PPNT | 28.4.2017

Dołącz do gdyńskiej drużyny European Cycling Challange

Jeździsz rowerem? Dołącz do miejskiego zespołu i pomóż Gdyni zająć jak najlepsze miejsce w kolejnej edycji rowerowej rywalizacji European Cycling Challenge! Do drużyny można się zapisać m.in. w mobilnych punktach promocyjnych.

PPNT | 27.4.2017

Rusza największy w Polsce Dron Festiwal!

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów oraz pokazy latających maszyn. Dron Festiwal startuje już 13 maja w PPNT Gdynia!

PPNT | 26.4.2017

Wydawnictwo Novae Res liderem wśród opiniotwórczych wydawnictw książkowych

Po raz szósty wręczono nagrody Polish Businesswomen Awards. W kategorii "Lider wśród opiniotwórczych wydawnictw książkowych” zwyciężyło Wydawnictwo Novae Res.

Centrum Designu | 26.4.2017

Rozpoczęcie wystawy NIEMAPA w Centrum Designu Gdynia

Wiosna to idealny czas na rodzinne spacery, dlatego już 11 maja zapraszamy na wystawę NIEMAPA Gdynia inspirującą do świeżego spojrzenia na miasto.

Innowacje Społeczne | 26.4.2017

Wróć do pracy z LIS i PPNT. Podsumowanie II edycji

Pewność siebie. Wiedza. Odwaga – to zaledwie początek listy korzyści, które uczestniczki „Wróć do pracy z LIS i PPNT” wyniosły z udziału w projekcie. Właśnie zakończyła się druga edycja programu. Panie, jak same przyznają, teraz są gotowe do powrotu.

PPNT | 25.4.2017

Go India! Seminarium o rynku indyjskim

Jeśli jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą i chcesz dowiedzieć się, jak zacząć działalność biznesową na rynku indyjskim, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy na bezpłatne seminarium Go India!

Laboratorium | 24.4.2017

Laboratorium PPNT Gdynia rozpoczyna kolejną edycję projektu InnovaBio Pomorze

Studenci - rozpoczynamy rekrutację do projektu!

PPNT | 20.4.2017

Pierwszy polski samochód elektryczny powstanie w Gdyni?

Miasto Gdynia oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z partnerami rozpoczęły prace nad stworzeniem prototypowego samochodu elektrycznego, który ma zrewolucjonizować przemysł transportowy.

PPNT | 20.4.2017

Robot TMA AUTOMATION na targach Hannover Messe 2017

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej – Hannover Messe, 24-28.04.2017.

Informacja Patentowa | 19.4.2017

Weź udział w konkursie Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie konkursach, których głównym tematem jest ochrona własności intelektualnej.

Innowacje Społeczne | 18.4.2017

Ponad 160 projektów w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2017

Place zabaw, remonty chodników, ale też zakup defibrylatorów czy remont samolotu – znamy już listę projektów, które mieszkańcy Gdyni złożyli pod tegoroczne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

PPNT | 13.4.2017

Poranna Czarna vol. 3

Jak sprawić, by Twoim klientem stał się Sting lub Ed Sheeran oraz co zrobić, by wyróżnić się wśród kilku tysięcy firm z całego świata?

PPNT | 12.4.2017

PPNT Porządkuje

Posprzątajmy razem Park na wiosnę!

PPNT | 6.4.2017

Konferencja INNOeCAR - samochód elektryczny, jako element struktury miejskiej.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia wraz z partnerami serdecznie zapraszają na konferencję "INNOeCAR - samochód elektryczny, jako element struktury miejskiej".

PPNT | 5.4.2017

Samochody przyszłości powstaną na Pomorzu?

Jeszcze w tym miesiącu na Pomorzu powstanie pierwszy w Polsce klaster elektromobilności. Wkrótce zostanie podpisany list intencyjny w tej sprawie. PPNT Gdynia jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

Strefa Startup | 31.3.2017

Design Thinking Week Trójmiasto

Design Thinking Week to przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego pokazujemy, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań.

PPNT | 22.3.2017

Firma BRANDSPOT zdobyła prestiżową nagrodę IF Design Award 2017

10 marca w Monachium wręczone zostały jedne z najważniejszych nagród w świecie designu. Od 60 lat niezależne jury wybiera doskonałości projektowe z całego świata. W tym roku oceniało ponad pięć tysięcy zgłoszeń z niemal sześćdziesięciu krajów.

PPNT | 21.3.2017

Targi China Yiwu Imported Commodities Fair

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na misję gospodarczą do Chin, na targi China Yiwu Imported Commodities Fair, które odbędą się w dniach 6-9 maja 2017.

PPNT | 17.3.2017

Kolejne dofinansowanie dla firmy Biovico

Parkowa firma Biovico otrzymała dofinansowanie na rozwój kwasu hialuronowego z wartością dodaną w ramach programu „szybka ścieżka” NCBiR.

PPNT | 15.3.2017

Poranna Czarna vol. II

Pamiętacie ostatnie spotkanie z „Poranną Czarną?” Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że w najbliższy czwartek, 30 marca, będzie Was jeszcze więcej!

PPNT | 15.3.2017

Przyjdź na Seminarium Eksportowy Prolog

Już 21 marca, o godz. 9:00, w STARTERZE kolejne Creative Morning. Najbliższe spotkanie organizowane jest ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

PPNT | 14.3.2017

Do pracy jadę rowerem. Wystartowały zapisy!

Ponad 500 spalonych kalorii w ciągu godziny, tysiące wytworzonych endorfin szczęścia, niezliczone korzyści dla zdrowia i kondycji – to zalety podróżowania rowerem! Dołącz do kolejnej edycji konkursu „Do pracy jadę rowerem”.

Strefa Startup | 9.3.2017

Rusza nabór do konkursu dla młodych innowatorów!

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem co najmniej bardzo dobrym? Zgłoś ją do konkursu o Nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego!

Strefa Startup | 8.3.2017

Miejski Service Design (MSD) vol. 5. Rewitalizacja

Miejski Service Design to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców.

PPNT | 8.3.2017

Weź udział w targach SIAL China 2017

Agencja Rozwoju Pomorza w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy zaprasza przedsiębiorców z branży spożywczej do udziału w targach SIAL China, które odbędą się w dniach 17-19 maja 2017.

PPNT | 7.3.2017

Turniej Parkowy 2017 – rozgrywki gier zręcznościowych

Firmy Parkowe! Rzucamy Wam rękawicę – podejmiecie wyzwanie i weźmiecie udział w kolejnym Turnieju PPNT Gdynia? Czekają na Was piłkarzyki, tenis stołowy, darts, szachy, gry multimedialne. Jesteście gotowi? Turniej już 17 marca!

Innowacje Społeczne | 7.3.2017

Budżet Obywatelski 2017

17 marca rozpoczyna się składanie wniosków w czwartej edycji gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty, które przejdą pomyślną weryfikację - we wrześniu. Pula środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski 2017 to 5 310 198 zł.

Strefa Startup | 3.3.2017

Life Science Jam – maraton biznesowy dla naukowców

Jeśli jesteś częścią świata nauki, pracujesz nad najnowszymi technologiami, ale by je rozwinąć brakuje Ci kompetencji biznesowych to Life Science Jam jest właśnie dla Ciebie! Weź udział w 3-dniowym maratonie biznesowym.

PPNT | 2.3.2017

Parkowicze z PolTREG S.A. pozyskali inwestorów kapitałowych na komercjalizację Metody TREG - polskiej terapii cukrzycy typu 1 u dzieci

Pozyskany w ten sposób kapitał pozwoli uruchomić na przełomie 2017 i 2018 roku w Gdańsku laboratorium, które zwiększy skalę stosowania terapii.

Strefa Startup | 2.3.2017

Zapraszamy na warsztaty dotyczące komercjalizacji pomysłu.

Przyjrzymy się jak ocenić szanse, które daje rynek i jakie analizy przeprowadzić, aby skutecznie przygotować innowację do wprowadzenia jej na rynek. Sprawdźmy, czy Twój pomysł ma szansę stania się ciekawym produktem.

PPNT | 27.2.2017

Firma z Gdyni z dofinansowaniem za najlepszy projekt badawczo-rozwojowy

Spółka Biovico, działająca na terenie PPNT Gdynia, w branży medycznej i ortopedycznej, otrzymała ponad 8 mln zł dofinansowania unijnego na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych biomateriałów do kompleksowej regeneracji tkanki chrzęstnej.

PPNT | 16.2.2017

Poranna Czarna - Intro

Jak wyjść cało z doliny śmierci? Jak stworzyć produkt, który zainteresuje służby specjalne z Izraela? Tego dowiesz się przy "Porannej Czarnej" w PPNT Gdynia w środę, 22 lutego.

PPNT | 16.2.2017

Znajdź partnerów biznesowych na największych targach przemysłowych Hannover Messe 2017

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. oraz Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu ,,Wolna Przedsiębiorczość" zapraszają do udziału w misji handlowej oraz spotkaniach brokerskich, które odbędą się w dn. 24-28.04 podczas targów Hannover Messe 2017.

PPNT | 16.2.2017

Wspólny wyjazd na targi CeBIT

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza do wspólnego udziału w Targach CeBIT, które odbędą się w dniach 20-24 marca w Hannoverze.

Centrum Designu | 15.2.2017

Poznaj sekretne życie pszczół - pokaz filmu "Łowcy Miodu"

Już w najbliższy czwartek – 16 lutego – Centrum Designu Gdynia zaprasza na pokaz filmu Krystiana Maryseka "Łowcy Miodu". Po pokazie zapraszamy na spacer po wystawie „Let’s bee friends. Zaprzyjaźnij się z pszczołami”.

PPNT | 13.2.2017

Ruszyła pierwsza arena wirtualnej rzeczywistości

Lubisz przejażdżki kolejką górską lub chciałbyś ocalić naszą galaktykę od zagłady? Żaden problem! W Trójmieście stanął właśnie pierwszy punkt wirtualnej rzeczywistości. Autorem stoiska jest firma VR Visio z PPNT Gdynia.

Innowacje Społeczne | 13.2.2017

Trwa nabór projektów do Inkubatora pomysłów

Masz pomysł, który może pomóc osobom zależnym i ich opiekunom w codziennym życiu, a do tego chcesz go rozwijać i spróbować wdrożyć? Teraz możesz otrzymać wsparcie ekspertów i grant finansowy na prototypowanie tej inicjatywy.

PPNT | 31.1.2017

Ruszył drugi nabór zgłoszeń na targi Mobile World Congress w Barcelonie

Chciałbyś zaprezentować najnowsze rozwiązania technologiczne swojej firmy i nawiązać nowe kontakty? Weź udział w targach Mobile World Congress w Barcelonie! Zgłoś swoją firmę - nabór trwa do 6 lutego!

Targi i Konferecje | 31.1.2017

Znajdź partnerów biznesowych na targach MWC 2017 w Barcelonie

Działasz w branży technologii mobilnych? Chcesz poznać partnerów i zdobyć nowe kontrakty? Weź udział w rozmowach B2B podczas Mobile World Congress 2017 w Barcelonie! Zarejestruj firmę do 10 lutego i skorzystaj z promocji na targowe wejściówki.

PPNT | 30.1.2017

Bieg urodzinowy Gdyni 2017

Wciąż nie jesteś pewien czy zapisać się na Bieg Urodzinowy Gdyni? Ułatwimy Ci decyzję!

PPNT | 24.1.2017

Finansowanie aktywności eksportowej

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza na organizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy seminarium dotyczące finansowanie aktywności eksportowej.

PPNT | 19.1.2017

Chcesz wyjechać na targi CeBIT 2017 w Hannoverze?

Nic prostszego – zapraszamy na spotkania informacyjne w PPNT Gdynia 27 stycznia i 15 lutego!

PPNT | 16.1.2017

Mobile World Congress - targi branży telekomunikacyjnej w Barcelonie. Zgłoś się!

Ruszył konkurs zgłoszeń dla firm zainteresowanych udziałem w targach Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w dniach 27.02.-02.03.2017.

PPNT | 13.1.2017

Startuje pierwsza edycja Pomorskich Dni Druku 3D

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji i warsztatach „Pomorskie dni druku 3D”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 – 28 stycznia 2017 r. w PPNT Gdynia. Organizatorem konferencji jest firma BIBUS MENOS Sp. z o.o. oraz PPNT Gdynia.

Centrum Designu | 13.1.2017

Let's bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

Poznaj tajemniczy świat pszczół podczas wystawy „Let’s bee friends”. Centrum Designu Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia między 3 lutego a 12 marca br. na fascynującą ekspozycję, która zainteresuje dzieci i dorosłych.

Innowacje Społeczne | 12.1.2017

Konsultacje społeczne dotyczące programu rewitalizacji Gdyni

W środę, 11 stycznia, rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdyni. Tego dnia dokument zostanie oficjalnie upubliczniony, każdy gdynianin będzie mógł się z nim zapoznać i zgłosić swoje uwagi.

Strefa Startup | 10.1.2017

Prawne granice działań w mediach społecznościowych

Jesteś obecny w mediach społecznościowych, ale nie wiesz na jakich podstawach prawnych? Prowadzisz fanpage i nie wiesz, na co możesz sobie pozwolić? Chcesz zorganizować legalny konkurs na Facebooku? Jeśli tak - zapraszamy na spotkanie.

Strefa Startup | 10.1.2017

Filmowo i startupowo - Strefa Studenta vol. 1

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Strefy Studenta! Tym razem nietypowo! - swoje kroki kierujecie do sali kinowej. Rozsiadacie się tam wygodnie i… oglądamy!

PPNT | 5.1.2017

15.000 zł czeka. Rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”

15 000 złotych na rozwój biznesu oraz liczne nagrody rzeczowe. 2 stycznia 2017 r. rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”, skierowanego do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własną firmę w Gdyni.

Strefa Startup | 3.1.2017

Jak projektować usługi przyszłości? Warsztat UX

Nie wyobrażasz już sobie świata bez umówienia się ze znajomymi na wieczór na Facebooku, rezerwacji wakacji w Airbnb lub zamówienia przewozu przez Ubera? A przecież jeszcze piętnaście lat temu te marki i usługi w ogóle nie istniały lub raczkowały!

Strefa Startup | 3.1.2017

WordUp Trójmiasto #7

WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Zapraszamy na 7 spotkanie pasjonatów WordPressa w Gdyni.

PPNT | 3.1.2017

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie rozwoju innowacyjnych projektów w zakresie produktów i usług branży technologicznej.

Centrum Designu | 2.1.2017

Wystawa „Innowacja TO DESIGN. Innowacje firm parkowych” otwarta do 15 stycznia

Do 15 stycznia zapraszamy do galerii Centrum Designu Gdynia na wystawę prezentującą wybór nowatorskich realizacji firm działających w PPNT.

PPNT | 21.12.2016

Android z Gdyni obroni Ziemię przed inwazją obcych

Tajne zdjęcia NASA, Roswell i inwazja obcej cywilizacji w 2017 roku. To kanwa nowej gry dla wielbicieli wirtualnej rzeczywistości, jaką stworzyła firma VR Visio z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Od dziś gra jest dostępna na rynku

PPNT | 19.12.2016

Deszcz nagród podczas spotkania PPNT Świątecznie

Piąta edycja plebiscytu na Lidera PPNT za nami. Zwycięzców poznaliśmy podczas tegorocznego spotkania świątecznego, które odbyło się 16 grudnia. To jednak nie jedyni zwycięzcy nagrodzeni podczas tej imprezy.

PPNT | 15.12.2016

Trójmiejskie otoczenie startupów - podsumowanie 2016 roku.

Co działo się w trójmiejskim środowisku startupowym w ubiegłym roku? O tym opowiadają przedstawiciele pomorskich instytucji wspierających innowacje i przedsiębiorczość.

