Życzenia w wielkim formacie

Życzenia w wielkim formacie

Jak można okazać komuś, że się o nim myśli? Ba, nawet wyznać miłość? Z pewnością na wiele sposobów. Zaczynając od drobnych, codziennych gestów, po wiadomości, a czasem przepełnione uczuciami listy, jakie wysyłamy do osób, na których nam zależy. Co jednak, jeśli chcielibyśmy zrobić to w zupełnie inaczej? Na oryginalny sposób wpadła jedna z mieszkanek Gdyni, która postanowiła złożyć życzenia urodzinowe swojemu partnerowi za pośrednictwem Whiztalka – hasła pojawiającego się codziennie od lat w oknach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (PPNT Gdynia).

Nie było to łatwe, bo hasła, układane codziennie na 5 piętrze parkowego budynku są obwarowane licznymi regułami. Po pierwsze do dyspozycji jest 17 znaków ze spacjami, po drugie, nie mogą się powtarzać, i co najważniejsze, muszą być na tyle uniwersalne, by mogła się z nimi identyfikować większa liczba osób. Mają pobudzić do myślenia, czasem prowokować. Właśnie dzięki tym zasadom Whiztalk wpisał się na stałe w gdyński krajobraz, a nawet dorobił sporego grona fanów, którzy śledzą codzienne hasła nie tylko w oknach, ale także na specjalnym profilu na Facebooku. Jak więc wyrazić za jego pomocą uczucie? Tym razem udało się to zrobić, nawiązując do hitu grupy Depeche Mode „Somebody” i układając napis „Somebody is You!”. Jak widać wystarczy nieco kreatywności, by zaskoczyć ukochaną osobę.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek. Kilka lat temu, także wiosną, za pośrednictwem Whiztalka, innemu gdynianinowi udało się z sukcesem oświadczyć.  – Whiztalk jest trochę, jak media społecznościowe w wielkim formacie. Od początku jego istnienia miał zachęcać do interakcji i przywoływać uśmiech na twarzach przechodniów. Cieszymy się, że ta formuła tak dobrze działa – podsumowuje niespodziankę Magdalena Malara – Świtońska z Działu Rozwoju i Komunikacji PPNT Gdynia.

__________
Śledź na bieżąco codzienne hasła WhizTalk na Facebooku.
Poznaj historię i zasady WhizTalk.
Zgłoś swoją propozycję hasła TUTAJ.

powrót
Skip to content