Jak pracują Parkowicze?

Jak pracują Parkowicze?

Ostatnie nadzwyczajne okoliczności związane z pandemią spowodowały wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu większości firm. Tęskniąc za naszymi Parkowiczami, postanowiliśmy zapytać ich jak radzą sobie z obsługą swoich projektów w rozproszonych zespołach i co robią, by skutecznie się komunikować.

W Speednecie już trzeci tydzień prawie 140 osób pracuje zdalnie. Najpierw zadbaliśmy o bezpieczeństwo i odpowiednią infrastrukturę, czyli np. VPN, a codzienne spotkania projektowe przenieśliśmy do świata wirtualnego organizując telekonferencje. Pracujemy z klientami z różnych krajów, mamy duże doświadczenie w pracy zdalnej, więc mieliśmy już odpowiednie narzędzia. W związku z tym sposób realizacji projektów cały czas utrzymuje się na tak samo wysokim poziomie. W tym kontekście nasi polscy i zagraniczni partnerzy nie odczuli żadnej zmiany. Jednak tym, co mocno odczuwamy jest brak osobistych kontaktów w biurze. Brakuje nam tej świadomości, że zawsze jest ktoś „pod ręką”, z kim można twarzą w twarz skonsultować swoje zadanie, przedyskutować pomysł, albo po prostu porozmawiać przy kawie i pożartować. W tym obszarze jest to dla nas zmiana mocno odczuwalna – opisuje Michał Kacprowicz, Business Development Director, Speednet.

Podobnie obecną sytuację podsumowuje Mariusz Bessman, współzałożyciel Jit TeamTechnicznie byliśmy gotowi na pracę zdalną od dawna. Zarówno używane przez nas narzędzia jak i wypracowane procedury oraz procesy zadziałały idealnie. Realizujemy projekty i wspieramy klientów zdalnie. W tym wyjątkowym okresie szczególnie dbamy o bliskie relacje zarówno z klientami jak i naszymi pracownikami. Angażujemy się też w działania charytatywne i pomocowe – wspieramy uczniów przekazując laptopy dla potrzebujących szkół, wspieramy akcję produkcji przyłbic dla lekarzy w technologii druku 3D, rozsyłamy maseczki do naszych pracowników oraz partnerów i wciąż analizujemy, komu jeszcze możemy pomóc.

Dla jednych jest to moment zastoju, a dla innych wzmożonej pracy np. dla firmy A&A Biotechnology, która w swojej branży life science pracuje obecnie pełną parą. Niektórzy komunikują się raz w tygodniu za pomocą wideokonferencji, a inni, jak  Eventlabs, rozpoczynają dzień porannym telefonem do współpracowników. Również zespół PPNT Gdynia przeszedł na rotacyjną pracę zdalną, a omawianie pomysłów przy codziennych wspólnych lunchach teraz odbywa się głównie online. Nieprzerwaną łączność we wszelkiej komunikacji ułatwiają media społecznościowe i aplikacje. Niezmiennie jednak codziennie mówimy do Was poprzez nasze litery w oknach, czyli #Whiztalk.

Też pracujesz poza biurem? Pokaż nam jak Ci idzie i oznacz nas na Facebooku i Instagramie hashtagiem #PPNThome.

 

Jeśli zainteresował Cię temat, to zapraszamy do drugiej części serii „Jak pracują Parkowicze? cz.II”

powrót
Skip to content