Światowy Tydzień Przedsiębiorczości: zaprojektuj unikalną propozycję wartości dla Klienta

online

kiedy: czwartek, 19.11.2020, 10:00-11:30
gdzie: online
wstęp: wolny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ!

 

Projektowanie pozwala spojrzeć na świat i rynek w zupełnie nowy sposób. To uporządkowany i powtarzalny proces, który daje przedsiębiorcom wiele pożytecznych szablonów i narzędzi. Każdy może z nich łatwo skorzystać w celu wykreowania niepowtarzalnej wartości dla swojego klienta.

Jednym z takich narzędzi jest szablon propozycji wartości, który pozwala sprawnie przejść od wyników badań klientów, od zdefiniowania ich potrzeb, zadań do wykonania i przeszkód, na jakie napotykają do konkretnych produktów i usług. Na webinarze dowiesz się, jak skorzystać z niego w swoim biznesie. Przejdziemy od tego, jak dobrze zaprojektować i przeprowadzić badania, jak wyciągnąć z nich wnioski, a następnie – zdefiniować jak zaprojektować rozwiązania, które trafią idealnie w potrzeby Twoich klientów.

czego się dowiesz?
– jak projektować biznes koncentrując się na człowieku?
– jakie badania wśród klientów przeprowadzić?
– jak wyciągnąć z nich wnioski?
– jak przejść od wniosków z badań do zaprojektowania wartości dla klienta?

dla kogo?
Do udziału w warsztatach zapraszamy uczniów i studentów, których poza wiedzą zdobytą w szkole czy na uczelni, interesuje również podejście praktyczne.

Zapraszamy również początkujących przedsiębiorców, którzy chcą poznać przydatne narzędzia ułatwiające im wymyślenie nowych produktów czy usług.

Webinar odbywa się online, link do transmisji będzie wysłany na adresy e-mail po rejestracji. Nie jest konieczny mikrofon czy kamerka video.

prowadzące:
Ewa Urbańska – business designerka. Z pasją układa puzzle, jakimi jest projektowanie biznesu. Doradza przedsiębiorcom w tworzeniu strategii rozwoju biznesu, doborze modeli biznesowych oraz sposobach skalowania działalności. Współpracuje z instytucjami otoczenia biznesu takimi jak Pracownia Laboratorium Innowacji Społecznych czy Latająca Szkoła Biznesu. Po godzinach zarządza projektami unijnymi w obszarze edukacji.

Absolwentka kursów „Designing a business” oraz „Human-Centred Service Design”, prowadzonych przez IDEO U. Ukończyła Ekonomię na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, a także studia podyplomowe „Rachunkowości i Finansów” na Politechnice Gdańskiej oraz „Zarządzania projektami” na Wyższej Szkole Bankowej.

W Strefie Startup odpowiedzialna m. in. za program akceleracji „Startups Wanted” oraz warsztaty „Service Design dla firm”.

Agata Ciesielska – moderatorka design thinking, edukatorka i pasjonatka marketingu treści. Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim, swoją wiedzę zdobywała między innymi na kursach i warsztatach prowadzonych przez IDEO U, Business Model Inc., Design Thinking Institute oraz Concordia Design. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla dorosłych i dzieci we współpracy z instytucjami kultury i jednostkami miejskimi. Praktykę biznesową zdobyła prowadząc własną działalność gospodarczą. Należy do członków założycieli stowarzyszenia Service Design Network Poland.

W ramach Strefy Startup koordynuje organizację wydarzeń dotyczących projektowania usług oraz marketingu (Miejski Service Design, konferencja SPEAK IN_UX), prowadzi prelekcje i warsztaty z tematów service design, marketingu treści i tworzenia materiałów graficznych. Prowadziła również badania dotyczące przestrzeni coworkingowych w Trójmieście, a także procesy projektowania usług i modeli biznesowych dla firm PPNT Gdynia.

Nie lubi się nudzić, uwielbia się uczyć i nieustannie szuka nowych inspiracji wokół siebie.

powrót