PPNT | 15.12.2017

Parkowicze z Portman Custom Lights wyróżnieni za międzynarodowy debiut!

Efekt pracy projektantów Portman Lights doceniło Jury Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, przyznając firmie wyróżnienie w kategorii „Debiutant na rynkach zagranicznych”.

Portman Custom Lights to licząca niewiele ponad rok firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, której projekt retro-lampy w jedną noc podbił sceny i serca light–designerów na całym świecie. Chodzi tu o P1 Retro Lamp - model przypominający plaster miodu, z którego korzysta podczas swoich występów Sting, Ed Sheeran czy The Prodigy.

„Konkurs Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” to wydarzenie organizowane przez: PwC Polska i „Puls Biznesu”. Promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach. Dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej polskie przedsiębiorstwa przekształcają się w globalne podmioty, skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach i budują markę Polski na arenie międzynarodowej. Gdyńskiej firmie udało się to doskonale. Film promocyjny przygotowany przez gdyński zespół dla modelu jednej lampy, po publikacji na Facebooku we wrześniu 2016 roku wywołał lawinę zapytań od potencjalnych klientów i dystrybutorów z całego świata. Ówczesny 3-osobowy zespół musiał nagle wsiąść do szybko pędzącego samochodu by nie stracić szansy, którą otworzył przed nimi rynek profesjonalnego oświetlenia scenicznego. Jak mówi dziś Dominik Zimakowski – CEO Portman Custom Lights: "Wyróżnienie w tym konkursie to fantastyczna sprawa z dwóch powodów. Jury brało pod uwagę  wyniki za 2016 rok, a my wtedy działaliśmy tylko 3 miesiące i już nam się udało zdobyć to wyróżnienie! Po drugie, znaleźliśmy się w gronie takich nagrodzonych firm, jak KGHM, Anvil, Adamed, LPP, Kruk, czy CCC.  Jest to więc to dla nas powód do dumy, że mogliśmy stanąć obok takich gigantów, już po roku działalności. Teraz tylko musimy utrzymać tę wysoką poprzeczkę, żeby za rok zdobywać pierwsze miejsca w kolejnych kategoriach.” - dodaje Zimakowski.


Lista nagrodzonych: http://www.pb.pl/czempioni/o-konkursie/

Wideorelacja z wydarzenia: http://www.pb.pl/czempioni/wideorelacja/2017/

Więcej o Portman Custom Lights: http://portmanlights.com/