PPNT | 12.12.2016

Gdyńska firma SIMPLAR, partner Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, brała udział w tworzeniu pierwszego w Polsce magazynu energii.

28 września br. konsorcjum firm QUMAK, My-Soft, Commener i Trakcja TRKiI przekazało inwestorowi, czyli firmie Energa Operator pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej. Członkiem zespołu konstruktorów była również gdyńska firma SIMPLAR.

PPNT | 9.12.2016

Głosuj na Lidera PPNT Gdynia

Zagłosuj na swojego Lidera PPNT! Głosowanie trwa do 15 grudnia. Laureatów konkursu poznamy podczas spotkania świątecznego, które odbędzie się 16 grudnia.

Strefa Startup | 8.12.2016

Trzecia edycja Startups Wanted

Masz pomysł na biznes, chciałbyś go rozwinąć, jednak ciągle brakuje Ci czasu, by zająć się nim na 100%? Dosyć odkładania! Uruchamiamy nabór do 3. edycji Startups Wanted – trzymiesięcznego programu wspierającego rozwój pomysłów biznesowych.

PPNT | 6.12.2016

PPNT Świątecznie 2016

Tradycyjne potrawy (w tym ręcznie robione pierogi!), warsztaty kulinarne, nastrojowa muzyka – tak zapowiada się tegoroczne spotkanie świąteczne. Podczas parkowej wigilii poznamy również laureatów konkursu na Lidera oraz rozdamy kosmiczne statuetki.

PPNT | 6.12.2016

Coffitivity #18

Jak stworzyć wyjątkowy produkt, który podbije serca dorosłych i dzieci? Jak wygląda przedsiębiorczość i kreatywność 24/7 – od pomysłu po dystrybucję? Dowiesz się podczas Coffitivity #18 organizowanego przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość".

Targi i Konferecje | 6.12.2016

Bezpłatne spotkanie informacyjne "Fundusze europejskie dla przedsiębiorców w perspektywie 2014-2020"

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi na rozwój działalności gospodarczej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

PPNT | 1.12.2016

Firma z PPNT Gdynia nagrodzona w międzynarodowym konkursie dla branży kosmicznej

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zbierają kolejne laury za rozwój innowacyjnych technologii. Tym razem, parkowa firma Endoto została wyróżniona w polskiej edycji prestiżowego konkursu Galileo Masters.

Laboratorium | 28.11.2016

Seminarium podsumowujące projekt ochrony gatunkowej rosiczek i torfowców.

W ostatni piątek (25 listopada) w PPNT Gdynia odbyło się seminarium podsumowujące projekt „Czynna ochrona gatunkowa roślin z rodzaju Drosera (rosiczki) oraz Sphagnum (torfowce) występujących na terenie województwa pomorskiego. Etap III".

PPNT | 28.11.2016

Trójmiejscy gracze: wirtualne polowanie czas zacząć!

Gdyńska firma VR VISIO, studio wirtualnej rzeczywistości z PPNT Gdynia, wzywa wszystkich zapalonych graczy do udziału we wspólnej walce. Przyjmijcie ich wyzwanie i już w najbliższą sobotę dołączcie do otwartych beta testów „Drone Hunter VR.

PPNT | 25.11.2016

Zgłoś swojego Lidera PPNT 2016!

Jak co roku, chcemy nagrodzić tych Parkowiczów, którzy na przestrzeni ubiegłego roku osiągnęli wyjątkowy sukces oraz wyróżnili się swoją aktywną działalnością. Masz kandydata? Zgłoś go!

PPNT | 25.11.2016

Poszukaj partnerów w Szwecji

Parkowicze - ta oferta jest specjalnie dedykowana dla Was

Centrum Designu | 22.11.2016

5. urodziny Centrum Designu Gdynia

..TO DESIGN | 5 lat CDG

PPNT | 17.11.2016

Otwarte PPNT 2016 - konkurs!

Lubisz robić zdjęcia? Pokaż nam swoją obecność podczas Dnia Otwartego PPNT Gdynia 2016 na zdjęciu, umieść je na Instagramie, oznacz #otwarteppnt oraz @ppnt_gdynia. My wybierzemy 5 najciekawszych postów i nagrodzimy je paczką Parkowych gadżetów :)

PPNT | 8.11.2016

Startuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Już w najbliższy poniedziałek rusza Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny jest jednym z partnerów tego globalnego wydarzenia, promującego przedsiębiorczość i rozwój biznesowych inicjatyw.

Innowacje Społeczne | 4.11.2016

Oceń Budżet Obywatelski i wypełnij ankietę

Laboratorium Innowacji Społecznych przygotowało ankietę, dzięki której każdy mieszkaniec Gdyni może wypowiedzieć się o tegorocznym Budżecie Obywatelskim oraz zaproponować zmiany w kolejnej edycji.

PPNT | 4.11.2016

Obierz kierunek na innowacje!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia po raz kolejny zaprasza na Dzień Otwarty. 18 listopada, od 10:00 do 18:00, będzie można zwiedzić Park, skorzystać z porad ekspertów i wziąć udział w licznych warsztatach.

PPNT | 26.10.2016

Trójmiejska firma laureatem w prestiżowym konkursie dla najlepszych polskich projektów!

Dobry Wzór to konkurs organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który wyłania najlepsze produkty i usługi na polskim rynku. Parkowa firma BRANDSPOT otrzymała nagrodę w kategorii „PRACA” za urządzenie do sterylizacji mikrofalowej Microjet.

PPNT | 25.10.2016

Spółka z o.o. bez tajemnic – seminarium dla przedsiębiorców i nie tylko

Kiedy i dlaczego warto zakładać spółki z o.o.? Czy to zawsze najlepsza opcja prowadzenia biznesu? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z prowadzeniem spółki?

PPNT | 24.10.2016

Biegasz? Zadbaj o dietę!

Biegasz i chcesz dowiedzieć, jak dieta może pomóc Ci w osiąganiu lepszych wyników? A może po prostu chcesz zdrowo się odżywiać? Zapraszamy na kolejne spotkanie PPNT Aktywnie! Diet coach Agnieszka Wierciak opowie jak powinna wyglądać dieta sportowca.

Centrum Designu | 20.10.2016

Wystawa z okazji 5. urodzin Centrum Designu Gdynia

Zgłoś swój udział w wystawie „Innowacje firm parkowych. Innowacje to Design."

Laboratorium | 18.10.2016

Kontrola czystości mikrobiologicznej produktów kosmetycznych

Kurs podstawowy z elementami warsztatowymi.

Laboratorium | 11.10.2016

Interesujesz się biotechnologią? Biologią? Chemią? Bioinformatyką?

Weź udział w pierwszym po przerwie wakacyjnej spotkaniu Meet Biotech – Boost Biotech!

PPNT | 11.10.2016

Rusza festiwal PROGRESSTERON

13. października rozpoczyna się jesienna odsłona jednego z największych kobiecych festiwali.

PPNT | 10.10.2016

Laboratorium i Park pomogą wrócić do pracy

Laboratorium Innowacji Społecznych oraz PPNT Gdynia zapraszają do udziału w drugiej edycji bezpłatnego projektu, którego celem jest wsparcie kobiet na rynku pracy – ze szczególnym uwzględnieniem tych podejmujących aktywność zawodową po przerwie.

Centrum Designu | 10.10.2016

Biennale Grafiki Cyfrowej - Gdynia 2016

Stowarzyszenie Promocji Artystów ERA ART., PPNT Gdynia oraz Centrum Designu Gdynia zapraszają na 5. Biennale Grafiki Cyfrowej. W ramach jubileuszowej edycji zaprezentowanych zostanie kilkaset prac konkursowych, spośród których jury wyłoni laureata.

PPNT | 10.10.2016

Navigator Przedsiębiorcy

Przewodnik po ofercie gdyńskich instytucji wspierających aktualnych bądź przyszłych przedsiębiorców.

Laboratorium | 7.10.2016

Laboratorium PPNT na Bioinnowacjach 2016

W dniach 29-30 września 2016 odbyło się kluczowe wydarzenie dla pomorskiego sektora Life Science – międzynarodowa konferencja Bioinnovation International Summit 2016. PPNT Gdynia miał zaszczyt być oficjalnym partnerem wydarzenia.

PPNT | 7.10.2016

Bieg Niepodległości z PPNT Gdynia

Aktywni Parkowicze! Przypominamy, że trwają zapisy do Biegu Niepodległości. To ostatni bieg w tym roku, dzięki któremu możecie wziąć udział w zmaganiach o atrakcyjną nagrodę.

PPNT | 7.10.2016

Talent, super marka i sukces handmade, czyli Coffitivity w październiku

Czy w dobie produkcji masowej jest miejsce na rozwój rzemiosła? Jak zdobyć klienta na konkurencyjnym rynku e-commerce? Przyjdź i dowiedz się tego podczas Coffitivity #16 organizowanym przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość".

PPNT | 6.10.2016

„Skrzydła Trójmiasta” powstały w Parku

Statuetki „Skrzydła Trójmiasta”, które trafią już dziś do rąk laureatów Konkursu Trójmiasto.pl podczas uroczystej gali w Teatrze Szekspirowskim, powstały w Pracowni 3D Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Innowacje Społeczne | 5.10.2016

Innowacje społeczne prosto z Gdyni

10 października rozpoczyna się nabór projektów w ramach inkubatora innowacji społecznych. Pierwsze spotkanie wszystkich zainteresowanych pracą nad poszukiwaniem nowych rozwiązań problemów społecznych – 20 października w gdyńskim LIS.

PPNT | 4.10.2016

Nagrody dla młodych innowatorów rozdane!

4 października, podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego na Politechnice Gdańskiej, wręczono główną nagrodę oraz wyróżnienia przyznane w konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego, dla autorów najbardziej innowacyjnych prac dyplomowych.

Strefa Startup | 4.10.2016

Miejski Service Design (MSD)

Miejski Service Design to cykl warsztatów, w trakcie których uczestnicy poznają czym jest design thinking i service design oraz jak z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi tworzyć produkty i usługi odpowiadające na potrzeby użytkownika/odbiorcy.

Strefa Startup | 30.9.2016

Jak promować swój startup w mediach?

Celem warsztatów jest: przygotowanie kompletu materiałów prasowych i stworzenie strategii komunikacji własnej marki przez każdego z uczestników.

Strefa Startup | 30.9.2016

Sprzedaż w startupie – narzędzia rozwoju biznesu

Mamy dla Was złą i dobrą wiadomość. Zaczniemy od złej: żeby zarobić pieniądze na własnym biznesie, trzeba się nieźle napracować. A ta dobra: można się nauczyć tych kroków i powtarzać je tak długo, aż zaskoczą. Jak? Dowiecie się na tych warsztatach.

PPNT | 30.9.2016

Spotkanie na temat Funduszu Gwarancyjnego

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie 5. października o godz. 11:00

PPNT | 28.9.2016

SpaceForest: Sukces rakiety Candle 2

Candle 2, rakieta zaprojektowana w ramach projektu DEWI, 17 września 2016 odbyła swój pierwszy lot na pasie taktycznym "Mielno" w obrębie poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim.

Strefa Startup | 28.9.2016

Toptal Road Trip & Open Coworking Day

Toptal are in town on their Road Trip to visit existing Toptal hubs, build new communities and support the development of tech talent in the region.

Strefa Startup | 28.9.2016

Customer Journey Map, czyli droga Klienta w Twoich rękach

Kontakt z Twoim produktem zaczyna się na długo przed faktycznym otwarciem Twojej strony www lub aplikacji. Kiedy? Tego dowiesz się, projektując mapę ścieżki Klienta czyli customer journey map.

PPNT | 27.9.2016

Spotkanie firm parkowych

Serdecznie zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Parkowiczów, które odbędzie się 5 października o godz. 10:00.

Strefa Startup | 26.9.2016

Ruby on Rails w Trójmieście

Bezpłatne warsztaty Ruby on Rails w PPNT Gdynia

Centrum Designu | 22.9.2016

EcoDesign Circle

EcoDesign Circle to międzynarodowy projekt realizowany przez 7 organizacji z Niemiec, Szwecji, Litwy, Estonii, Finlandii oraz Polski.

Strefa Startup | 21.9.2016

Czy Twój pomysł ma szansę na rynku?

Zapraszamy na spotkanie warsztatowe, podczas którego poznamy narzędzia umożliwiające weryfikację pomysłu biznesowego pod kątem wprowadzenia go na rynek.

Strefa Startup | 19.9.2016

#6 AULA TRÓJMIASTO

Zapraszamy na szóstą edycję AULI Trójmiasto, która odbędzie się 3 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

PPNT | 19.9.2016

Startup Your Weekend czyli startupy od kuchni

Jak z tworzeniem startupów radzą sobie inni? Gdzie szukają inspiracji? Jak to właściwie wygląda od kuchni? Wraca Startup Your Weekend czyli nasz cykl, podczas którego ponownie zaserwujemy Wam pyszne startupowe smaczki.

PPNT | 19.9.2016

Z PPNT Gdynia na podbój Chin

Parkowa firma VR VISIO konsekwentnie podbija chiński rynek. Efekty pracy gdyńskich specjalistów ostatnio mieli okazję podziwiać widzowie kanału należącego do jednej z największych stacji telewizji satelitarnych Chin – TV Hunan.

PPNT | 15.9.2016

Startuje Pomorski Broker Eksportowy

Zapraszamy do udziału w konferencji inaugurującej projekt „Pomorski Broker Eksportowy”, która odbędzie się 12 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w godz. 09:00-14:30.

Strefa Startup | 7.9.2016

Warsztat Design Thinking dla początkujących

Szukasz sposobu na to, by wyróżnić się spośród ofert konkurencji? Zastanawiasz się, jak budować swoją ofertę, by trafiała w potrzeby Twoich Klientów? A może opracowujesz produkt i zauważyłeś, że nie do końca działa on tak, jak założyłeś?

Innowacje Społeczne | 6.9.2016

Zagraj w filmie promującym gdyński Budżet Obywatelski!

Bierzesz udział w gdyńskim Budżecie Obywatelskim – czy to wybierając spośród projektów zgłoszonych, czy też zgłaszając własny? Chcesz pomóc w promocji głosowania, które rozpoczyna się w poniedziałek, 12 września?

Informacja Patentowa | 6.9.2016

Fundusze unijne na własność przemysłową - jak napisać wniosek o wsparcie?

Zdobądź dofinansowanie z UE na ochronę własności przemysłowej. Dowiedz się, jak wypełnić wniosek i jakie projekty mogą liczyć na finansowe wsparcie z Unii.

PPNT | 2.9.2016

UX writing. Komunikacja z użytkownikami

Zawiłe komunikaty, skróty myślowe lub nieświadome lapsusy słowne...Dowiedz się, jak systemowo podejść do zagadnienia komunikacji. Praktyczny warsztat pisania w GUI posłuży Ci za kompas na morzu językowych wyzwań projektanta.

PPNT | 2.9.2016

O akceleracji pomysłów biznesowych, czyli wrześniowy powrót Coffitivity

Aż cztery piąte startupów upada. Jak zatem złapać przedsiębiorczy wiatr w żagle swojego pomysłu i nie utknąć na biznesowej mieliźnie? Dowiesz się na Coffitivity #15 organizowanym przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

Laboratorium | 1.9.2016

Finał trzeciej edycji programu InnovaBio Pomorze

Dziesiątki godzin warsztatów szkoleniowych oraz wykładów dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza oraz realizacja prawdziwych projektów badawczych. To przebieg zakończonej właśnie, trzeciej edycji programu InnovaBio Pomorze.

PPNT | 1.9.2016

Startup Sauna w Trójmieście

Po trzech dniach intensywnych warsztatów w GPNT, Starterze i PPNT Gdynia, 28 września całe trójmiejskie środowisko startupowe spotka się w O4 (Olivia Business Centre), aby spotkać się z fińskim akceleratorem Startup Sauna.

