Pomorskie Dni Druku 3D. Przemysł 4.0

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

kiedy: 25 – 26.02.2020, godz. 9:00-15:00
gdzie: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
wstęp: wolny, wymagana rejestracja, zapisz się!

 

Pomorskie Dni Druku 3D to cykliczna impreza organizowana przy współpracy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego w partnerstwie z firmą BIBUS MENOS. To już czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie druga poświęcona tematowi Przemysłu 4.0. Jak tłumaczą organizatorzy, druk 3D jest coraz bardziej znany i dostępny przedsiębiorcom. Wciąż jednak poszukiwane jest jego zastosowanie w obszarze usprawnienia procesów produkcyjnych. Staje się to szczególnie ważne przy zapowiadanym na nadchodzące lata spowolnieniu gospodarczym. Technologia druku 3D może być odpowiedzią dla producentów, poszukujących elastycznych rozwiązań w zakresie optymalizacji produkcji.

Michał Pęczek – BIBUS MENOSTo szczególnie interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorców z sektora MŚP, którzy będą zmuszeni do zdywersyfikowania linii produkcyjnych w celu wytwarzania wielu mniejszych serii w krótkim czasie.  Drukowanie w 3D może im pomóc w pozyskiwaniu nowych zleceń.

Tematy przewodnie tegorocznej konferencji składać się będą z V bloków tematycznych:
– technologie IoT w automatyzacji produkcji
– nowe technologie produkcyjne w przemyśle
– automatyzacja produkcji
– finansowanie i certyfikacja innowacji procesów produkcyjnych 4.0
– warsztaty – automatyzacja procesów w przetwórstwie tworzyw sztucznych

Nowa era wydruków 3D
Michał Pęczek – BIBUS MENOS  – Możemy dziś już śmiało mówić o nowej erze w branży druku 3D. Doskonale wiemy, że wytwarzane w ten sposób elementy znajdują zastosowanie zarówno w medycynie, przemyśle samochodowym czy protetyce. Z drukarek 3D korzystają także firmy jubilerskie czy studia filmowe do tworzenia poklatkowych animacji. Innowacje, jakie pojawiają się w tym obszarze i o jakich chcemy rozmawiać podczas konferencji, dotyczą optymalizacji procesów produkcyjnych oraz automatyzacji obsługi klienta.

Okazuje się, że Polska może pochwalić się liderami w zakresie nowych rozwiązań w dziedzinie druku 3D. Nowością nadchodzącej edycji Pomorskich Dni Druku 3D będzie blok inspiracyjny, podczas którego zaprezentowane zostaną historie sukcesu polskich startupów, które w krótkim czasie rozwinęły koncept i wzbudziły zainteresowanie takich inwestorów, jak Michał Sołowow.
Uczestnicy będą także mieli okazję zapoznać się z innym polskim rozwiązaniem – wirtualną platformą 3YOURMIND. Umożliwia ona nie tylko integrację firm z branży 3D, ale także automatyczną wycenę, dobór technologii wytwarzania oraz sprawne zamówienie wydruku 3D w najbardziej optymalnej cenie.

Wiedza ekspertów
Nie zabraknie również obszernego bloku na temat opłacalności zastosowań przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego oraz możliwości pozyskiwania dofinansowań na maszyny i technologie. Podczas bloku warsztatów, skierowanego do przedsiębiorców nastawionych na rozwój firmy oraz osób rozpoczynających działalność, będzie można przeszkolić się z zagadnień technicznych, tj.:
– optymalizacja plików do druku 3D
– projektowania detali w CAD z myślą o druku 3D
oraz zapoznać się z nowinkami w zakresie wytwarzania przyrostowego. Pełną listę prelegentów oraz agendę wydarzenia poznamy już wkrótce.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwa Rozwoju.
Partnerami medialnym PDD3D zostały portale trojmiasto.plcentrumdruku3d.pl

Organizatorzy:
BIBUS MENOS
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

 

ZOBACZ AGENDĘ WYDARZENIA

powrót