PPNT | 15.9.2017

Rusza II edycja konferencji technologicznej Innovation@Amazon

Amazon zaprasza programistów, inżynierów, pracowników naukowych, studentów i fanów nowych technologii na konferencję Innovation@Amazon.

Kiedy: 30 września 2017 (sobota), godz. 09:00
Gdzie: Centrum Kulturalne Stary Maneż w Gdańsku, ul. Słowackiego 23
Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://innovation-amazon.com/.
Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Podczas jednodniowej imprezy inżynierowie i programiści z Amazon zaprezentują zagadnienia z zakresu IT rozwijane w różnych działach firmy takie jak Machine Learning, Deep Learning, Robotics, Alexa czy Amazon Web Services.

Amazon zaprasza przedstawicieli branży IT, inżynierów, programistów, pracowników naukowych, studentów i wszystkich innych fanów technologii na konferencję zorganizowaną pod hasłem Innovation@Amazon. W ostatnią sobotę września specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych technologiach nad jakimi obecnie pracują. Tematem ich wystąpień będą: Machine Learning, Deep Learning, Amazon Web Services, Alexa Brain oraz Robotyka. W czasie konferencji zespół Amazon Women in Engineering opowie o pracy w firmie i swoim technologicznym doświadczeniu. 

Zaprogramowany Gdańsk

30 września do stolicy województwa pomorskiego przyjadą eksperci Amazon z kilku kontynentów. Wśród prelegentów znajdą się takie autorytety jak: Jeff Barr, dyrektor ewangelistów Amazon Web Services, który od 2004 roku prowadzi oficjalny blog AWS dzieląc się informacjami o technologicznych innowacjach Amazon, Julien Simon z Amazon Web Services pracujący wcześniej jako CTO/VP w największych start-up’ach z branży IT, Max Amordeluso z Alexa Skills Kit odpowiedzialny za dodawanie do Alexa nowych umiejętności i współpracę z developerami zewnętrznymi, Vikas Enti – Senior Manager w Amazon Robotics czy Rafał Kukliński, dyrektor zarządzający gdańskim centrum R&D Amazon, specjalizujący się w technologii Text-to-Speech.

Każdy z gości konferencji wygłosi prelekcję na temat swojego obszaru zainteresowań i opowie o dedykowanych rozwiązaniach programistycznych oraz technologiach, które są stosowane w poszczególnych departamentach firmy Amazon. W harmonogramie wystąpień nie zabraknie prelekcji o Amazon Alexa, w którego rozwój zaangażowani są inżynierowie oraz programiści z gdańskiego Centrum Technologii Amazon. Alexa umożliwia intuicyjne komunikowanie się za pomocą głosu z urządzeniami takimi jak Amazon Echo, Amazon Tap czy Fire TV. Alexa jako asystentka głosowa jest również coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które można spotkać w sprzętach RTV i AGD na całym świecie oraz w urządzeniach z kategorii smart home.

Amazon

Amazon jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm świata. Oprócz tego, że jest to największy sklep internetowy działający na wszystkich kontynentach, producent popularnych czytników do e-booków: Kindle, to jest to również nowoczesne przedsiębiorstwo, które oferuje usługi z segmentu chmury obliczeniowej dla firm – Amazon Web Services oraz pracuje nad nowymi funkcjonalnościami i integracjami asystentki głosowej Alexa. Ze względu na szeroki wachlarz działalności biznesowej Amazon jako globalna spółka nieustannie zwiększa zatrudnienie, w tym także w Polsce, gdzie poszukuje programistów, inżynierów, naukowców oraz lingwistów. W tym celu firma współpracuje z uniwersytetami, jednostkami edukacyjno-badawczymi i społecznościami programistów, wśród których szuka nowych talentów, które mogą stać się w przyszłości pracownikami Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce.

W Gdańsku Amazon działa od 4 lat, kiedy to koncern przejął firmę Ivona Software dla jej światowej klasy technologii Text-to-Speech, która narodziła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Więcej o Amazon: www.amazon.com