PPNT | 31.8.2016

Odkrywamy gdyńskie stocznie

W sobotę 3 września 2016 r. w godz. 10.00 - 18.00 miłośnicy morskich historii będą mogli legalnie wejść na tereny stoczni, na co dzień zamkniętej dla zwiedzających. Otwarty będzie również Park Konstruktorów.

Strefa Startup | 31.8.2016

Klienci, dobry zespół i miliony monet. Podstawa udanego startupu

Zapraszamy na otwartą dyskusję moderowaną przez Aleksandra Kuczka, CEO Perfect Dashboard, który podzieli się doświadczeniami wyniesionymi z Uniwersytetu w Berkeley oraz jednego z czołowych akceleratorów San Francisco.

Strefa Startup | 30.8.2016

Startup Legal Garage. Jak bezpiecznie rozwijać międzynarodowy startup?

Jak budować model biznesowy o międzynarodowym charakterze? Jakie wymogi należy spełnić, aby prowadzić działalność w USA? Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Startup Legal Garage".

PPNT | 29.8.2016

Prawne aspekty procesów innowacyjnych

Jeżeli planujesz, realizujesz lub uczestniczysz w pracach mających na celu opracowywanie, rozwijanie lub komercjalizowanie nowych rozwiązań, zapraszamy Cię na spotkanie "Prawne aspekty procesów innowacyjnych".

Strefa Startup | 29.8.2016

WordPress Contributor Day

Wpadnij do Gdyni dzień przed konferencją WordCamp Gdynia 2016 i zostań współtwórcą WordPressa!

Laboratorium | 26.8.2016

Laboratorium PPNT Gdynia wprowadza nową usługę

Laboratorium Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia właśnie powiększyło swoją ofertę w zakresie analiz laboratoryjnych o usługę badań metodą chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas.

PPNT | 25.8.2016

Design4Enterprises

Design i projektowanie to obecnie podstawowe punkty odniesienia dla wszystkich nowych produktów i usług i klucz do sukcesu europejskich firm. Zapraszamy do udziału w polskiej edycji ogólnoeuropejskiego programu Design for Enterprises.

PPNT | 25.8.2016

Efektywny instrument wsparcia innowacyjnej aktywności firm z sektora MŚP

Gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego udzielana ze środków Funduszu Gwarancyjnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (FG POIG)

PPNT | 24.8.2016

Konkurs ofert na wynajem powierzchni użytkowej pod automat vendingowy

Oferty należy składać do 12 września 2016 r. do godziny 10.00 w siedzibie PPNT Gdynia.

PPNT | 24.8.2016

Ogłoszenie o wynikach konkursu na wzmocnienie potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni

W dniu 4.08.2016 odbyło się posiedzenie Komisji Oceniającej powołanej Zarządzeniem Prezydenta nr 4845/16/VII/M z dnia 12.07.2016. Prezydent Miasta Gdyni przyznał dotację w kwocie 5 250 000 zł dla Fundacji Badawczej Bałtycki Instytut Technologiczny.

Strefa Startup | 19.8.2016

W szeregach cyfrowych nomadów cz. 3

Zapraszamy Was na kolejne – ostatnie już w te wakacje – spotkanie poświęcone cyfrowym nomadom. Tym razem opuścimy jesienne już Trójmiasto i przeniesiemy się w cieplejsze rejony strefy międzyzwrotnikowej.

PPNT | 19.8.2016

VR VISIO otwiera studio zmiksowanej rzeczywistości

Firma VR VISIO otwiera w PPNT Gdynia pierwsze europejskie studio zmiksowanej rzeczywistości, które pozwala nam przenieść aktorów/prezenterów w dowolną trójwymiarową przestrzeń.

PPNT | 19.8.2016

Trójmiejskie plaże z Bezpiecznymi Strefami Chilaby

Rodzice i opiekunowie coraz częściej stają przed ważnym wyzwaniem zapewnienia maksimum bezpieczeństwa swoim dzieciom. Z pomocą przychodzi innowacyjne rozwiązanie Chilaby, opracowane przez firmę YOBERI.

Targi i Konferecje | 19.8.2016

Biznes to relacje – spotkanie networkingowe

2 września zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia na spotkanie „Biznes to relacje” - moderowane śniadanie networkingowe dla przedsiębiorców.

Strefa Startup | 17.8.2016

Techniki generowania pomysłów i rozwiązań problemów

Statystycznie potrzeba co najmniej 200 pomysłów, aby powstało jedno doskonałe rozwiązanie, a przy okazji dwa lub trzy "zaledwie" dobre rozwiązania. Aż dwustu, a może tylko dwustu?

Strefa Startup | 16.8.2016

Socjologia roweru górskiego, czyli co decyduje o sukcesie niektórych rozwiązań technicznych

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Wyższej Szkoły Startupu - cyklu wykładów popularnonaukowych, prowadzonych przez dr hab. Radosława Sojaka.

Innowacje Społeczne | 16.8.2016

Wypromuj swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego

Jak skutecznie promować swój wniosek do Budżetu Obywatelskiego to temat spotkania, na które zapraszamy w poniedziałek, 22 sierpnia, do Sali Kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Targi i Konferecje | 10.8.2016

Poznaliśmy laureatów nagrody Literacki Debiut Roku

W sobotę 30 lipca 2016 roku, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zostały wręczone nagrody V edycji konkursu „Literacki Debiut Roku”. Zaszczytny tytuł „Literacki Debiut Roku” zdobył Lech Grabowski za powieść „Podwójne przekleństwo”.

Strefa Startup | 10.8.2016

Kredyt technologiczny – spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie dot. naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

PPNT | 10.8.2016

SpaceForest: Cel - Jowisz!

SpaceForest został zaproszony przez RUAG Space AB ze Szwecji do współpracy nad projektem JUICE (Jupiter Icy Moon Explorer), którego celem jest zbadanie księżyców Jowisza. Gdyńscy inżynierowie skupią się nad systemem zarządzania danych kontrolnych.

Strefa Startup | 8.8.2016

User Experience - projektowanie wrażeń

Czym jest User Experience? Jak badać? Jak tworzyć? Zapraszamy na spotkanie, na którym uzyskasz wiedzę wprowadzającą do UX w pigułce.

Strefa Startup | 5.8.2016

Twoja marka w mediach społecznościowych

Słyszysz o nowej marce i pierwsze co robisz to sprawdzasz ją na Facebooku? Nie jesteś sam! Coraz częściej portale społecznościowe stają się głównym źródłem zdobywania informacji. Sprawdź, jak możesz wykorzystać social media w praktyce.

PPNT | 4.8.2016

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia w Berlinie

Fotografie, makiety i specjalnie przygotowane filmy, poświęcone Pomorskiemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu są przedmiotem wystawy pt. "Buildings for Science and Culture" prezentowanej w berlińskiej galerii AEDES.

Targi i Konferecje | 3.8.2016

WordCamp Gdynia 2016

Zapraszamy na największe spotkanie pasjonatów i twórców WordPressa w Polsce. WordCamp Gdynia 2016 odbędzie się w dniach 10-11 września, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Strefa Startup | 3.8.2016

Design Thinking – myślenie projektowe

Spotkanie dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest myślenie projektowe lub uporządkować dotychczasową wiedzę o Design Thinking, by móc zastosować ją w praktyce.

PPNT | 1.8.2016

V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 23-24 czerwca w audytorium „C” Wydziału Prawa i Administracji UG odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców CNŚ. Organizatorami Konferencji były Pro-Science sp. z o. o., Koło Naukowe Ochrony Środowiska UG oraz PPNT Gdynia.

PPNT | 29.7.2016

Wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Dobre maniery”

Jeśli Twoje dziecko ma głowę pełną pomysłów, a jego wyobraźnia nie przestaje zadziwiać, konkurs pt. "Dobre maniery" jest świetną propozycją na wakacyjny czas. Organizatorem konkursu jest fundacja "To co najważniejsze".

Informacja Patentowa | 28.7.2016

Własność intelektualna w początkującym biznesie - zapraszamy na bezpłatne, indywidualne konsultacje w ROIP

Masz ciekawy pomysł na biznes, a może oryginalne, innowacyjne rozwiązanie? Czy wiesz, które aspekty Twojego przedsięwzięcia podlegają lub mogą podlegać ochronie? Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje prawa do własności intelektualnej.

PPNT | 28.7.2016

Lista Podmiotów ubiegających się o dotację w konkursie.

Konkurs dotyczy wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni i ma charakter otwarty.

Strefa Startup | 28.7.2016

Jak zdobyć Klientów dzięki Google AdWords?

Dowiedz się, jak pozyskać więcej klientów z wyszukiwarki nr 1 na świecie! Zapraszamy na spotkanie dedykowane Google AdWords.

Targi i Konferecje | 27.7.2016

Finał V edycji konkursu LITERACKI DEBIUT ROKU

30 lipca poznamy zwycięzców V edycji konkursu „Literacki Debiut Roku” organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Targi i Konferecje | 25.7.2016

XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji”

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza na XII międzynarodowe sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Startupy w świecie innowacji ", które odbędzie się w dniach 1-2 września 2016 r. w Krakowie.

PPNT | 25.7.2016

Gdynianka laureatką na biennale plakatu reklamowego w Hiszpanii

Designerka Angelika Jaglińska z Gdyni zajęła pierwsze miejsce w konkursie biennale plakatu reklamowego - Bienal Internacional De Cartelismo Terras Gauda Concurso Francisco Mantecón, który organizuje producent wina Terras Gauda.

Strefa Startup | 21.7.2016

Dzień Otwarty w coworkingu Strefy Startup Gdynia

Pracujesz w domu i brakuje Ci twórczej atmosfery, burzy mózgów i rozmów z kreatywnymi ludźmi? Poznaj coworking Strefy Startup Gdynia - zapraszamy na Dzień Otwarty w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Strefa Startup | 18.7.2016

Kreatywność w biznesie

Poznaj techniki kreatywne, które efektywnie pomogą Ci w budowaniu marki swojej firmy, produktu lub usługi. Warsztat poprowadzi Jacek Kotarbiński.

Strefa Startup | 18.7.2016

Fundusze na innowacje dla MŚP

Zapraszamy do udziału w prelekcji na temat możliwości pozyskania dofinansowania w ramach programu "Bony na innowacje dla MŚP".

PPNT | 18.7.2016

Innowacyjne pracownie Gdyni

W ostatnich miesiącach rozpoczęły swoją działalność trzy nowe na mapie Trójmiasta ośrodki laboratoryjne: Pracownia Badań Niszczących i Nieniszczących, Pracownia Elektroniczna oraz Pracownia Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych.

PPNT | 15.7.2016

SpaceForest partnerem Europejskiej Agencji Kosmicznej

SpaceForest będzie kontynuować prace nad bardzo czystymi generatorami częstotliwości do zastosowań satelitarnych, dzięki programowi Polish Industry Incentive Scheme (PIIS) w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej.

PPNT | 15.7.2016

NAŁADUJ TELEFON…ENERGIĄ SŁONECZNĄ

Tego lata, naładowanie baterii telefonu komórkowego będzie jeszcze łatwiejsze, nawet, jeśli bateria rozładuje się na plaży. Wszystko za sprawą nowych, mobilnych punktów GSM Bike, które pojawiły się właśnie przy trójmiejskich plażach.

Targi i Konferecje | 15.7.2016

Stolica polskiej blogosfery znajduje się w Gdyni

See Bloggers po raz czwarty zgromadzi influencerów i twórców internetowych. Na największym blogowym wydarzeniu w Polsce, w PPNT Gdynia, pojawi się 1000 uczestników, w tym blogerzy, vlogerzy oraz eksperci od marketingu oraz budowania własnej marki.

Strefa Startup | 12.7.2016

Efektywny altruizm

Jesteś web developerem, programistą, marketerem, copywriterem, grafikiem, blogerem lub ambitnym studentem, który chce pomóc w rozwoju najbardziej efektywnych organizacji charytatywnych na świecie ? To spotkanie dla Ciebie!

PPNT | 11.7.2016

Kultura zaczyna się w Dzielnicy!

16 lipca zapraszamy na teren zielony przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia na dzielnicowe spotkanie z kulturą i zabawą!

PPNT | 11.7.2016

7 urodziny Whizbrand

Whizbrand - jedna z firm parkowych, którą mieliście okazję poznać dzięki #WhizTalk, obchodzi wkrótce swoje 7 urodziny. 7 to liczba magiczna, wyróżniająca się bogatą symboliką, przez wielu uważana za tą, która przynosi szczęście.

Informacja Patentowa | 7.7.2016

Wynalazki, wzory, znaki towarowe - jak je chronić?

Czy pomysł da się opatentować? Czym się różni wzór użytkowy od wzoru przemysłowego? Czy nazwa mojej firmy lub marka produktu nadają się do rejestracji w kategorii znaku towarowego? Zapraszamy na konsultacje do ROIP.

PPNT | 6.7.2016

Darboven Idee Grant 2016 - konkurs dla przedsiębiorczych kobiet

Darboven Idee Grant 2016 - konkurs skierowany do kobiet, które wyróżniają się kreatywnością, inicjatywą oraz odwagą do samodzielnego wejścia na rynek. Nagrodą jest grant w wysokości 100 000 zł - na start lub kontynuację innowacyjnej działalności.

PPNT | 6.7.2016

Rutyna kontra rozwój, czyli Coffitivity #14 w lipcu

Chcesz wiedzieć, jak być dobrym przedsiębiorcą i osiągnąć więcej, niż to się wydaje możliwe? Przyjdź na Coffitivity #14, czyli lipcowy networking dla kreatywno-przedsiębiorczych organizowany przez Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość".

Strefa Startup | 6.7.2016

O czym myśli klient, czyli jak zarabiać w startupie

Własny biznes wiąże się z ryzykiem. To wiemy, prawda? Polskie statystyki są bezlitosne. 80% firm upada w ciągu dwóch pierwszych lat działalności. W przypadku startupów szacuje się, że wskaźnik ten jest jeszcze wyższy.

Strefa Startup | 4.7.2016

Droga do sukcesu - The Road to Success

Czym jest sukces? Jak go osiągnąć? Czym jest nowoczesne przywództwo i dlaczego jest to tak ważne w dzisiejszych czasach? Zapraszamy na spotkanie w języku angielskim "The Road to Success".

PPNT | 4.7.2016

Technologia MpicoSys w Westminster Abbey

Skonstruowany i wyprodukowany przez MpicoSys system Zifra został ostatnio wykorzystany w krzesłach zaprojektowanych przez firmę Casala dla Westminster Abbey w Londynie. System ten jest oparty o technologię ePapieru.

PPNT | 1.7.2016

Śniadanie z funduszami europejskimi - promocja zagraniczna oraz badania i rozwój

Zapraszamy na spotkanie informacyjne na temat funduszy europejskich przeznaczonych na promocję zagraniczną oraz prace badawczo-rozwojowe. Poprowadzą je eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania dotacji i rozwoju startupów.

PPNT | 1.7.2016

Otwarty Konkurs ofert na wsparcie zad.pub.z zakresu wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdynia

Prezydent Miasta Gdyni ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadania publicznego z zakresu wzmocnienia potencjału innowacyjnego Miasta Gdyni.

Strefa Startup | 1.7.2016

Program akceleracji w Strefie Startup Gdynia wspiera rozwój pomysłów biznesowych!

Dołącz do 2 edycji Programu akceleracji Startups Wanted w Strefie Startup Gdynia i w 3 miesiące rozwiń swój biznes! Startups Wanted to propozycja dla osób, które mają ciekawy pomysł na biznes, ale potrzebują wiedzy merytorycznej i praktycznej.

Strefa Startup | 29.6.2016

Konsultacje indywidualne dot. prawnych aspektów własności intelektualnej

Masz konkretne pytania? Zadaj je naszemu ekspertowi!

