IV Pomorskie Spotkania Piwowarów

budynek III, sala G

kiedy: 12.05.2023 r., godz.: 09:00-17:00
gdzie: PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, budynek. III, sala kinowa.
wstęp: płatny, wymagana rejestracja: https://app.evenea.pl/event/ivpspdgdynia/

IV edycja Pomorskich Spotkań Piwowarów nadchodzi!
Jak stworzyć idealne kraftowe piwo? Jak odtworzyć sekretną recepturę na pijany niegdyś trunek? Jak wystartować z biznesem browarniczym i odnieść sukces? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci jednego z ważniejszych wydarzeń w branży browarniczej w północnej Polsce – Pomorskich Spotkań Piwowarów. To już czwarta odsłona tego wydarzenia, które odbędzie się w piątek, 12 maja, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Receptura na najlepsze piwo na świecie
Z roku na rok, wydarzenie przyciąga coraz szersze grono miłośników kraftowego piwa, którzy stawiają już pierwsze kroki w tej branży lub też dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z profesjonalnym warzeniem złotego trunku. Pomorskie Spotkania Piwowarów to okazja do tego, by zdobyć wiedzę od ekspertów w branży. Wśród prelegentów pojawi się m.in. Michał Saks – współzałożyciel i główny piwowar pierwszego polskiego browaru notowanego wśród 100 najlepszych browarów na świecie według prestiżowego portalu RateBeer, medalista i certyfikowany sędzia w konkursach na najlepsze piwa.

Mocną stroną wydarzenia będzie z pewnością duża dawka praktycznej wiedzy. Czego więc będzie można się dowiedzieć?

W tym roku poruszymy temat piw staropolskich – jak piwo Jopejskie, przybliżymy problemy w trakcie produkcji oraz skupimy się na efektywnych metodach sprzedaży. – opisuje dr Joanna Głowacka z PPNT Gdynia | Bio Laboratorium.
O ekologii i najnowszych trendach

W kontekście suszy hydrologicznej w Polsce ciekawą i ważną będzie prelekcja na temat zagospodarowania ścieków browaru i możliwym powtórnym użyciu wody po jej oczyszczeniu. W obliczu wciąż rosnących cen energii, prelekcja o najnowszych rozwiązaniach w dziedzinie chłodnictwa w browarze, wskaże kierunek ku możliwie największej jej oszczędności. Będą również prelegenci, którzy będą dzielić się wiedzą na temat procesu warzenia piwa i użycia enzymów w procesie produkcyjnym.

– Trzymamy się założeń, by tematy prelekcji były zróżnicowane pod kątem informacji jakie niosą by szeroko objąć temat jakim jest piwo – dodaje dr Joanna Głowacka.
Dla kogo?

Konferencja skierowana jest do entuzjastów piwa, ludzi ciekawych informacji na jego temat, piwowarów, aktualnych i przyszłych właścicieli browarów oraz lokali serwujących piwo.

 

 

powrót
Skip to content