MSD vol. 8: Jak rozwijać społeczność w PPNT Gdynia?

budynek III, coworking

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://MSDppnt.evenea.pl

 

Jeżeli chcesz poznać metodologię projektowania usług i jednocześnie wypracować rozwiązania, które mają szansę zostać wdrożone w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, zapraszamy Cię do udziału w 8. edycji Miejskiego Service Design (MSD)! Pomóż nam rozwijać naszą społeczność!

 

MSD to cykl warsztatów, podczas których uczestnicy przechodzą przez proces projektowania usług, tworząc rozwiązania na potrzeby miasta i jego mieszkańców. Podczas 8. edycji MSD będziemy pracować nad rozwiązaniami dla PPNT Gdynia. Tematem będzie potrzeba rozwijania społeczności w PPNT Gdynia, sygnalizowana przez parkowe firmy, jak i pracowników PPNT.

Porozmawiamy z przedstawicielami firm pracującymi w PPNT Gdynia, coworkerami rozwijającymi swoje startupy, radą naukową oraz pracownikami PPNT Gdynia. Spróbujemy określić ich oczekiwania odnośnie społeczności „parkowiczów”. Najciekawsze rozwiązania będą miały szansę zostać wdrożone.

 

Dla kogo?

Tworzymy zespoły interdyscyplinarne. Do udziału w warsztatach zapraszamy zainteresowanych metodami stosowanymi w service design. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, które chcą zmierzyć się w praktyce z projektowaniem usług, jak i tych, którzy zdobyli już doświadczenie w takiej pracy.

 

Dlaczego warto?

W trakcie warsztatów przejdziemy przez proces projektowania. Zaczniemy od definicji problemu, poprzez badania użytkowników, tworzenie person, prototypowanie rozwiązań, testowanie i modyfikację, kończąc na prezentacji pomysłów przed użytkownikami i interesariuszami. Stanowi to doskonałą okazję, aby poznać narzędzia stosowane w metodologii human-centered design.

Warsztaty prowadzą osoby, które na co dzień zajmują się projektowaniem usług i user experience.

 

O PPNT Gdynia

PPNT Gdynia to hub organizacji biznesowo-naukowych. Z jednej strony, Park jest siedzibą około 250 firm z branż takich jak: ICT, multimedia, biotechnologia, wzornictwo przemysłowe, ochrona środowiska, automatyka i robotyka. Z drugiej, to prężnie działające centrum biznesowe z nowoczesnymi biurami, pracowniami i centrum konferencyjnym, w którym rocznie odbywa się około 500 wydarzeń. PPNT Gdynia działa od 15 lat, aktywnie wspierając innowacyjne pomysły poprzez działania zespołów: Strefy Startup, Centrum Designu, Informacji Patentowej oraz Bio Laboratorium.

 

Kiedy?

Planowane terminy warsztatów:

warsztat #1*: 1.04.2019 (poniedziałek) 17:00-20:00

warsztat #2*: 4.04.2019 (czwartek) 17:00-20:00

warsztat #3*: 12.04.2019 (piątek) 17:00-20:00

warsztat #4*: 14.04.2019 (niedziela) 9:00-16:00

warsztat #5*: 15.04.2019 (poniedziałek) 9:00-16:00

warsztat #6*: 16.04.2019 (wtorek) 17:00-20:00

finał* MSD vol. 8: 9.05.2019 (czwartek) 17:00- 20:00

 

* UWAGA! Zanim się zapiszesz

Zwróć uwagę na to, że Miejski Service Design jest cyklem powiązanych spotkań. Zgłaszając swój udział sprawdź kalendarz. Miej na względzie wszystkie terminy spotkań. Uczestnictwo w wybranym przez siebie jednym terminie nie jest możliwe.

 

Znajdźcie czas na rejestrację swojego udziału w wydarzeniu i rozważne wypełnienie formularza. Nie liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestników wybieramy na podstawie udzielonych odpowiedzi.

 

Osoby, które się zakwalifikowały, poinformujemy o udziale w warsztatach najpóźniej 25 marca do 14:00.

powrót