Strefa Startup | 29.6.2016

Przetestuj Zielony Punkt Spotkań w PPNT Gdynia

Chciałbyś czasem popracować na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni? Zdarza Ci się poszukiwać kreatywnej przestrzeni na spotkanie zespołu? Otwieramy nowy, ZIELONY PUNKT SPOTKAŃ na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Strefa Startup | 27.6.2016

W szeregach cyfrowych nomadów cz.2

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Digital Nomad.

PPNT | 23.6.2016

Nowość na rynku pomp ciepła – pompa K18

Gazowa absorpcyjna pompa ciepła Robur K18 to urządzenie dedykowane dla budownictwa jednorodzinnego. Jej działanie opiera się na patencie Alberta Einsteina i Leo Szilarda z 1930 roku. Twórcą tego rozwiązania jest firma Gazuno z PPNT Gdynia.

Centrum Designu | 23.6.2016

ZOBACZ, CO DESIGN MOŻE NAD MORZEM

W lipcu rozpoczyna się 9. edycja Gdynia Design Days, największego letniego festiwalu branży projektowej w Polsce. To atrakcja nie tylko dla profesjonalistów i znawców tematu. Program pomyślany jest tak, aby każdy znalazł coś interesującego.

PPNT | 22.6.2016

Prawnicy i naukowcy z całego świata spotkają się w Gdyni

Naukowcy z ponad 30 krajów spotkają się w Trójmieście, w ramach najbardziej prestiżowego kongresu historyczno-prawnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Patronem honorowym wydarzenia jest m.in. dr Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

PPNT | 16.6.2016

Ogłoszenie o konkursie

Konkursu na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Specjalistycznych Prototypowni mieszczących się w budynku Biurowo – Laboratoryjnym Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia (budynek IV).

Laboratorium | 10.6.2016

InnovaBio Pomorze

InnovaBio Pomorze to okazja dla początkujących biologów, aby poszerzyć swoją wiedzę praktyczną, udoskonalić umiejętności oraz poznać możliwości rynkowego wykorzystania badań naukowych.

PPNT | 10.6.2016

Tablet w ręku każdego ucznia w Polsce to cel Nuadu

Tablet przeznaczony do innych celów niż rozrywka i komunikacja z kolegami? Tak - będący narzędziem pracy. Wypełniony w zasób interaktywnych podręczników i zadań, będzie służył do odrabiania zadań domowych i pisania kartkówek, czy dyktanda.

Strefa Startup | 9.6.2016

WordUp Trójmiasto #6

Szóste spotkanie WordUp Trójmiasto przed nami!

PPNT | 9.6.2016

Początek lata we włoskim klimacie

Drodzy Parkowicze, na wzór ubiegłego roku, chcemy powitać lato razem z Wami we włoskim stylu! Dlatego już teraz zapraszamy Was na spotkanie w plenerze w ramach drugiej edycji wydarzenia pt. „Włoskie Wianki”.

Strefa Startup | 9.6.2016

Aula Trójmiasto 5 edycja

Aula Polska - Trójmiasto zaprasza na piątą edycję wydarzenia.

PPNT | 9.6.2016

Coffitivity #13

Realia życia gospodarczego nie zawsze sprzyjają przedsiębiorczym sukcesom. Chcesz wiedzieć, jak odnaleźć motywację, by pokonać bariery i stworzyć udany biznes? Przyjdź na Coffitivity #13!

PPNT | 9.6.2016

Wystartował SmartTour

Nowy mobilny przewodnik turystyczny działa już w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Wejherowie.

PPNT | 7.6.2016

Trening biegacza dla aktywnych!

Wszystkich aktywnych parkowiczów zapraszamy na zajęcia teoretyczno-praktyczne, które poprowadzi Mistrz Polski w maratonie prof. Wojciech Ratkowski.

PPNT | 7.6.2016

Spark-Lab bada e-liquidy z elektronicznych papierosów

Naukowcy z Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab, wspólnie z parkowymi firmami SpecWorks i RiskCE, stworzyli SMOKY-LAB - aparat do generowania i absorbowania aerozolu z e-liquidów, czyli badania szkodliwości elektronicznych papierosów.

PPNT | 3.6.2016

Konkurs Gdyński Biznesplan 2016 rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców XIV edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Spośród 15 Finalistów wyłoniono laureatów w trzech kategoriach: Open, Innowacyjne Rozwiązania i Technologie oraz Przedsiębiorczy Student. Przyznane zostały również dodatkowe wyróżnienia.

PPNT | 2.6.2016

Spotkanie Firm Parkowych

Przygotuj się na moc atrakcji podczas ostatniego spotkania przed wakacjami.

PPNT | 2.6.2016

Bitcoin dla początkujących

Zapraszamy na konferencję, której celem jest wprowadzenie i wyjaśnienie tematu cyfrowych walut takich jak Bitcoin.

PPNT | 2.6.2016

Wystartuj z PPNT Aktywnie

Aktywni Parkowicze, to już ostatnia szansa na zapisy do Nocnego Biegu Świętojańskiego!

PPNT | 2.6.2016

Nasi Parkowicze z nagrodą Gryfa Gospodarczego!

To już pewne! Nasza parkowa firma TMA Automation Sp. z o.o. została laureatem Gryfa Gospodarczego w kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo”.

Laboratorium | 2.6.2016

Wygraj warsztaty w LAB PPNT Gdynia!

Weź udział w V Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców – Człowiek Nauka Środowisko i wygraj udział w warsztatach i szkoleniu organizowanym przez Laboratorium PPNT Gdynia.

Informacja Patentowa | 2.6.2016

Znaki towarowe – poznaj nową procedurę

15 kwietnia nastąpiły przełomowe zmiany w systemie zgłaszania znaków towarowych do polskiego urzędu patentowego. Poznaj szczegóły nowej procedury i dowiedz się, jak chronić swoją markę.

PPNT | 31.5.2016

Sukces bez granic, czyli jak podbić chiński rynek – międzynarodowe seminarium

W imieniu Parkowiczów z Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi chińskiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą.

PPNT | 31.5.2016

Kreatywni Polacy z sukcesem za oceanem

Polska młodzież biorąca udział w konkursie kreatywności Odyseja Umysłu właśnie pokazała, że w skali globu niemal nie ma sobie równych. Podczas 37. Finałów Światowych w Stanach Zjednoczonych nasi rodacy zdobyli aż jedenaście najwyższych lokat.

Centrum Designu | 30.5.2016

Gdynia Kreatywna 2 – zgłoś się do końca maja

Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji projektu GDYNIA KREATYWNA. Na zgłoszenia przedsiębiorców działających w branży kreatywnej organizatorzy czekają do końca maja.

Strefa Startup | 27.5.2016

Socjologia roweru górskiego, czyli o tym co decyduje o sukcesie niektórych rozwiązań technicznych.

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Wyższa Szkoła Startupu, które poprowadzi dr hab. Radosław Sojak.

PPNT | 27.5.2016

Konkurs - Operator Pracowni 3D

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni 3D.

PPNT | 25.5.2016

Najzdolniejszy student Pomorza pochodzi z Gdyni

Paweł Górecki z Akademii Morskiej w Gdyni jest w tym roku najlepszym studentem Pomorza. To on bowiem został laureatem Czerwonej Róży. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest od kilkudziesięciu lat najlepszym studentom i kołom naukowym.

PPNT | 24.5.2016

Poznamy kandydatów do nagrody im. prof. Romualda Szczęsnego

6 czerwca, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się posiedzenie kapituły konkursu, która przedstawi ranking prac nominowanych do głównej nagrody oraz wyróżnień. Kto zostanie zwycięzcą, okaże się w lipcu.

PPNT | 24.5.2016

Parkowa firma w finale zmagań o prestiżową nagrodę

W finale prestiżowego konkursu o Pomorską Nagrodę Gryfa Gospodarczego znalazło się 12 firm. Wśród nich – parkowa firma TMA Automation sp. z o.o. Do 27 maja br. można również oddawać głosy na TMA Automation w plebiscycie o statuetkę Gryfa Medialnego.

EXPERYMENT | 23.5.2016

Dziewiąte urodziny Centrum Nauki EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na obchody Dnia Dziecka i swoich 9-tych urodzin. Od 1 do 5 czerwca w EXPERYMENCIE nieustanne świętowanie pod wspólnym hasłem: "Kolorowa Konstrukcja".

PPNT | 23.5.2016

PPNT Gdynia na szóstkę!

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała działalność Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia prowadzoną w latach 2013-2015. Audyt został przeprowadzony w ramach oceny działalności ośrodków innowacji w Polsce.

Strefa Startup | 23.5.2016

Fundusze na prace badawczo-rozwojowe i komercjalizację

Zapraszamy serdecznie na kolejne ze spotkań z komercjalizacją w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznych Gdynia pod hasłem "Z uczelni na rynek".

Centrum Designu | 23.5.2016

Warsztaty RE:made OBJECTS

Zapraszamy na warsztaty RE:made OBJECTS, na których stworzymy serię produktów z niepotrzebnych rzeczy i nadamy im nową funkcję dzięki „protezom” z druku 3D!

PPNT | 20.5.2016

Odwiedź Park Konstruktorów podczas Open House Gdynia

W najbliższą sobotę, 21 maja br., przestrzenie Parku Konstruktorów, będą dostępne dla zwiedzających, w ramach międzynarodowego festiwalu architektury i designu Open House Gdynia.

PPNT | 19.5.2016

Wernisaż - Od sztuki pięknej do sztuki użytkowej

Galeria Sztuki Współczesnej ODDO, Open House Gdynia oraz REC.ON re.newed design zapraszają na wernisaż "Od sztuki pięknej do sztuki użytkowej".

PPNT | 19.5.2016

Konkurs - Operator Pracowni Łączności i Nawigacji

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Łączności i Nawigacji.

PPNT | 19.5.2016

Zgłoś kandydata na prelegenta TEDxGdynia 2016!

Chcesz podzielić się swoimi odkryciami, projektami lub znasz osoby, które warto zaprosić do udziału w wydarzeniu? Wyślij zgłoszenie do 1 czerwca, a już 17 listopada 2016 weź udział w TEDxGdynia.

PPNT | 17.5.2016

InfoShare 2016

18-20 maja odbywa się InfoShare - największa technologiczna konferencja w naszym regionie. Z tej okazji do Gdańska zjadą specjaliści IT, startupowcy i inwestorzy praktycznie z całego świata. Spotkacie tam również mocną reprezentację PPNT Gdynia!

Innowacje Społeczne | 17.5.2016

Budżet Obywatelski 2016

Środki przeznaczone na Budżet Obywatelski 2016 wyższe niż w poprzednim roku, metoda głosowania polegająca na rankingowaniu projektów, powołanie Rady ds. Budżetu Obywatelskiego - to najważniejsze nowości, jakie wprowadza uchwała przyjęta 9 marca 2016.

PPNT | 16.5.2016

2,15% powierzchni Gdyni zostanie poddane rewitalizacji

Jednomyślnie, czyli 26 głosami „za”, gdyńscy Radni przyjęli na środowej sesji uchwałę określającą w mieście granice obszaru zdegradowanego i obszarów rewitalizacji.

Centrum Designu | 12.5.2016

"W sprawie autorów" – konferencja poświęcona prawom twórców i projektantów

Już 21 maja zapraszamy na drugą edycję konferencji „W sprawie autorów”, która ma celu przedstawienie w praktyczny sposób zagadnień z zakresu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.

PPNT | 12.5.2016

Dni Otwarte RICOH

Przyjdź i dowiedz się, jak usprawnić działania organizacji, dzięki rozwiązaniom takim jak oprogramowanie JobRouter, projektorom i tablicom multimedialnym oraz systemom do wideokonferencji.

PPNT | 9.5.2016

Wstęp do Grasshoppera

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie przeznaczone dla osób zainteresowanych projektowaniem 3D.

PPNT | 9.5.2016

Szkolenie - Druk 3D

Bezpłatne szkolenie dla przyszłych i obecnych użytkowników drukarki 3D Zortrax M200.

PPNT | 9.5.2016

Nabór na prelegentów WordCamp Gdynia 2016

Do końca maja trwa nabór na prelegentów WordCampa - zapraszamy do składania swoich zgłoszeń.

Strefa Startup | 6.5.2016

CROWDFUNDING dla małych przedsiębiorców

Zapraszamy na spotkanie dotyczące alternatywnego pozyskiwania finansowania w Polsce, jakim jest crowdfunding społeczny oraz udziałowy.

Targi i Konferecje | 5.5.2016

Konferencja: Nowe perspektywy dla Twojej Firmy

Co trzeba wiedzieć ubiegając się o dotację ze środków UE w perspektywie 2014-2020.

PPNT | 5.5.2016

Dron Festiwal po raz drugi w PPNT Gdynia!

Festiwal filmów kręconych z powietrza, konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, które odbędzie się 14 maja w Gdyni.

PPNT | 4.5.2016

Olimpijska rozgrzewka przed Biegiem Europejskim

Wszystkich parkowiczów, startujących w najbliższym Biegu Europejskim pod szyldem PPNT Aktywnie, zapraszamy na wspólną rozgrzewkę. Poprowadzi ją olimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata - Igor Janik.

PPNT | 2.5.2016

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Już po raz trzeci w całej Polsce, w dniach 12-13 maja, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To doskonała okazja, żeby odwiedzić miejsca popularne i te mniej znane, na co dzień niedostępne, sfinansowane dzięki środkom unijnym.

Informacja Patentowa | 2.5.2016

Wynalazki w branży biotechnologicznej i farmaceutycznej

Zapraszamy na kolejne szkolenie w dziedzinie life-science. Tym razem zajmiemy się ochroną wynalazków, w szczególności tych w dziedzinie biotechnologii i farmacji.

PPNT | 2.5.2016

Seminarium wymagania / produkty / badania

Zapraszamy na „Seminarium wymagania / produkty / badania”, które odbędzie się 19 maja 2016 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Strefa Startup | 2.5.2016

Gamifikacja w praktyce

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Gamifikacja w praktyce". Czekamy na wszystkich zainteresowanych wykorzystywaniem mechanizmów gier w rozwoju pomysłów na biznes.

Strefa Startup | 29.4.2016

Warsztaty ASP.NET MVC

Poznaj zaawansowaną technologię tworzenia stron WWW - ASP.NET MVC. Przyjdź na warsztaty i zobacz jak tworzyć większe serwisy internetowe od podstaw.

PPNT | 29.4.2016

GROW with coaching … grow with ICF

Dnia 21 maja 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, odbędzie się cykl warsztatów rozwoju osobistego pod hasłem: „GROW with coaching … grow with ICF”.

Informacja Patentowa | 29.4.2016

Własność intelektualna w startupie

"Własność intelektualna w startupie" - zapraszamy na bezpłatne indywidualne konsultacje w ROIP

PPNT | 28.4.2016

Parkowa Firma z rakietą badawczą w Brukseli

Specjaliści firmy SpaceForest z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, zaprezentowali w Brukseli postępy w pracach związanych z europejskim projektem badawczym DEWI.

Laboratorium | 28.4.2016

Ekstremalni mieszkańcy torfowisk

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia zaprasza Nauczycieli Biologii wraz z uczniami na interaktywny wykład pt.: „Ekstremalni mieszkańcy torfowisk”.

PPNT | 28.4.2016

Sukces, korpo i równowaga, czyli majowe Coffitivity #12 w nowej odsłonie

Jak odnieść sukces w małym i dużym biznesie i co wspólnego mają z tym innowacyjność i edukacja? O tym podczas majowego networkingu organizowanego przez Parkowiczów ze Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”.

PPNT | 27.4.2016

Zbliża się Forum Przedsiębiorstw

Trwa rekrutacja na sesję główną i bloki tematyczne jednej z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MSP na Pomorzu.

