Innowacje Społeczne | 23.10.2017

Wróć do pracy z LIS i PPNT

Bezpłatne szkolenia, sesje coachingowe oraz spotkania – to wszystko czeka na kobiety, które z różnych powodów nie mogą znaleźć zatrudnienia.

Właśnie rozpoczyna się  nabór do trzeciej edycji projektu „Wróć do pracy z LIS i PPNT”, który ma dać uczestniczkom narzędzia i kompetencje pozwalające na powrót na rynek pracy.

Obecna edycja tego projektu będzie trzecią, którą organizuje Laboratorium Innowacji Społecznych we współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Do udziału zaproszonych jest 15 pomorzanek, które borykają się ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy.

- To prawda, że portale internetowe są pełne ogłoszeń o pracę. Nie jest jednak tajemnicą, że nie w każdym miejscu, nie na każdym stanowisku można czuć się dobrze. Chcemy pomóc kobietom odnaleźć się na nowo w realiach pracy, rozpoznać własne talenty i kompetencje, by mogły świadomie planować dalszą ścieżkę zawodową. LIS, PPNT staną się również miejscem, w którym będziemy budować nowe relacje i się wspierać – mówi Alicja Wiczling z Laboratorium Innowacji Społecznych.

Każda z uczestniczek weźmie udział w 10 szkoleniach grupowych, które pozwolą lepiej funkcjonować na rynku pracy. Ich tematami będzie np. przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacja, radzenie sobie ze stresem. Przygotowano dla nich także indywidualne sesje coachingowe, podczas których przyjrzą się kompetencjom, zasobom, możliwym działaniom.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zainteresowane panie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, na podstawie którego komisja rekrutacyjna wyłoni 30 kandydatek do drugiego etapu rekrutacji. Formularz jest dostępny on-line na stronie internetowej (http://tiny.pl/gpwt1) w wersji papierowej można go uzupełnić w siedzibie LIS (budynek IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, u zbiegu ulicy Stryjskiej i alei Zwycięstwa), w godzinach 10-18. Z wybranymi kandydatkami zostaną przeprowadzone rozmowy telefoniczne, a do projektu zakwalifikowanych zostanie 15 uczestniczek.

Nabór chętnych do projektu trwać będzie od 23 października do 12 listopada. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 22.11, natomiast spotkanie organizacyjne dla zakwalifikowanych uczestniczek odbędzie się 27.11 w godzinach 10-12.