsce środowisko testowania technologii elektromobilnych
Przedstawienie koncepcji środowiska testowego pojazdów z napędem elektrycznym; Zaproszenie do współpracy - Przemysław Majewski, Prezes Zarządu DLabs

12:00 Panel dyskusyjny
Czy możliwa jest budowa fabryki samochodów elektrycznych na terenie województwa pomorskiego?
Przedstawiciel Ministerstwa Energii
Adam Mikołajczyk - Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
Katarzyna Gruszecka-Spychała - Wiceprezydent Gdyni
Paweł Lulewicz - Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Wojciech Kąkol - Lider Projektu Budowy miejskiego samochodu elektrycznego

13:00 Poczęstunek

13:45 Grupa Robocza Klastra INNOeCAR - "Pojazdy autonomiczne i car connectivity"
- Maciej Karpicz, Wiceprezes Zarządu DLabs

14:15 Projekt miejskiego samochodu elektrycznego dla carsharingu
Prezentacja projektu zgłoszonego do konkursu eMobility Poland, omówienie planowanych działań, zaproszenie do współpracy- Wojciech Kąkol, Prezes Zarządu Walkin

14:45 Jak sfinansować innowacje w elektromobilności
Prezentacja programu Pilot Maker - Elektro ScaleUp - Magdalena Jackowska-Rejman, Prezes Zarządu techBRainers

15:15 Podsumowanie konferencji - dyskusja otwarta