Laboratorium | 27.4.2016

Owadożerne rośliny z Laboratorium PPNT Gdynia zaaklimatyzowały się w naturze

W 2014 roku w Laboratorium PPNT ruszyły prace polegające na odtworzeniu gatunków roślin na zdegradowanym obszarze torfowisk na terenie województwa pomorskiego. Dziś rośliny wyhodowane w gdyńskim laboratorium doskonale radzą sobie w naturze.

PPNT | 25.4.2016

Ostatnia szansa na wygraną w tegorocznym konkursie dla młodych innowatorów!

Już niespełna tydzień pozostał na nadsyłanie zgłoszeń prac dyplomowych z zakresu innowacyjnych technologii w Konkursie im. prof. Romualda Szczęsnego. Główna nagroda to 10 000 zł.

Strefa Startup | 25.4.2016

W kierunku skutecznego modelu transferu technologii - co jako naukowiec, przedsiębiorca czy inwestor powinienem wiedzieć?

Zapraszamy serdecznie na warsztaty w ramach cyklu comiesięcznych spotkań z komercjalizacją w PPNT Gdynia pod hasłem "Z uczelni na rynek".

EXPERYMENT | 25.4.2016

Majówka - Z archiwum EXP

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w experymentalnym biurze śledczym czekają aktywności pod tytułem Z archiwum EXP.

EXPERYMENT | 22.4.2016

Finały XV edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę” w EXPERYMENCIE

Zbliżają się wielkie finały XV edycji interdyscyplinarnego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę". Głównym partnerem inicjatywy, organizowanej przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej jest Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Strefa Startup | 22.4.2016

Praca vs kariera. Studencka Środa w Strefie Startup

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Studencka Środa w Strefie Startup.

PPNT | 22.4.2016

European Cycling Challenge

Zapraszamy wszystkich aktywnych parkowiczów do udziału w rowerowej rywalizacji miast: European Cycling Challenge!

PPNT | 22.4.2016

Od Backendu do Frontendu - prelekcje Rails Girls Tricity

Podczas #1 spotkania społeczności Rails Girls Tricity dowiecie się skąd czerpać pomysły na własną aplikację webową, jak zrobić dobry Backend i zapierający dech w piersiach Frontend, a do tego sprawić, by UX był przyjazny dla użytkownika.

PPNT | 22.4.2016

Kurs Menadżera Bezpieczeństwa Informacji ABI

Szkolenie jednodniowe umożliwiające zdobycie certyfikatu ,,Administrator Bezpieczeństwa Informacji wg ustawy o ochronie danych osobowych GIODO”.

PPNT | 21.4.2016

PPNT Gdynia Aktywnie – konkurs dla biegaczy!

Przypominamy o najbliższym Biegu Europejskim i towarzyszącym mu konkursie dla naszych Parkowiczów.

Innowacje Społeczne | 19.4.2016

Jeszcze wiecej innowacji społecznych z Gdyni

Prawie 3 mln złotych wynosi wartość projektu, którego jednym z realizatorów będzie Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Ministerstwo Rozwoju rozstrzygnęło właśnie konkurs na inkubację innowacji społecznych. Początek działań – już w czerwcu.

PPNT | 18.4.2016

StructView FRAME for City

Gdynia InfoBox udostępniła aplikację GdyniaCityBox stworzoną przez parkową firmę StructView. Aplikacja wspiera edukację przestrzenną dzieci i młodzieży. Została dostarczona jako element oferowanej przez firmę platformy StructView FRAME for City.

Laboratorium | 18.4.2016

Badania prowadzone w Laboratorium PPNT Gdynia – nagrodzone

Igor Kaczmarczyk został laureatem 1. miejsca polskiej edycji 28. Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS - European Union Contest for Young Scientists).

PPNT | 18.4.2016

O nowoczesnej edukacji podczas konferencji Educational Cha(lle)nge

Zbliża się druga edycja konferencji Educational Cha(lle)nge, której zadaniem jest prezentowanie nowoczesnych metod wspierania edukacji i rozwoju dzieci. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznej edycji, partnerem wydarzenia jest PPNT Gdynia.

Strefa Startup | 15.4.2016

Konsultacje indywidualne - SOCIAL MEDIA dla małych przedsiębiorców - aspekty prawne

Zapraszamy na indywidualne konsultacje dla małych przedsiębiorców, które umożliwiają szersze poznanie aspektów prawnych związanych z działalnością w mediach społecznościowych.

EXPERYMENT | 15.4.2016

Kampania “Expect Everything” w ramach projektu Hypatia startuje 21 kwietnia!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni bierze udział w ogólnoeuropejskim projekcie „Hypatia”, który ma na celu zachęcanie młodzieży do wyboru kariery naukowej.

Centrum Designu | 15.4.2016

Moda: Ecommerce 3.0 – jak sprzedawać modę online, aby odnieść sukces?

Dlaczego warto wyjść poza lokalny rynek i jak rozpocząć sprzedaż na cały świat? Jakie akcje marek odzieżowych i lifestylowych są najciekawsze? O tym podczas czwartego spotkania z cyklu „MODA – jak odnaleźć się w branży?“.

PPNT | 15.4.2016

Spotkanie Firm Parkowych

To pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego Parkowicza! Weź sąsiadów i zobacz nad jakimi innowacjami pracują inni.

PPNT | 14.4.2016

Plebiscyt Fleet Awards 2016

Z przyjemnością informujemy, że jedna z naszych parkowych firm PasCom sp. z o.o. bierze udział w zmaganiach „Fleet Awards Polska 2016" i „Fleet Derby 2016".

PPNT | 14.4.2016

Ogólnopolskie Forum Innowacyjności. Od imitacji do innowacji

Zapraszamy na konferencję z cyklu Ogólnopolskie Forum Innowacyjności, mającej na celu pomoc w budowie efektywnej platformy dla rozwoju innowacji w Polsce oraz promocję działalności B+R.

PPNT | 13.4.2016

Szkolenie: Import z Chin - Pierwsze Kroki do Sukcesu

Chcesz z sukcesem prowadzić import z Chin ale nie wiesz jak zacząć? Weź udział w szkoleniu organizowanym przez ekspertów ChinskiRaport.pl i poznaj sprawdzone metody handlu z Chinami.

PPNT | 13.4.2016

Forum Przedsiębiorstw 2016

Trwa rekrutacja na bezpłatną konferencję, jedną z największych konferencji kierowanych do firm z sektora MŚP na Pomorzu, na którą Agencja Rozwoju Pomorza serdecznie zaprasza.

EXPERYMENT | 11.4.2016

Osiem światów, czyli wirtualna podróż do planet

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na kolejną odsłonę Wykładów z dowodem, przeznaczonych dla dorosłych odbiorców.

EXPERYMENT | 11.4.2016

Urodziny Leonardo da Vinci w EXPERYMENCIE

Z okazji urodzin Leonarda da Vinci Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni organizuje specjalny weekend z rodzinnymi atrakcjami.

PPNT | 11.4.2016

Antropologia nauki i techniki, czyli badacze i technicy jako lud pierwotny Wyższa Szkoła Startupu vol. 2

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wyższa Szkoła Startupu, które poprowadzi dr hab. Radosław Sojak.

PPNT | 8.4.2016

Regulowanie estetyki przestrzeni publicznej - debata

Zapraszamy do debaty towarzyszącej badaniom upodobań estetycznych mieszkańców Gdyni, w którym można wziąć udział na stronie www.gdynia.pl/ankietakrajobrazowa w dniach od 5 do 18 kwietnia.

PPNT | 7.4.2016

Szkolenie: Auditor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji według ISO/IEC 27001:2013

Szkolenie to skierowane jest do osób przygotowujących się, jak i prowadzących już audity wewnętrzne, które są świadome wagi informacji i chcą dbać o ich bezpieczeństwo.

Strefa Startup | 7.4.2016

Konsultacje indywidualne - SOCIAL MEDIA dla małych przedsiębiorców - aspekty prawne

Zapraszamy na indywidualne konsultacje dla małych przedsiębiorców, które umożliwiają szersze poznanie aspektów prawnych związanych z działalnością w mediach społecznościowych.

Strefa Startup | 7.4.2016

Animacja. Startup Your Weekend vol. 19

W kwietniu odbywa się u nas Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, w związku z tym ostatni przed wakacjami Startup Your Weekend postanowiliśmy poświęcić właśnie animacji.

Strefa Startup | 5.4.2016

Myślenie Wizualne w biznesie - poziom podstawowy

Zapraszamy na warsztaty "Myślenie Wizualne w biznesie", które poprowadzi Natalia Klonowska działająca pod nazwą „Jadźka rysuje”.

PPNT | 4.4.2016

Konkurs o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy"

Statuetka „Gryfa Gospodarczego" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród gospodarczych, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego.

PPNT | 4.4.2016

Rola centrów transferu technologii w procesie komercjalizacji

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w tematyce komercjalizacji w PPNT Gdynia w ramach cyklu „Z uczelni na rynek”. Kwietniowe spotkanie poświęcone będzie roli, jaką w procesie komercjalizacji pełnią uczelniane centra transferu technologii.

PPNT | 31.3.2016

WordUp Trójmiasto #5

WordUp to spotkania społeczności WordPressa na całym świecie. Podczas piątego Trójmiejskiego WordUpa odbędzie się 5 półgodzinnych prezentacji dotyczących naszego ulubionego CMSa.

PPNT | 31.3.2016

Znaki towarowe, a nazwy leków

Zapraszamy na pierwsze z dwóch szkoleń w dziedzinie life-science. Dowiedz się, jak w oparciu o prawo własności przemysłowej chronić oznaczenia produktów leczniczych i nie naruszać cudzych praw wyłącznych.

PPNT | 31.3.2016

O startupowaniu przy kawie i małym co nieco, czyli Coffitivity

Chcesz wiedzieć, na czym polega kreatywność w branży IT i co zrobić, żeby pomysł na biznes wypalił? Przyjdź koniecznie na kwietniową edycję trójmiejskiego networkingu dla przedsiębiorczych, organizowanego przez Parkowiczów z SWP.

Laboratorium | 31.3.2016

Seminarium z oceny bezpieczeństwa kosmetyków

Laboratorium PPNT Gdynia serdecznie zaprasza na seminarium pt.: „Ocena bezpieczeństwa kosmetyków”.

PPNT | 31.3.2016

Konkurs: Operator Pracowni Łączności i Nawigacji

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Łączności i Nawigacji.

Innowacje Społeczne | 29.3.2016

Rower jaki jest, każdy widzi” – wiosenne warsztaty rowerowe z cyklu „Miasto jest przyjemne"!

Z okazji powitania wiosny i otwarcia sezonu rowerowego, zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu „Miasto jest przyjemne”. Tym razem będzie o najbardziej ergonomicznym i przyjemnym miejskim środku lokomocji – czyli o rowerze.

PPNT | 24.3.2016

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Niech czas Wielkiej Nocy oraz budząca się wiosna wniesie optymizm i energię do wprowadzenia codziennych, innowacyjnych zmian w sprawach dużych i tych mniejszych.

PPNT | 24.3.2016

25. Finał Ogólnopolski Odysei Umysłu w Gdyni

Uczestnicy największego w historii i zarazem jubileuszowego 25. Finału Ogólnopolskiej Odysei Umysłu spotkają się w Gdyni. Mistrzowie kreatywności potrafią twórczo wykorzystać wiedzę szkolną w praktyce i nie boją się złożonych problemów.

PPNT | 23.3.2016

Szkolenie „Oscyloskop przenośny FLUKE 125 – podstawy i aplikacje pomiarowe”

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie organizowane przez firmę TESPOL Sp. z o.o. – Partnera PPNT Gdynia

Strefa Startup | 23.3.2016

Znamy 10 projektów, które zakwalifikowały się do Programu Akceleracji „STARTUPS WANTED!”

W poniedziałek 21 marca br. zakończył się nabór do Programu Akceleracji w Strefie Startup Gdynia. Bardzo trudno było wybrać – spośród wielu nadesłanych formularzy – szczęśliwą dziesiątkę.

Strefa Startup | 23.3.2016

Kolejne spotkanie z cyklu "Gamifikacja w praktyce"

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Gamifikacja w praktyce". Czekamy na wszystkich zainteresowanych wykorzystywaniem mechanizmów gier w rozwoju pomysłów na biznes.

PPNT | 23.3.2016

Gdynia nagradza młodych za innowacyjność!

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem bardzo dobrym? Zgłoś ją do konkursu o Nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego i wygraj 10000 zł!

PPNT | 22.3.2016

Konkurs: Operator Pracowni Elektronicznej

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję OPERATORA Pracowni Elektronicznej.

Strefa Startup | 22.3.2016

Miejski Service Design

Miejski Service Design to cykl warsztatów, w trakcie których uczestnicy projektują rozwiązania ułatwiające codzienne życie oraz poprawiające komfort życia mieszkańców Gdyni.

Innowacje Społeczne | 18.3.2016

Będzie więcej zrewitalizowanych obszarów w Gdyni

Prezydent Miasta Gdyni uwzględnił uwagi mieszkańców zgłoszone podczas konsultacji i zgodził się na rozszerzenie Gminnego Programu Rewitalizacji oraz na zwiększenie granic zaproponowanych wcześniej obszarów rewitalizacji.

PPNT | 18.3.2016

Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek – międzynarodowe seminarium

W imieniu Parkowiczów z Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zapraszamy do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi niemieckiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą.

Strefa Startup | 18.3.2016

Gamifikacja w praktyce

Warsztaty "Gamifikacja w praktyce" to odrobina teorii połączona z pokaźną dawką praktyki. W kameralnym gronie zastanawiamy się, jak w konkretnym pomyśle biznesowym zastosować mechanizmy gier.

Innowacje Społeczne | 16.3.2016

Warsztaty ogrodnicze „Pierwszy dzień wiosny – zaczynamy sezon”

Z okazji Pierwszego dnia wiosny zapraszamy na warsztaty dotyczące miejskiego ogrodnictwa inaugurujące cykl „Miasto jest przyjemne”! Podczas spotkania dowiemy się dlaczego warto uprawiać rośliny jadalne w mieście oraz od czego zacząć.

Strefa Startup | 15.3.2016

Social Media dla małych przedsiębiorców - wybrane aspekty prawne

Co Mistrz Joda mówi o korzystaniu z Social Media? Odpowiemy na to pytanie podczas prelekcji Social Media dla małych przedsiębiorców - wybrane aspekty prawne.

PPNT | 11.3.2016

Social Media & Online Marketing

Potrafisz napisać tekst, tak że chce się go czytać? Social Media nie mają dla Ciebie tajemnic? Wiesz, co to call to action, SEO copywriting? Dołącz do zespołu PPNT Gdynia.

EXPERYMENT | 10.3.2016

Warsztaty: Od pomysłu do planszówki

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza serdecznie na specjalną - warsztatową odsłonę "Wykładów z dowodem". Tym razem w programie nie tylko prelekcja, ale także praktyczne zajęcia.

Strefa Startup | 10.3.2016

Kultura zjada strategię na śniadanie – nowe sposoby budowania przewagi na rynku

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Tkaczykiem, autorem książek "Zakamarki marki" i "Grywalizacja".

Strefa Startup | 9.3.2016

Studenckie Środy w Strefie Startup - Rekrutacja internetowa od kuchni

Zapraszamy na kolejną Studencką Środę w Strefie Startup Gdynia, tym razem dowiecie się między innymi jak zarządzać swoją reputacją online.

Strefa Startup | 9.3.2016

Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

Zapraszamy do udziału w projekcjach konkursowych, organizowanych przez Strefę Startup Gdynia, która w tym roku została współorganizatorem Festiwalu. To uczestnicy projekcji wcielą się w jurorów konkursu i wybiorą tegorocznych zwycięzców O!PLA.

Strefa Startup | 7.3.2016

STARTUPS WANTED! Krok 1 - Poznaj ekosystem startupowy

Masz pomysł na biznes? Czujesz, że możesz podbić nim świat? Poszukujesz wsparcia w jego realizacji? Przyjdź na spotkanie z Agnieszką Oleszczuk-Widawską, która przybliży otaczający nas ekosystem startupowy oraz wprowadzi Cię w tajniki startupowania.

