#ZABIERZŚMIECIZLASU

#ZABIERZŚMIECIZLASU

Celem projektu “Z miłości do lasu” jest rozpowszechnianie wiedzy o lesie, jego otoczeniu oraz sposobach na zmianę naszych codziennych nawyków na te przyjazne środowisku. Wszystko po to, by dbałość o nasze lasy stała się nawykiem, a nie okolicznościowym zwyczajem. Za projektem stoi dwóch miłośników przyrody – Agata i Kamil.

Mówiąc stanowcze dość porzuconym śmieciom, inicjatorzy projektu promują jednocześnie akcje #zabierzśmiecizlasu, w ramach której nawołują do nieśmiecenia i zabierania z lasu napotkanych śmieci nie tylko podczas zorganizowanych zbiórek czy Dnia Ziemi.

– Obecna globalna sytuacja mocno wpłynie na zmianę naszych nawyków. „Mniej znaczy więcej” stanie się bardziej realne, będzie nowym stylem życia. W mojej ocenie nastąpi pełna symbioza życia z naturą, dlatego tworząc ten projekt, chcemy zwrócić uwagę na sytuację: nasz dom to nie tylko cztery ściany, to przede wszystkim otaczająca nas przyroda. Wybraliśmy temat lasu ze względu na położenie Gdyni, w której mieszkamy, znajdującej się w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – mówi jedna z inicjatorek akcji – Agata Kielan.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia dołączył do projektu i zachęca do udziału w niej swoich Parkowiczów. W najbliższy piątek, w oknach PPNT Gdynia na piątym piętrze, na kultowym już WhizTalk’u, pojawi się także hasło promujące inicjatywę: #CZYSTELASY.

 – Jesteśmy częścią natury i zapomnieliśmy o tym przez codzienny pośpiech, niezrobione rzeczy, niezałatwione sprawy – dodaje Kamil Sumiński. Wystarczyło kilka dni izolacji w naszych domach, w czasie trwającej pandemii, aby ludzie zwrócili uwagę na fakt, że las to nie tylko zwykły drzewostan – to miejsce, w którym można odpocząć, pospacerować, poprawić sobie nastrój, czy kondycję fizyczną. Las to nasz drugi dom i potrzebuje tylko albo aż zadbania o niego – zauważa Agata Kielan.

Bieżące informacje „Z miłości do lasu” dostępne są na kanałach Facebook oraz Instagram.

powrót