Wystawa pokonkursowa „Młodzi na Start”

budynek IV, parter, witryny od al. Zwycięstwa

kiedy: 3.12.2020 – 10.01.2021 
gdzie: PPNT Gdynia, budynek IV, witryny od al. Zwycięstwa
wstęp: wolny

Zapraszamy do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia na wyjątkową odsłonę wystawy „Młodzi na Start”. Wyróżnione projekty będzie mógł zobaczyć każdy, bez względu na panujące ograniczenia. Zobaczcie wystawę „Młodzi na Start” w witrynach budynku IV PPNT Gdynia.

Co roku kulminacją konkursu była dedykowana wystawa podczas Gdynia Design Days. W tym roku, w obliczu pandemii musieliśmy zmienić formę i termin. Przeprojektowaliśmy nasze założenia, tak aby w nowej i dynamicznie zmieniające się rzeczywistości kontynuować promowanie dobrego projektowania i młodych projektantów.

Na wystawie zaprezentujemy najlepsze prace konkursowe młodych artystów, projektantów i studentów kierunków projektowych i artystycznych. Temat tegorocznej edycji to: Design XXI wieku. Zadaniem uczestników było zdefiniować czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne, co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna Elle Decoration. Jak co roku wystawie towarzyszyć będzie „Strefa Wiedzy”, która odbędzie się 8 grudnia online.

Już 3 grudnia poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. W puli nagród znajduje się aż 20 000 zł oraz publikacje w Elle Decoration.

W kapitule konkursowej, która od dziewięciu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz –wicedyrektor PPNT Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant.

Więcej o projektach i ich autorach przeczytacie w przewodniku GDD.

__________

mecenas konkursu: Miasto Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu

partner: Zamek Cieszyn

patroni medialnymi: ELLE, Domo+, Chillizet, designteka.pl, PLN Design i Magazif.

__________

kurator:

Małgorzata Szczepańska – Projektantka wnętrz, stylistka, producentka sesji zdjęciowych. Redaktor naczelna magazynu Elle Decoration. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Projektowania Form Użytkowych i Metodyki Plastyki. Współpracowała ze studiami fotograficznymi realizując niezależne sesje reklamowe, scenografie oraz sesje modowe i wnętrzarskie. Współpracowała z agencją reklamową Leo Burnett. Brała udział w wystawach malarstwa oraz wykonywała rysunki do publikacji naukowych. Pomysłodawczyni i przewodnicząca jury konkursu „Młodzi na start” promującego młodych projektantów. Zajmuje się propagowaniem rozwoju artystycznego dzieci. Organizatorka warsztatów rozwijających wrażliwość i swobodę twórczą na festiwalu Elle Decoration – Kids Design.

 

powrót
Skip to content