EXPERYMENT | 4.3.2016

Naukowy Dzień Kobiet

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza wszystkich do świętowania Dnia Kobiet w wydaniu naukowym! 8 marca 2016 roku, przekonacie się, że nawet ścisłe dziedziny nauki są otwarte dla wszystkich.

Strefa Startup | 4.3.2016

Startups Wanted – Program Akceleracji w Strefie Startup Gdynia

Masz innowacyjny pomysł na biznes? Marzysz o stworzeniu własnego startupu? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco – weź udział w Programie Akceleracji Startups Wanted w Strefie Startup Gdynia.

Strefa Startup | 4.3.2016

Zostań Infographic Ninja!

Zapraszamy na warsztaty, podczas których nauczysz się samodzielnie tworzyć proste projekty graficzne, np. zaprojektować estetyczną prezentację, infografikę czy obrazek do social media.

PPNT | 4.3.2016

Konkurs o puchar ogólnopolskiej akademii programowania - edycja II

Stowarzyszenie Talent działające w PPNT Gdynia zaprasza młodzież do udziału w zawodach programistycznych „Konkurs o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania Edycja II", które odbędą się 12.03 br. w dwudziestu ośrodkach na terenie całej Polski.

PPNT | 3.3.2016

Mini Gdynia OPEN - zgłoś się do konkursu!

Zapraszamy dzieci i młodzież z Gdyni do udziału w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Mini Gdynia OPEN" , który odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia 2016.

Strefa Startup | 3.3.2016

Dramat w pięciu aktach - czyli o sztuce wyceny i komercjalizacji własności intelektualnej

Zapraszamy na kolejne spotkanie w tematyce komercjalizacji w ramach cyklu „Z uczelni na rynek”. Tym razem poruszony zostanie temat wyceny oraz komercjalizacji własności intelektualnej w obowiązujących realiach polskiego prawa zamówień publicznych.

PPNT | 3.3.2016

Spotkanie firm parkowych

Zapraszamy na kolejne spotkanie Parkowiczów. W tym odcinku, odwiedzimy Strefę Startup Gdynia i pracujących tam Coworkerów.

Strefa Startup | 2.3.2016

Twój pomysł biznesowy na jednej kartce - Business Model Canvas

Rozpisz swój pomysł biznesowy na kartce A4! To naprawdę jest możliwe.

Informacja Patentowa | 2.3.2016

Jak korzystać z literatury patentowej?

Poznaj nowinki techniczne, zanim pojawią się na rynku. Sprawdź, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja. Znajdź poszukiwany dokument patentowy. Chcesz wiedzieć, jak poruszać się w bazach patentowych? ROIP zaprasza na warsztaty.

Strefa Startup | 2.3.2016

Jak w rok stworzyć 15-osobową firmę?

Zapraszamy do lektury wywiadu z Wiktorem Jodłowskim, twórcą metody nauki w inkubatorze językowym Talkersi.pl, który swoją firmę rozwijał w coworkingu Strefy Startup Gdynia.

PPNT | 1.3.2016

Laboratorium Innowacji Społecznych - nowa jednostka Gdyni

Innowacje Społeczne, stanowiące dotąd dział Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, od 1 marca 2016 funkcjonują jako Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostka budżetowa Miasta Gdyni.

PPNT | 1.3.2016

Szykujcie się na „Kolosy”

Przez trzy dni, od 11 do 13 marca, w Gdynia Arena oraz w PPNT Gdynia odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najbardziej interesujące polskie dokonania podróżnicze 2015 roku.

PPNT | 25.2.2016

Kawa, karotki i komputery, czyli powrót Coffitivity

Chcesz wiedzieć co wspólnego mają marchewki z programowaniem? Przyjdź na pierwsze w tym roku Coffitivity – trójmiejski networking dla przedsiębiorczych i kreatywnych organizowany przez Parkowiczów z SWP.

EXPERYMENT | 25.2.2016

Warsztaty - Manufaktura piękna

W weekend, 5 i 6 marca 2016 o godzinie 15:00,odbędą się rodzinne warsztaty w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Do udziału zapraszamy Młodych Odkrywców (w wieku od 6 lat) wraz z opiekunami.

EXPERYMENT | 25.2.2016

Nowy semestr Akademii EXPERYMENTU

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na kolejną edycję interaktywnych wykładów w ramach Akademii EXPERYMENTU.

Innowacje Społeczne | 24.2.2016

Budżet Obywatelski Gdyni zbliża się wielkimi krokami

W tym roku rozpoczynamy działania wcześniej gdyż miasta: Gdynia, Sopot, Gdańsk i Rumia przyjęły wspólny terminarz Budżetu Obywatelskiego - składanie wniosków będzie się odbywało między 1-30 kwietnia, a głosowanie w dniach 12-25 września 2016 r.

PPNT | 24.2.2016

Dron Festiwal w Gdyni po raz drugi!

Festiwal filmów i konkurs fotografii z lotu ptaka, targi dronów i najnowszych akcesoriów, prelekcje oraz podniebne wyścigi – to najważniejsze elementy tegorocznego Dron Festiwalu, które odbędzie się 14 maja w Gdyni.

PPNT | 24.2.2016

Festiwal PROGRESSteron

Wiosenna edycja trójmiejskiego Festiwalu PROGRESSteron odbędzie się w dniach 4-6 marca 2016 w PPNT Gdynia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Ta jedna rzecz, która ma wpływ na moje życie” #tajednarzecz.

EXPERYMENT | 23.2.2016

Wykład z dowodem: Na fali dźwięku, czyli fizyka okiem radiowca

Już 28 lutego 2016, o godzinie 17:00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na kolejną odsłonę Wykładów z dowodem. Spotkanie pt.: „Na fali dźwięku, czyli fizyka okiem radiowca” poprowadzi Jacek Puchalski z Radia Gdańsk.

Strefa Startup | 23.2.2016

Czy na komiksie można zarobić? Startup Your Weekend vol. 18

Zapraszamy na kolejną odsłonę Startup Your Weekend. Tym razem porozmawiamy o komiksach.

Centrum Designu | 23.2.2016

Program Otwarty Gdynia Design Days 2016

Jesteś autorem ciekawego, projektu, warsztatu lub wykładu? Chcesz współtworzyć 9. edycję Gdynia Design Days? Zgłoś się do Programu Otwartego!

PPNT | 17.2.2016

Gdyńskie technologie na Mobile World Congress w Barcelonie

Gdyńskie innowacje zaprezentujemy na Mobile World Congress w Barcelonie. Razem z nami będą: JIT Solutions, Riversoft, Wolves Summit, qb-mobile, Smart Media, TeleMobile, Amplituda. Wspieramy młode obiecujace firmy w podboju rynków międzynarodowych.

PPNT | 16.2.2016

Gdyński Biznesplan 2016 - za nami I etap

Cukiernia z technologią 3D czy ubranka dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry, to tylko przykłady innowacyjnych pomysłów, jakie pojawiły się w tegorocznej edycji konkursu. Teraz przed uczestnikami II etap czyli pisanie biznesplanów. ​

PPNT | 16.2.2016

Startuje V edycja konkursu Literacki Debiut Roku

Wydawnictwo innowacyjne NovaeRes z PPNT Gdynia po raz kolejny zaprasza do nadsyłania zgłoszeń w konkursie Literacki Debiut Roku. Ta niebanalna inicjatywna ma na celu odświeżenie polskiego rynku literackiego i pobudzenie wzrostu czytelnictwa w Polsce.

PPNT | 15.2.2016

Staż w zespole komunikacji PPNT Gdynia

Masz wyjątkową okazję stać się częścią naszego zespołu. Sprawdź, może szukamy właśnie Ciebie!

PPNT | 15.2.2016

Konkurs: przyjazna przestrzeń publiczna 2016

Zapraszamy do udziału w konkursie na działania z zakresu kształtowania przyjaznej przestrzeni publicznej w 2016 roku.

Strefa Startup | 12.2.2016

Studenckie Środy w Strefie Startup - sposoby autoprezentacji w sieciach społecznościowych

Zapraszamy na kolejną Studencką Środę w Strefie Startup Gdynia. Tym razem tematem będzie autoprezentacja w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram itp.

Strefa Startup | 12.2.2016

Wyższa Szkoła Startupu - o początkach kultury innowacyjności w Europie

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wyższa Szkoła Startupu, które poprowadzi dr hab. Radosław Sojak.

Strefa Startup | 11.2.2016

Global Service Jam 2016

Global Service Jam to święto łączące miłośników projektowania usług na całym świecie. Strefa Startup Gdynia już trzeci raz będzie jamować w Gdyni. Zapisy na Gdynia Service Jam uważamy za otwarte!

PPNT | 10.2.2016

Konkurs „Do pracy jadę rowerem” – trwają zapisy do drużyny PPNT

Zapraszamy wszystkich Parkowiczów do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Do pracy jadę rowerem” pod wspólną egidą PPNT. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 10.03!

Strefa Startup | 5.2.2016

Storytelling. Nowoczesne narzędzie marketingowe

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Górską – reżyserką filmów, marek i życia. Jako autorka nagradzanych na świecie filmów dokumentalnych i wykładowca akademicki „z powołania”, wypracowała unikalną metodologię storytellingową.

Innowacje Społeczne | 5.2.2016

"Twórcze Rodzicielstwo -  szyjemy poduszki do karmienia dla gdyńskiego szpitala”

Zapraszamy na kolejny kreatywny warsztat z cyklu "Twórcze Rodzicielstwo", podczas którego wspólnie uszyjemy poduszki do karmienia dla gdyńskiego szpitala ułatwiające karmienie maluszka.

PPNT | 4.2.2016

IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Świat wokół nas"

Szkoła Podstawowa 34 z Oddziałami Integracyjnymi w Gdyni oraz PPNT Gdynia zapraszają uczniów i nauczycieli pomorskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Świat wokół nas”.

PPNT | 4.2.2016

Spotkanie firm parkowych. Wersja 2.0

To pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego Parkowicza.

EXPERYMENT | 3.2.2016

Sąsiedzie, zajrzyj do Experymentu!

W przerwie na lunch lub po pracy, w towarzystwie lub samemu, opcji jest wiele. Zapraszamy 11 lutego w godzinach 12:30 oraz 16:30. Zwiedzanie potrwa około godziny. Przejdziemy się wraz z edukatorami wśród wybranych stanowisk.

Strefa Startup | 3.2.2016

Something Ventured. Startup Your Weekend vol. 17

Tym razem weekend rozpoczniemy od pieniędzy. Zaczniemy rozmową o sytuacji na naszym rodzimym, biznesowym podwórku, a potem zobaczymy, jak robiło się biznesy w wielkim świecie w XX wieku.

Innowacje Społeczne | 3.2.2016

Świętuj 90. urodziny Gdyni w Laboratorium Innowacji Społecznych

Laboratorium Innowacji Społecznych włącza się w obchody 90 rocznicy nadania Gdyni praw miejskich w dniu 10 lutego i zaprasza na dwa spotkania z zupełnie nieznaną dotąd historią Gdyni.

Strefa Startup | 3.2.2016

WordUp Trójmiasto #4

WordUp to spotkania społeczności WordPressa na całym świecie. Podczas czwartego Trójmiejskiego WordUpa odbędzie się 5 półgodzinnych prezentacji dotyczących naszego ulubionego CMSa.

Innowacje Społeczne | 21.1.2016

Rozpoczęcie konsultacji społecznych

Konsultacje dotyczą projektu uchwały Rady Miasta Gdyni w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Gdyni.

PPNT | 20.1.2016

Grand Prix Gdyni 2016 - Wypełnij ankietę!

Parkowiczu! Pozwól nam jeszcze lepiej przygotować reprezentację PPNT Gdynia Aktywnie do startów w gdyńskich biegach.

Strefa Startup | 19.1.2016

Google Business Group Trójmiasto – V konferencja

Najlepsza dawka networkingu, która pozwoli Ci zrozumieć siłę relacji w biznesie!

Innowacje Społeczne | 19.1.2016

Warsztaty robienia eko podkładek

Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia oraz Kolektyw Twórczy MAMYWENE zapraszają na kolejne kreatywne warsztaty plastyczne.

PPNT | 18.1.2016

Konkurs: Operator Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

Strefa Startup | 18.1.2016

Responsive Web Design + projekcja filmu Startup Kids

Zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie poświęcone startupom oraz tworzeniu responsywnych stron internetowych. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kołem Naukowym Informatyki Lider.

Centrum Designu | 18.1.2016

Młodzi na start 2016 - konkurs rozpoczęty!

MŁODZI NA START to konkurs skierowany do młodych projektantów – studentów i absolwentów szkół wyższych plastycznych. Celem konkursu jest wyłonienie i promocja projektów przygotowanych na zadany temat.

Centrum Designu | 18.1.2016

Akademia Pana Technika - kolejna odsłona

Od 4 do 28 lutego w Centrum Designu Gdynia ponownie zagości Akademia Pana Technika, interaktywna wystawa i warsztaty o technologii dla dzieci, rodziców i nauczycieli.

Informacja Patentowa | 18.1.2016

Ochrona rozwiązań technicznych

Tajemnica przedsiębiorstwa, patent, czy może wzór użytkowy? Jak najlepiej chronić innowacyjne rozwiązania techniczne, nowe technologie? Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na szkolenie.

Strefa Startup | 13.1.2016

Myśl jak inwestor!

Mamy pomysł na biznes. Mamy pokłady energii, motywację i wspaniały zespół. Jedyne czego nie mamy to pieniędzy. Ale ma je inwestor… Jak je zdobyć?

Innowacje Społeczne | 13.1.2016

Strefa Psyche Extra - Jak działa motywacja?

Tym razem zapraszamy wszystkich chętnych na warsztat o motywacji. Podczas spotkania odpowiemy na pytanie co sprawia, że rozpoczynamy działania? Co sprawia, że je kończymy? Jakie czynniki warunkują słabą wolę?

Strefa Startup | 12.1.2016

Komercjalizacja po zmianach ustawy o szkolnictwie wyższym

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego Zaawansowanych Technologii.

EXPERYMENT | 12.1.2016

Dzień Babci i Dziadka w Experymencie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza do rodzinnego świętowania Dnia Babci i Dnia Dziadka!

EXPERYMENT | 12.1.2016

W krainie suchego lodu – rodzinne warsztaty

W weekend, 16 stycznia i 17 stycznia, odbędą się rodzinne warsztaty w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

PPNT | 7.1.2016

Gdyński Biznesplan 2016

Pokaż swojego ducha przedsiębiorczości! Zapraszamy do udziału w czternastej edycji Konkursu „Gdyński Biznesplan”!

Strefa Startup | 5.1.2016

Co (dziś) gryzie prezentera, czyli jakich prezentacji potrzebuje świat?

W życiu oprócz podatków i śmierci pewna jest jeszcze jedna rzecz: każdy będzie musiał przygotowywać prezentacje.

PPNT | 4.1.2016

Konkurs: Operator Pracowni Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

Innowacje Społeczne | 4.1.2016

Żywa biblioteka w PPNT Gdynia

Nie ocenia się książki po okładce, a po historii, którą zawiera.

Strefa Startup | 30.12.2015

Ale kosmos! Startup Your Weekend vol. 16

Każdy z nas patrzył kiedyś w niebo. Niektórzy, by pomarzyć. Niektórzy, by oderwać się od codzienności. A niektórzy, by robić tam biznes.

Strefa Startup | 30.12.2015

Usługi IT. Perspektywy klienta i dostawcy

Zapraszamy na warsztaty, których tematem przewodnim będzie przedstawienie najlepszych praktyk w obszarze wzajemnych relacji dostawca usług IT - klient (odbiorca) usług informatycznych.

PPNT | 22.12.2015

Wesołych Świąt!

