Znamy zwycięzcę Konkursu Hej StartUP!

Znamy zwycięzcę Konkursu Hej StartUP!

9 czerwca w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER miał miejsce finał Pomorskiego Konkursu Startupowego – „Hej StartUP”. Pośród dziewięciu finalistów Jury wybrało zwycięzcę, który otrzymał zaproszenie do udziału w piątej edycji programu akceleracyjnego i mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Nagroda główna tegorocznego konkursu trafiła w ręce naszych Parkowiczów, twórców aplikacji Vuyap!

Po półfinale zorganizowanym w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, dziewięć  startupów zakwalifikowanych do kolejnego etapu, przygotowywało się do finałowych prezentacji podczas Preparation Camp, zorganizowanego przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Celem spotkania było przede wszystkim zweryfikowanie i przećwiczenie prezentacji przed Finałem Konkursu.

Finałowa próba pitchingu opłaciła się firmie Posbit.pl z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Opracowana przez nich aplikacja Vuyap weźmie udział w InCredibles Sebastiana Kulczyka, programie mentoringowo-edukacyjnym dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów.

Vuyap to pierwsza polska naklejka fundraisingowa wspierająca zbiórki offline dzięki mobilnym i zbliżeniowym płatnościom bezgotówkowym wykonywanym za pomocą telefonu pracującego w technologii NFC (od ang. near-field communication). Rozwiązanie powstało z myślą o organizacjach charytatywnych. Jego twórcy są jednak otwarci na wykorzystanie go na rynku komercyjnym, w sytuacjach, w których tradycyjnie używana była gotówka, np. do przekazywania napiwków w restauracjach.

– System płatniczy ukryty w naklejce, którą organizatorzy zbiórek mogą dystrybuować w dowolny sposób, a więc także pocztą, to odpowiedź na wyzwanie, przed jakim stanęły fundacje niosące pomoc potrzebującym. Doskonale wiemy, że w takich wypadkach liczy się czas, a opóźnienie może kosztować czyjeś życie lub zdrowie. Ten sposób wpłacania środków eliminuje praktycznie konieczność kontaktu z drugą osobą, a technologia NFC sprawia, że proces jest maksymalnie szybki i prosty – tłumaczy Michał Górski z firmy Posbit.pl z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

O zespole
Posbit.pl sp. z o.o. działa na rynku od 2013 roku. Na co dzień zajmuje się produkcją wbudowanych systemów informatycznych wspomagających proces sprzedaży. Specjalizuje się w dostarczaniu systemów sprzedaży, oprogramowania dla branży fiskalnej oraz programowaniu terminali płatniczych.

__________

Incredibles to wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu. Przeczytaj więcej o Incredibles.

Przeczytaj więcej o konkursie.

___________________

Organizator:
Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Partner:
InCredibles

powrót
Skip to content