World IP day I Własność intelektualna w Twojej firmie – przemyśl to!

budynek III, pokój H1.31 lub online

Świętujemy World IP day 😊  Z tej okazji PPNT Gdynia Informacja Patentowa zaprasza na bezpłatne konsultacje z rzecznikiem patentowym. Utwory, logotypy, design, wynalazki i know-how – czas zastanowić się nad skuteczną ochroną Twojej twórczości.  

 kiedy: 24.04.2022, godz. 9:00-14:00
gdzie: PPNT Gdynia lub online (osoby zapisane otrzymają link do wydarzenia na platformie Zoom)
wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: Zapisz się!

Utwór, znak towarowy, wzór przemysłowy, wynalazek czy know-how? Własność intelektualna to pojęcie szerokie i obejmujące różne przejawy naszej twórczości. Zastanawiasz się, jak ją chronić albo jak korzystać z cudzej, bez wchodzenia w konflikt z prawem? Dowiedz się, czym jest własność intelektualna, czy też ją posiadasz, dlaczego warto ją chronić i gdzie znaleźć wsparcie w tej dziedzinie. Zdobądź wiedzę o podstawowych zasadach rządzących prawem autorskim i prawem własności przemysłowej, aby móc skutecznie, efektywnie i bezpiecznie wykorzystywać własność intelektualną w swojej działalności.

Na każde indywidualne spotkanie przeznaczymy 30 min.

Dlaczego warto?

Podczas spotkania dowiesz się m.in.:

– czym jest własność intelektualna i czy ją posiadasz,
– czy da się ochronić prawnie twój pomysł,
– co chroni prawo autorskie,
– co możesz chronić w urzędzie patentowym,
– jaki jest koszt ochrony,
– jak zastrzec nazwę firmy, markę lub logotyp,
– czy twój wzór jest nowy i nadaje się do rejestracji,
– co możesz opatentować,
– czego lepiej nie ujawniać,
– gdzie i w jaki sposób szukać informacji o przedmiotach podlegających ochronie.

Dla kogo?
Konsultacje skierowane są do wszystkich tych, którzy tworzą rozwiązania, zajmują się twórczością bądź zatrudniają twórców i potrzebują pomocy w zakresie ochrony własności intelektualnej oraz informacji patentowej. Jeśli zastanawiasz się, czy twoje lub cudze działania nie łamią prawa, to spotkanie jest dla Ciebie!

Konsultacji udzielą: Anna Kwapich – rzecznik patentowy polski i europejski z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w ochronie rozwiązań technicznych i badaniach patentowych oraz Dorota Nocuń – rzecznik patentowy, pracownik sekcji Informacji Patentowej w PPNT Gdynia, specjalizujący się w tematyce ochrony własności przemysłowej oraz w informacji patentowej.

#WorldIPday Światowy Dzień Własności Intelektualnej
26 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Własność intelektualna i cele zrównoważonego rozwoju: budowanie naszej wspólnej przyszłości dzięki innowacjom i kreatywności”.

Kontakt w sprawie wydarzenia:

E: patent@ppnt.pl

T: +48 58 880 81 98

powrót
Skip to content