Drodzy Parkowicze i Przyjaciele! Życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, zasłużonego odpoczynku, a w nadchodzącym Nowym Roku, mnóstwa inspiracji i wytrwałości w realizacji wszystkich celów i marzeń oraz wielu innowacyjnych pomysłów!

PPNT | 21.12.2015

Lider PPNT Gdynia 2015

W piątek, 18 grudnia, podczas spotkania świątecznego ogłosiliśmy wyniki plebiscytu Lider PPNT Gdynia 2015. Wyróżnia on Parkowiczów o niebanalnych osiągnięciach oraz aktywnej działalności na przestrzeni mijającego roku.

PPNT | 18.12.2015

Nagroda Popularyzator Nauki 2015 dla Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki EXPERYMENT zostało laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2015, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i resort nauki. Wyniki 11. edycji konkursu ogłoszono w czwartek w Warszawie.

PPNT | 17.12.2015

Konkurs: Operator Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w Parku Konstruktorów

Zapraszamy do składania ofert w konkursie na wybór podmiotu zarządzającego i pełniącego funkcję Operatora Pracowni Badań Niszczących i Nieniszczących w nowo powstałym Parku Konstruktorów.

PPNT | 16.12.2015

Binocle Planning - innowacyjny system do budżetowania

Parkowa firma - Bilander, stworzyła system, który usprawnia proces budżetowania i pozwala zaoszczędzić tysiące godzin pracy. Sprawdza się nawet w największych grupach kapitałowych.

PPNT | 11.12.2015

Memo - innowacyjny projekt dla seniorów

MEMO to projekt, którego celem jest stworzenie multimedialnego, czyli wykorzystującego różne techniki audio-wizualne, urządzenia dedykowanego seniorom (65+).

PPNT | 10.12.2015

PPNT Świątecznie, 18.12.2015

Warsztaty kulinarne, jasełka, plebiscyt Lider PPNT, poczęstunek, koncert i wiele innych atrakcji czeka na was podczas tegorocznego spotkania świątecznego.

PPNT | 9.12.2015

Projektowanie to wyzwanie, czyli ostatnie Coffitivity… w tym roku

Świetny pomysł to dopiero początek dobrego biznesu. Na sukces składają się również motywacja, ciężka praca i efekt końcowy, czyli jakość. Będzie więc o pasji, funkcjonalnym designie i przedsiębiorczym pragmatyzmie.

PPNT | 8.12.2015

Licealiści wymyślili lek na antybiotykoodporność

Marcin, Filip, Olga, Natalia i Olgierd – mają po osiemnaście lat, pochodzą z Trójmiasta i działają pod opieką prof. Michała Obuchowskiego z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUM, w Laboratorium PPNT Gdynia.

EXPERYMENT | 8.12.2015

Mózg na smyczy nałogu, czyli o neurobiologicznym podłożu uzależnienia

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na "Wykład z dowodem" prowadzony przez eksperta – doktora Wojciecha Glaca. Wykład skierowany jest do osób dorosłych.

EXPERYMENT | 8.12.2015

Wydarzenie specjalne w EXPERYMENCIE czyli Happy Hours

Szaleństwo naukowe czyli Happy Hours w Centrum Nauki EXPERYMENT. Oferta specjalna obowiązywać będzie przez 2 popołudniowe godziny od 16:00-18:00.

Innowacje Społeczne | 7.12.2015

Zapytanie ofertowe w postępowaniu, do którego nie stosuje się ustawy Prawo zamówień publicznych na usługę dostarczenia narzędzia internetowego wspomagającego badanie i diagnozę przestrzeni publicznej dzielnicy Witomino Radiostacja

Narzędzie ma umożliwić przeprowadzenie badania przestrzeni publicznej w oparciu o model 3D terenu wraz z zabudową.

PPNT | 7.12.2015

Wdrażanie Unijnego kodeksu celnego oraz ułatwienia celne dedykowane przedsiębiorcom zaangażowanym w wymianę towarową z państwami spoza UE

Wspólnie z Izbą Celną w Gdyni zapraszamy na szkolenie z zakresu ułatwień celnych dedykowanych przedsiębiorcom oraz wchodzących w połowie przyszłego roku zmian w unijnym prawie celnym.

PPNT | 7.12.2015

Narzędzia Google w e-marketingu i ich efektywne wykorzystanie w biznesie – poziom ZAAWANSOWANY

Zapraszamy firmy z PPNT Gdynia oraz z regionu na bezpłatne, jednodniowe szkolenie.

Centrum Designu | 4.12.2015

MODA: pierwsze kroki we współpracy z mediami

Jak skutecznie rozpocząć współpracę z prasą, radio i telewizją? Co zrobić, żeby o nas pisali? Porozmawiamy o tym podczas kolejnego spotkania z cyklu „MODA – jak odnaleźć się w branży?“, na które zapraszamy 16 grudnia do PPNT Gdynia.

Strefa Startup | 4.12.2015

Jak sprzedać sztukę? Komercjalizacja w branżach kreatywnych

Zapraszamy na ostatnie branżowe spotkanie wokół tematyki komercjalizacji. Tym razem przyjrzymy się, jak na rynku odnajdują się branże kreatywne: design, architektura, multimedia i inne.

Innowacje Społeczne | 3.12.2015

Mikołajkowe warsztaty dla dzieci w LIS - szyjemy świątecznych skarpety na prezenty!

Mikołajki tuż, tuż! W związku z tym Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami bądź dziadkami na warsztaty szycia świątecznych skarpet.

PPNT | 3.12.2015

Internet rzeczy w inteligentnym mieście. Edycja 2015

Zapraszamy do udziału z konkursie Internet rzeczy w inteligentnym mieście, którego celem jest wybór najlepszych rozwiązań z kategorii internet rzeczy, które mogą być wykorzystywane w ramach działań tzw. smart cities / inteligentnych miast.

PPNT | 3.12.2015

Konsultacje biznesowe dla przedsiębiorców

Zapraszamy na ostatnie w tym roku konsultacje biznesowe powadzone przez naszego eksperta Józefa Balickiego.

PPNT | 1.12.2015

Konkurencja nie śpi, czyli szkolenie o zmaganiach z nieuczciwą konkurencją

Zgodnie z polskim prawem każdy uczestnik rynku – klient i przedsiębiorca – może żądać ochrony swoich interesów.

Innowacje Społeczne | 1.12.2015

Wróć do pracy z PPNT Gdynia - program dla kobiet powracających na rynek pracy

Laboratorium Innowacji Społecznych Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni przygotowało bezpłatny projekt, którego celem jest wsparcie kobiet na rynku pracy – ze szczególnym uwzględnieniem tych podejmujących aktywność zawodową po przerwie.

PPNT | 27.11.2015

Bookcrossing w PPNT

W czytelni przy recepcji w budynku IV pojawiło się ostatnio ponad 200 publikacji. Mamy nadzieję, że to dopiero początek akcji uwalniania książek!

PPNT | 27.11.2015

Turniej Gier Zręcznościowych o Puchar PPNT 2015

W czwartek, 3 grudnia, zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Turnieju Gier Zręcznościowych o Puchar PPNT Gdynia 2015.

PPNT | 25.11.2015

TEDxGdynia 2015

W ostatni czwartek listopada dowiemy się wielu inspirujących opowieści "Między gatunkami".

PPNT | 24.11.2015

RiskCE rzeczoznawcą unijnym

RiskCE został zatwierdzony przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku jako rzeczoznawca w zakresie unijnych przepisów dotyczących wyrobów budowlanych.

PPNT | 20.11.2015

Wystawa dotycząca czystości wód Bałtyku

Przed wejściem do budynku III można oglądać objazdową wystawę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czysta woda i ochrona Zatoki Gdańskiej. Jak fundusze unijne zmieniły nasz region?”.

Innowacje Społeczne | 19.11.2015

Taniec brzucha… czyli Andrzejkowa dyskoteka w ciąży – w ramach cyklu "Twórcze Rodzicielstwo"

W ramach cyklu „Twórcze Rodzicielstwo”, który od października ruszył w Laboratorium Innowacji Społecznych, wszystkie pary w ciąży zapraszamy na drugą już dyskotekę – tym razem w klimacie Andrzejkowym!

Centrum Designu | 18.11.2015

4. urodziny Centrum Designu Gdynia

Radykalne i niekonwencjonalne działania poprawiające życie w mieście będą motywem przewodnim obchodów 4 urodzin Centrum Designu Gdynia.

Strefa Startup | 17.11.2015

Co mówi Twoja strona internetowa, czyli praktycznie o komunikacji na stronach www

Zapraszamy na spotkanie z Anią Tylikowską, która pokaże jak naszą stroną internetową wzbudzić zainteresowanie u obecnych i przyszłych klientów.

PPNT | 17.11.2015

Park Konstruktorów gotowy

18 listopada otworzyliśmy Park Konstruktorów, nowy obiekt na terenie byłej Stoczni Gdynia, który oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której mogą rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji do produktu".

Strefa Startup | 17.11.2015

Trendy i ich rola w kierunkach rozwoju biznesu

Zapraszamy na spotkanie z Zuzanną Skalską, która opowie o znaczeniu trendów, konieczności ich zrozumienia i przełożenia na potrzeby budowania strategii firmy.

Strefa Startup | 16.11.2015

Budowanie zespołu i nakierowywanie na wspólny cel. Studencka Środa w Strefie Startup

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Studencka Środa w Strefie Startup. Kontynuujemy temat komunikacji w grupie. Tym razem przyjrzymy się grupowym konfliktom oraz dowiemy się, jak sobie z nimi radzić.

Strefa Startup | 16.11.2015

New Trends in Project Management Academy

Project Management Institute w partnerstwie ze Strefą Startup Gdynia zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu New Trends in Project Management Academy.

PPNT | 16.11.2015

Kawa, networking i przepis na sukces, czyli Coffitivity #8

Z prosperującą firmą jak z potrawą – potrzebne są dobry chef i odpowiednie składniki. Będzie więc o przedsiębiorczym powołaniu, ekologii i wellness w biznesie.

PPNT | 14.11.2015

Professor Ninja, mobilna aplikacja edukacyjna

Parkowa firma MSM Studio, producent treści multimedialnych, animacji i oprogramowania edukacyjnego, wydała nową aplikację mobilną "Professor Ninja English", dostępną na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod Touch.

Centrum Designu | 13.11.2015

„Cities for All” – międzynarodowa wystawa Design For All 2015

Centrum Designu Gdynia oraz organizacja EIDD zapraszają do udziału w otwartym naborze projektów do międzynarodowej wystawy Design For All 2015.

Strefa Startup | 13.11.2015

Dzień Dobry Gdynia, czyli nietypowa akcja plakatowa w gdyńskich autobusach

Poranek w autobusie: smutne, zamyślone twarze, nikt ze sobą nie rozmawia, ludzie siedzą w milczeniu, często ze słuchawkami. Jedni patrzą w telefon, inni przez okno, nigdy sobie w oczy. Znasz to? A gdyby to zmienić?

PPNT | 10.11.2015

Szkolenie: Horyzont 2020 – jak zdobyć dotacje na innowacje

Parkowicze z ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na szkolenie, które odbędzie się we wtorek 24 listopada br., o godz. 10:00.

Informacja Patentowa | 10.11.2015

Innowacje, badania, ochrona własności przemysłowej – fundusze UE na lata 2014 – 2020.

Zdobądź dofinansowanie z UE na badania i rozwój, wdrożenia, ochronę własności przemysłowej. Zapraszamy na spotkanie dot. funduszy europejskich na lata 2014-2020.

PPNT | 9.11.2015

Rejestracja na TEDxGdynia

Różnorodność i unikatowość stanowią wspólny mianownik nie tylko ziemskiej biosfery, są także hasłem przewodnim tegorocznej edycji TedxGdynia.

EXPERYMENT | 7.11.2015

Wykłady z dowodem: Przełamać tabu! O tabu okiem specjalisty”

Już 15 listopada, o godzinie 17:00 Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na kolejną odsłonę Wykładów z dowodem (przeznaczonych dla pełnoletnich słuchaczy).

Strefa Startup | 6.11.2015

Kto klika w reklamy Google? Wywiad z Tomaszem Trzósło

Zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Trzósło, założycielem firmy SEM Konsultant. Jest to pierwszy wywiad z cyklu rozmów z przedsiębiorcami i freelancerami, którzy swoje firmy rozwijają w coworkingu prowadzonym przez Strefę Startup Gdynia.

Innowacje Społeczne | 5.11.2015

„Wykorzystać konflikt” – wykład Katarzyny Stryjek

Jakie są przyczyny powstawania konfliktów? Czy sytuacja konfliktowa może przynieść korzyści? W jaki sposób osiągnąć porozumienie w trudnych sytuacjach? Na te i wiele innych pytań odpowie podczas Strefy Psyche Ekstra pedagog i mediator.

PPNT | 5.11.2015

Budżet Obywatelski Gdyni rozstrzygnięty

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone w drugiej edycji Gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego, w którym wzięło udział aż 47.612 osób, czyli 20 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców Gdyni.

PPNT | 4.11.2015

Konferencja: Coaching dla Biznesu

International Coach Federation Polska zaprasza na Konferencję Coaching dla Biznesu, dedykowaną ludziom biznesu: zarządom i właścicielom firm, menedżerom i specjalistom oraz pracownikom działów zarządzania zasobami ludzkimi.

Centrum Designu | 3.11.2015

Design Thinking Week 2015

To już druga ogólnopolska edycja Design Thinking Week. W tym roku odbywa się pod hasłem „INSPIRE-CREATE-INITIATE. WITH PEOPLE FOR PEOPLE!”.

PPNT | 2.11.2015

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PPNT Gdynia

PPNT Gdynia już po raz kolejny włącza się w ogólnoświatową akcję na rzecz wspierania i promowania przedsiębiorczości – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Od 16 do 22 listopada odbędzie się z tej okazji szereg praktycznych wydarzeń. Zapraszamy!

Innowacje Społeczne | 30.10.2015

Co kobiece, co męskie - o stereotypach

4 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń o tematyce społecznej, dotykającej mechanizmów psychologicznych

Centrum Designu | 30.10.2015

Wystawa „Moje Miasto”. Malarstwo Ewy Pietrzak

Zapraszamy na wystawę prezentującą cykl wielkoformatowych obrazów autorstwa Ewy Pietrzak, łączący malarstwo z architekturą. Obrazy opowiadają o odczuwaniu miasta. Interpretują je jako przestrzeń pustą, zgeometryzowaną i odartą z ludzkiego wymiaru.

Innowacje Społeczne | 29.10.2015

Kluby Malucha i Kluby Mam

Aktywna sobota, czyli Kluby Mam i Kluby Malucha w PPNT Gdynia to nowa propozycja w ramach cyklu „Twórcze rodzicielstwo”.

PPNT | 28.10.2015

PPNT Gdynia z nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PPNT otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Innowacyjne i Naukowe Działania. Parkowe firmy Trineo i Voice Lab otrzymały natomiast Medal Mercurius Gedanensis za najlepszy wdrożony produkt prezentowany na Targach Technicon Innowacje.

PPNT | 28.10.2015

Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory 2016

Ruszyła rekrutacja do Konkursu Naukowego Młodych Naukowców E(x)plory 2016. Zapraszamy młodzież w wieku 13-20 lat. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami oraz możliwością reprezentowania Polski na zagranicznych konkursach naukowych.

Strefa Startup | 26.10.2015

Kto opowie lepszą historię wygrywa – spotkanie z Moniką Górską

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Górską – reżyserką filmów, marek i życia. Jako autorka nagradzanych na świecie filmów dokumentalnych i wykładowca akademicki „z powołania”, wypracowała unikalną metodologię storytellingową.

PPNT | 26.10.2015

Głosuj w Gdyńskim Budżecie Obywatelskim

179 projektów, ponad 4,5 mln zł i 11 dni – to jedne z wielu liczb dotyczących tegorocznego gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Głosowanie rozpoczęło się w niedzielę, 25 października i potrwa do środy, 4 listopada.

