Za nami Infoshare 2023

Za nami Infoshare 2023

Zakończyła się największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej – Infoshare 2023. Przez dwa dni, na stoisku Gdyni oraz Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, uczestnicy z całego świata mieli m.in. okazję zapoznać się po raz pierwszy z proinnowacyjnymi usługami dla biznesu, jakie powstały w ramach partnerskiego projektu Tripolis oraz uścisnąć dłoń uznanego polarnika Marka Kamińskiego.

Wydarzenie  otworzyło przemówienie Grzegorza Borowskiego, CEO Infoshare. Tuż po nim dziewięć scen przygotowanych przez organizatorów na terenie obiektu AmberExpo w Gdańsku zapełniło się mówcami. Wśród nich, pierwszego dnia konferencji można było wysłuchać prelekcji Marka Ostafila i Agnieszki Łasut z klastra SINOTAIC, którzy przybliżyli ideę EDIH-u – Europejskich Centrów Innowacji Cyfrowych. Status ten otrzymało łącznie 136 ośrodków w całej Unii Europejskiej, w tym konsorcjum Pomeranian Digital Innovation Hub, do którego należy Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Tegoroczny Infoshare stał się okazją do premierowego zaprezentowania proinnowacyjnych usług dla biznesu, jakie powstały w ramach projektu Tripolis, którego partnerami są: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna  oraz Fundacja Gospodarcza. Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się o szczegółach specjalistycznych usług: m.in.  Design Management, usługach doradczych w zakresie prawa własności intelektualnej oraz analiz chemicznych PPNT Gdynia | Bio Laboratorium.

– Naszą ofertę kierujemy do innowacyjnych firm, przede wszystkim do start-upów. Zależy nam na tym, żeby przyciągać najlepsze firmy do Gdyni, żeby posadowiły się w PPNT i korzystały z naszej oferty. Oferujemy specjalistyczne usługi doradcze, mamy bardzo wiele do zaoferowania jeśli chodzi o infrastrukturę, również tę specjalistyczną. PPNT to nie tylko biurowiec, ale również szereg przestrzeni specjalistycznych typu laboratoria, prototypownie, pracownie specjalistyczne – mówiła podczas konferencji Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Jak  jednak  podkreślała prezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka – Spychała, która uczestniczyła w sesji otwarcia Infoshare: – Trzeba ciągle „łowić” nowe biznesy, a „łowić” można je przede wszystkim pokazując, że warunki są naprawdę dobre i że mamy im co zaproponować.

Infoshare był okazją, by przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się „z pierwszej ręki”  nt. wszystkich form wsparcia, które Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdyni oferuje przedsiębiorcom, którzy  dołączają do jego społeczności, by rozwijać innowacyjne projekty. Jak zaaplikować, jakie warunki trzeba spełniać – to część z pytań, które padały najczęściej.

O tym, jak firmom funkcjonuje się w Parku można było porozmawiać przy kawie ze znanym podróżnikiem i przedsiębiorcą, założycielem fundacji i instytutu sygnowanego własnym nazwiskiem Markiem Kamińskim, który w PPNT Gdynia znalazł swoją przestrzeń do rozwijania kolejnych projektów.

– PPNT to jest świetna przestrzeń, bardzo dobrze skomunikowana. Daje bardzo duże możliwości, ponieważ są miejsca, gdzie można robić warsztaty i konferencje, wszystko jest w jednym hubie, panuje bardzo dobra atmosfera, są świetni ludzie, parę kawiarni, wszystko blisko morza. Byłem w różnych centrach innowacyjnych na świecie, różnych centrach biznesowych, sami korzystamy też z różnych miejsc np. w Warszawie czy San Francisco, czy w Tokio, ale muszę przyznać, że na tle tych wszystkich miejsc na pewno PPNT się wyróżnia podejściem do klienta. (…) Gdynia jest dla mnie połączeniem nowoczesności, odwagi i spojrzenia w przyszłość; miejscem, gdzie można się rozwijać. Gdybym ja teraz zaczynał, to na pewno zaczynałbym właśnie w PPNT – podkreślał Marek Kamiński.

Tegoroczne targi Infoshare odwiedziło 7000 osób z całego świata. Więcej o wydarzeniu: https://infoshare.pl/

powrót
Skip to content