PPNT | 1.10.2018

Konferencja o wsparciu unijnym na najbliższe lata

Myślisz o podbiciu międzynarodowych rynków? A może chcesz dowiedzieć się z jakich form unijnego wsparcia w najbliższych latach będzie mogła skorzystać Twoja firma? Zarejestruj się i weź udział w konferencji „Everywhere International SMEs”.
Program

Wydarzenie jest podsumowaniem międzynarodowego projektu Everywhere International SMEs (EIS), realizowanego przez partnerów z siedmiu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii, Irlandii, Włoch, Chorwacji i Polski w ramach programu Interreg Europa. Gość specjalny wydarzenia, Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, zaprezentuje uczestnikom priorytety unijnej polityki dla mikro, małych i średnich firm (MSP) oraz opowie o możliwościach dostępu do rynków i źródeł finansowania ich działalności biznesowej.

Ponadto goście wydarzenia będą mogli dowiedzieć się więcej o roli, jaką pełnią organizacje wspierania biznesu w rozwoju mikro, małych i średnich firm nie tylko w Polsce, ale również w krajach partnerów projektu EIS.

Dla kogo?
Konferencja skierowana jest w szczególności do organizacji i instytucji wspierających rozwój biznesu i przedsiębiorczości na Pomorzu, przedstawicieli mikro, małych i średnich firm, regionalnych i lokalnych samorządów, a także organizacji wspierających rozwój gospodarczy.

Międzynarodowi partnerzy
W wydarzeniu udział zapowiedzieli również partnerzy projektu m.in. przedstawiciele władz Hrabstwa Hampshire i organizacji wspierających biznes w Dolnej Anglii, przedstawiciele Regionalnego Biura Komisji Europejskiej w Środkowej Danii, Agencji Rozwoju regionu Altenejo w Portugalii, Inkubatora Przedsiębiorczości z Koprivnicy w środkowej Chorwacji, a także reprezentacja regionu Emilia – Romagna we Włoszech i Powiatu Donegal w Irlandii.  Partnerzy w trakcie konferencji zaprezentują dotychczasowe efekty współpracy międzynarodowej i wypracowane kierunki dla wspierania rozwoju eksportu MSP. 

kiedy: 16.10.2018 (wtorek), godz. 10:00-14:00
gdzie: Dwór Artusa, Gdańsk
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4993&wiecej_news=1