PPNT | 5.10.2017

Parkowa firma GES zaangażowana w Unijny Program HORIZON 2020

Z przyjemnością informujemy, że firma General Engineering Solutions Paweł Kapelańczyk rozpoczęła realizację projektu z Programu Ramowego Unii Europejskiej - Horizon 2020.

Realizacja programu pozwala firmie z PPNT Gdynia wejść w skład konsorcjum skupiającego największe firmy z branży energetycznej. Docenione zostało długoletnie doświadczenie specjalistów z GES oraz wiedza z zakresu analiz termicznych, wytrzymałościowych oraz zmęczeniowych, które pozwoliły zdobyć zaufanie partnerów oraz dołączyć do światowej czołówki firm z branży. Udział w projekcie umożliwi firmie dalszy rozwój: poszerzenie wiedzy z zakresu wytrzymałości komponentów turbozespołów i pracę w nowych obszarach z dziedziny turbomechaniki.

W pierwszym etapie projektu GES będzie odpowiedzialne za przeprowadzenie testów niszczących dyski turbiny i opracowanie algorytmu przewidującego krytyczną prędkość zerwania dysku, jak i zależności pomiędzy naprężeniami promieniowymi i obwodowymi podczas zerwania. W drugim etapie projektu opracowany zostanie algorytm wyznaczania Low Cyclic Fatigue dla części wytwarzanych w technologii przyrostowej (Solid Laser Melting). Wszystkie podjęte zabiegi mają na celu zwiększenie elastyczności pracy turbo zespołów, jak i zapewnienie bezpieczniejszej pracy przy zwiększeniu stopnia wykorzystania komponentów.

Project Title: TURBOmachinery REtrofits enabling FLEXible back–up capacity for the transition of the European energy system (TURBO–REFLEX)
Horizon 2020: Call: H2020–LCE–2017–RES–CCS–RIA; Activity: LCE–28–17–Power Plants
General coordinator: General Electric Deutschland,
Paweł Kapelańczyk General Engineering Solutions: Paweł Kapelańczyk
Duration: 2017–2020
www.ges.com.pl