Strefa Startup | 23.10.2015

Negocjacje i wyceny pracy branż kreatywnych

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Kłosińskim - współzałożycielem oraz dyrektorem kreatywnym agencji brandingowej Engram, współtwórcą marki Pan Wizualny oraz pomysłodawcą gdańskiego coworkingu O TU_, autorem bloga dla kreatywnych klosinski.net

PPNT | 22.10.2015

Szkolenia, które usprawnią Twój biznes - listopadowa oferta PPNT Gdynia

Komunikacja, prezentacje, e-marketing i negocjacje - rozpoczynamy kolejną turę szkoleń w PPNT Gdynia. Zapraszamy do jak najszybszego zgłaszania się osób zainteresowanych udziałem.

EXPERYMENT | 22.10.2015

TWORY czyli wieczór dla dorosłych w Centrum Nauki EXPERYMENT

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, tak mówił Albert Einstein. EXPERYMENT tego wieczoru zaprezentuje w najciekawszy sposób wiedzę o wyobraźni i przełamie komercyjny charakter tego dnia oryginalnym podejściem do tematu fantastyki grozy.

Strefa Startup | 22.10.2015

World Usability Day

To międzynarodowy cykl konferencji poświęcony tematyce Użyteczności i User Experience. Impreza odbywa się w 17 krajach w tym w Polsce.

PPNT | 22.10.2015

Jak skonstruować fajny biznes, czyli kawa i networking na Coffitivity #7

Cykl Coffitivity organizowany przez Parkowiczów z SWP to wydarzenia dla ludzi kreatywnych, miłośników dobrej kawy i networkingu. Październikowe spotkanie odbędzie się pod hasłem: „To są roboty, których szukacie” albo jak skonstruować fajny biznes.

PPNT | 22.10.2015

Ogólnopolskie Sympozjum pt. "Wyprawa II w Sporcie Pozytywnym - Droga na Biegun Mistrzostwa”

Wydarzenie skierowane jest do zawodników, trenerów, rodziców, psychologów, studentów interesujących się psychologią sportu, dziennikarzy, managerów, działaczy sportowych i innych. Poświęcone będzie różnym aspektom osiągania Mistrzostwa Sportowego.

Targi i Konferecje | 21.10.2015

II edycja Wolves Summit

Parkowiczu! Czy pamiętasz co działo się 14,15 i 16 kwietnia? Byliśmy gospodarzem Wolves Summit, I edycji wydarzenia, które zakończyło się wielkim sukcesem gromadząc ponad 1300 uczestników.

PPNT | 20.10.2015

Gdyńskie innowacje na Targach Technicon

Gdyńskie wynalazki prezentowane są na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon-Innowacje 2015. W tym roku w silnej reprezentacji Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia znalazło się aż siedem innowacyjnych firm.

Strefa Startup | 19.10.2015

Firma XXI wieku. Spotkanie z prof. Andrzejem Blikle

Zapraszamy na spotkanie z prof. Andrzejem Blikle, przedsiębiorcą ze znanego rodu cukierników, specjalistą do spraw zarządzania, prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Podczas spotkania podejmie on m.in. temat zarządza jakością.

Strefa Startup | 19.10.2015

Nóż w plecy. O dynamice budowania zespołu

Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Tkaczykiem – blogerem, mentorem, autorem książki „Zakamarki marki”. Podczas spotkania dowiemy się m.in. jak stworzyć zespół, który będzie działał bez konfliktów.

Innowacje Społeczne | 16.10.2015

Młodzi Architekci - cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z Fundacją Architektura Plus

Zapraszamy dzieci i młodzież na cykl sześciu warsztatów pt. Młodzi Architekci prowadzonych przez Fundację Architektura Plus. Ich celem jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z architekturą, zrównoważonym budownictwem i designem.

EXPERYMENT | 13.10.2015

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni ogłasza przetarg nieograniczony

Przetarg nieograniczony obejmuje: zaprojektowanie, wykonanie, dostawę wraz z montażem i uruchomieniem interaktywnych stanowisk dla wystawy o tematyce zdrowotnej.

PPNT | 12.10.2015

Konferencja „Od Matematyki do Automatyki”

Parkowicze z TMA-Automation zapraszają do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spotkanie firm z branży przemysłowej oraz przedstawicieli świata nauki z największych uczelni wyższych z województwa Pomorskiego.

Strefa Startup | 9.10.2015

Studenckie Środy w Strefie Startup - Skuteczna komunikacja w grupie

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Studenckie Środy w Strefie Startup". Przez najbliższe 3 miesiące przyglądać będziemy się tematowi komunikacji oraz pracy w zespole. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będzie "Skuteczna komunikacja w grupie".

Informacja Patentowa | 8.10.2015

Spory o wzory

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na kolejne szkolenie. Tym razem zajmiemy się wzorami przemysłowymi, a w szczególności kwestią zakresu ochrony, naruszeniami praw do wzoru i sprawami spornymi.

PPNT | 6.10.2015

Szkolenie: Co Ty wiesz o lojalności, czyli zakaz konkurencji w umowach

Przy stale rosnącej konkurencji w świecie biznesu coraz częściej mamy do czynienia z umowami lojalnościowymi i klauzulami o zakazie konkurencji. Kiedy dochodzi do naruszenia takiego zakazu? Jakie konsekwencje grożą za naruszenie?

PPNT | 5.10.2015

Dzień Otwarty PPNT Gdynia

Dzień Otwarty PPNT Gdynia to najlepsza okazja, aby dowiedzieć się co kryje się w największym parku naukowo-technologicznym w Polsce.

PPNT | 1.10.2015

Spark-Lab rozwija swoją ofertę o nową aparaturę analityczną

Zespół badawczy parkowego Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab zachęca do korzystania z potencjału najnowszej aparatury analitycznej, która zdecydowanie wzbogaciła i poszerzyła zakres usług przedsiębiorstwa.

Strefa Startup | 1.10.2015

Miasto – zrób to sam

„Miasto – zrób to sam" to spotkanie, w trakcie którego przekonacie się, że drobne działania mogą podnosić jakość życia w mieście. Zaprezentujemy inspirujące przykłady i wspólnie spróbujemy znaleźć rozwiązanie jednego ze zdefiniowanych problemów.

PPNT | 30.9.2015

XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich

W dniach 27-30 października 2015 zapraszamy na XIII Konferencję Generalną Związku Miast Bałtyckich „Budowanie Inteligentnych Miast w Regionie Morza Bałtyckiego”, organizowaną wspólnie przez Miasto Gdynia oraz Związek Miast Bałtyckich.

Strefa Startup | 29.9.2015

Google Adwords nie tylko dla dużych firm

Zapraszamy na spotkanie "Google Adwords nie tylko dla dużych firm", w trakcie którego dowiecie się jak efektywnie dotrzeć do lokalnych klientów Waszej firmy.

Strefa Startup | 28.9.2015

Komercjalizacja wynalazków biotechnologicznych i biomedycznych

Zastanawiasz nad możliwościami komercjalizacji swoich badań w branży biomedycznej lub biotechnologicznej? Czy wiesz już jaką wybrać strategię?

PPNT | 28.9.2015

Spektakl audiowizualny IBIDEM'40

IBIDEM'40 to projekt kompozytora i reżysera Łukasza L.U.C Rostkowskiego. Powstał w ramach cyklu multimedialnych spektakli historycznych ZROZUMIEĆ POLSKĘ, za które artysta nagrodzony został m.in. Paszportem Polityki.

Innowacje Społeczne | 24.9.2015

Twórcze rodzicielstwo – cykl spotkań dla rodziców w LIS

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na październikowy cykl wydarzeń dla rodziców i osób spodziewających się lub planujących potomstwo. Spotkania pod hasłem „Twórcze rodzicielstwo” zainauguruje… dyskoteka dla ciężarnych!

Strefa Startup | 23.9.2015

Ja, doradca podatkowy. Dlaczego warto korzystać z wiedzy doradcy podatkowego?

28 września zapraszamy na spotkanie z doświadczonym doradcą podatkowym, który podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie bezpiecznego prowadzenia swojego biznesu.

EXPERYMENT | 21.9.2015

Noc Naukowców w EXPERYMENCIE. EXPloruj SUPERMOCE!

Nadchodzi Europejska Noc Naukowców. Z tej okazji, Centrum Nauki EXPERYMENT przygotowało liczne atrakcje - tematem przewodnim będzie poznawanie i zdobywanie mocy superbohaterów.

Strefa Startup | 21.9.2015

Twoja marka w Twoich rękach - wejdź na kolejny poziom rozwoju firmy

Zapraszamy na prezentację z elementami warsztatu dla przedsiębiorców, właścicieli małych i średnich firm.

PPNT | 21.9.2015

Najbliższe szkolenia w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości

Spotkanie przedsiębiorczych kobiet pt. „Sukces na szpilkach”, kwestie podatkowe i Fundusze Unijne dla przedsiębiorczość – Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenia.

PPNT | 18.9.2015

Polska Pięknieje dzięki Gdyni!

PPNT Gdynia wspólnie z Centrum Nauki Experyment zdobyły nagrodę publiczności w konkursu Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich. Statuetkę z rąk Minister Infrastruktury i Rozwoju, Marii Wasiak odebrał wiceprezydent Gdyni, Michał Guć.

Strefa Startup | 17.9.2015

Biznes B2B

Zapraszamy na spotkanie Biznes B2B = relacje, czyli jak szukać właściwych ludzi i jak nawiązywać owocną współpracę biznesową, które poprowadzi Damian Winkowski z parkowej firmy Fachowo.co Interactive.

PPNT | 16.9.2015

Coffitivity #6

Lubisz inspirujące spotkania przy dobrej kawie? Zapraszamy na Coffitivity! Tematem przewodnim wrześniowego networkingu organizowanego przez Parkowiczów z SWP będzie: Otoczenie ma znaczenie, czyli o aranżowaniu przestrzeni i relacji w biznesie.

Strefa Startup | 15.9.2015

Pozyskiwanie klientów przez Internet. Konsultacje biznesowe

Zapraszamy na spotkanie z agencją Beeffective, Anną Ratajczak-Piotrowską i Tomaszem Piotrowskim. To doskonała okazja dla przedsiębiorców na skonsultowanie swoich projektów i możliwości pozyskania klientów przez internet.

Strefa Startup | 15.9.2015

Crowdfunding. Indywidualne konsultacje

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zrealizować swój pomysł z pomocą tłumu, lub zastanawiają się, kiedy faktycznie najlepiej to zrobić oraz nie wiedzą, od czego zacząć.

Innowacje Społeczne | 15.9.2015

Zmieniaj swoje otoczenie z akcją Masz Głos, Masz Wybór!

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, partner akcji Masz Głos, Masz Wybór oraz Innowacje Społeczne zapraszają na bezpłatny warsztat „Zawsze jest ich zbyt mało – rzecz o tym, jak angażować mieszkańców”.

Strefa Startup | 14.9.2015

Sprzedaż produktów online

Zapraszamy na spotkanie "Sprzedaż produktów online" w trakcie którego odkryjecie gdzie tkwi największy potencjał sprzedażowy.

Innowacje Społeczne | 10.9.2015

Strefa Psyche Extra - Rozmowy o seksualności człowieka

14 września zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Strefa Psyche Extra w PPNT Gdynia poświęcone psychoseksuologii pt. „Rozmowy o seksualności człowieka”.

PPNT | 10.9.2015

Archi Spacer po PPNT w ramach Weekendu Architektury

27 września o godz. 10:00 zapraszamy na Spacer po obiektach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia w ramach tegorocznego Gdyńskiego Weekendu Architektury.

Strefa Startup | 9.9.2015

Trzy kroki ku socjologii innowacji. Startup Your Weekend 14

Po wakacyjnej przerwie wracamy z popularnym cyklem „Startup Your Weekend” – inspirującymi spotkaniami poświęconymi szeroko pojętej przedsiębiorczości, projektowaniu, nowym technologiom oraz tematom pokrewnym.

PPNT | 8.9.2015

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015

Forum Gospodarki Morskiej to cykl konferencji skupiających się na najistotniejszych aspektach rozwoju społeczno-gospodarczego. W Gdyni co roku debatują czołowi przedsiębiorcy, naukowcy i eksperci o kluczowych dla rozwoju Europy zagadnieniach.

PPNT | 8.9.2015

Literacki Debiut Roku

W sobotę, 5 września podczas uroczystej gali finałowej poznaliśmy laureatów konkursu Literacki Debiut Roku organizowanego przez parkowe Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PPNT | 7.9.2015

Piąte urodziny riskCE

W sierpniu tego roku minęło pięć lat od powstania biura konsultingowego riskCE, które od samych swych początków za swoją siedzibę obrało Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Z tej okazji powstała nowa strona i nowa usługa.

Innowacje Społeczne | 4.9.2015

Panel dyskusyjny: „Partycypacja obywatelska i innowacje społeczne – nowy wymiar partnerstwa miast"

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań dla młodzieży i seniorów do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym organizowanym w ramach obchodów 30-lecia współpracy miast siostrzanych Gdyni i Kilonii.

Laboratorium | 2.9.2015

Analiza mikrobiologiczna produktów kosmetycznych i farmaceutycznych

Zapraszamy przedstawicieli firm kosmetycznych i farmaceutycznych na bezpłatne szkolenie organizowane przez Laboratorium PPNT Gdynia pt.: „Analiza mikrobiologiczna produktów kosmetycznych i farmaceutycznych”.

Informacja Patentowa | 2.9.2015

Informacje poufne. Prawne sposoby zabezpieczania poufności informacji

Jak zabezpieczyć informacje poufne? Jak napisać umowę o zachowaniu poufności? Chroń swoje rozwiązania już od etapu „pomysłu”. Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza na szkolenie.

PPNT | 2.9.2015

Delipair - innowacyjny serwis dla miłośników wina

Szukasz odpowiedniego wina, które wzbogaci smak rodzinnej kolacji lub spotkania w gronie przyjaciół? Teraz technologia zrobi to za ciebie. Delipair to serwis stworzony przez pasjonatów wina, programistów i biotechnologów - parkowy zespół W4F.

Strefa Startup | 27.8.2015

Pozyskiwanie funduszy inwestycyjnych na projekty badawczo-rozwojowe

Zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można uzyskać informacje o możliwości pozyskania kapitału na rozwój projektów badawczo-rozwojowych w zakresie technologii poprawiających jakość życia (LQT)

Strefa Startup | 26.8.2015

Design Thinking Week

Design Thinking Week to przepełniony inspirującymi spotkaniami i warsztatami tydzień, w trakcie którego pokażemy, jak myślenie projektowe może przyczynić się do znalezienia innowacyjnych rozwiązań.

Strefa Startup | 25.8.2015

Jak budować markę firmy? Warsztaty z firmą Whizbrand

03 września zapraszamy na drugą edycję całodniowych warsztatów z Marcinem Więckowskim z parkowej grupy Whizbrand, dotyczących budowania silnej marki oraz wypracowania podstaw strategicznych dla nowo-powstającej marki.

Strefa Startup | 24.8.2015

Komunikacja w biznesie

Zapraszamy na prelekcję Piotra Buckiego, podczas której dowiesz się m.in. jak jasno komunikować pomysły biznesowe oraz przekonywać do swoich projektów.

Innowacje Społeczne | 24.8.2015

Co słychać w Budżecie Obywatelskim?

Potrzeby zidentyfikowane, pomysły opracowane, wnioski złożone – mieszkańcy Gdyni „odrobili” już dużą część zadań związanych ze zgłaszaniem swoich projektów do Budżetu Obywatelskiego. Ale jakie są dalsze losy zakwalifikowanych w Budżecie wniosków?

Strefa Startup | 20.8.2015

Myślenie wizualne w biznesie

Zapraszamy na spo