PPNT | 7.6.2017

Biovico Innowacyjnym Przedsiębiorstwem 2017

Firma Biovico z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia została nagrodzona statuetką Gryfa Gospodarczego w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017. Nagrody wręczono 5 czerwca w Dworze Artusa w Gdańsku.

Statuetka „Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.


Kapituła Konkursu w szczególności doceniła skalę współpracy zespołu Biovico z zespołami badawczymi, zmierzającą do wprowadzania nowych produktów i usług na rynek. Głównym obszarem działania firmy Biovico jest opracowywanie rozwiązań w zakresie ortopedii i traumatologii.

Dr inż. Krzysztof Lemke, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego firmy Biovico: - Nasz flagowy produkt to kwas hialuronowy, którego jakością w bardzo krótkim okresie czasu przekonaliśmy lekarzy i pacjentów, zdobywając ponad 50% polskiego rynku, specjalizujemy się we wszystkim, co do tyczy ruchu ogółem mówiąc, specjalizujemy się w dziedzinie ortopedii i traumatologii, nagroda, którą otrzymaliśmy dotyczy wdrażanych przez Biovico innowacji, obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kilku projektów, które docelowo przyniosą innowacyjne produkty. Wśród nich biomateriał do zastosowania, jako skuteczne wypełnienia kostne i wspomagające regenerację tkanki kostnej. Otrzymana nagroda to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, cieszy nas szczególnie zdobyty tytuł w kategorii innowacji, które idealnie wpisują się w prowadzone przez nas projekty.

Laureaci konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2017:
Mikroprzedsiębiorstwo: FLEK Import-Export – Gdynia
Małe przedsiębiorstwo: VIVADENTAL Sp. z o.o. – Gdańsk
Średnie przedsiębiorstwo: FENIKS Sp. z o.o. – Skarszewy
Duże przedsiębiorstwo: FLEX POLAND Sp. z o.o. – Tczew
Gryf Odpowiedzialności Społecznej 2017: POLDANOR S.A. – Przechlewo
Gryf Innowacyjne Przedsiębiorstwo 2017: BIOVICO Sp. z o.o. – Gdynia
Gryf Medialny 2017: FLEK Import-Export – Gdynia
W tym roku przyznano także statuetkę specjalną za całokształt działalności. Otrzymała ją spółka miejska Gdyńskie Inwestycje komunalne sp. z o.o.

BIOVICO
Firma swoją działalność rozpoczęła w 2008 r. Założyło ją trzech braci: Artur, Konrad i Norbert Wilandtowie. Biovico zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w medycynie, w szczególności wypracowanych we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi. Więcej: http://biovico.pl/

Więcej o nagrodzie:
http://pomorskiewunii.pomorskie.eu/web/nagroda-pomorska-gryf-gospodarczy