Grafika. Myśl jak projektant

online

kiedy: czwartek, 22.10.2020, godz. 17:00 – 18:00
gdzie: online
wstęp: dostęp bezpłatny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ

Jaka jest różnica między grafikiem a projektantem graficznym? Czym jest myślenie projektowe i jakie ma zastosowanie w branży graficznej? Na te oraz wiele innych pytań postara się odpowiedzieć nasz gość – Patryk Hardziej – podczas spotkania online „Grafika. Myśl jak projektant”, które odbędzie się już 22 października.

Jakie kompetencje należy posiadać i jak je udoskonalać, aby działać efektywnie – to pytanie które zadają nie tylko osoby stawiające pierwsze kroki w branży. Podstawowym dylematem jest zawsze pytanie o zróżnicowany wpływ wykształcenia i doświadczenia. Czy konieczne jest kształcenie kierunkowe, aby pracować jako projektant graficzny? A może wystarczy samo doświadczenie? Jak zdobyć niezbędne kompetencje?

Rozmowa z Patrykiem Hardziejem to także możliwość skorzystania z szeregu cennych porad i bliższego poznania tajników warsztatu pracy w branży kreatywnej. Postaramy się wspólnie prześledzić drogę od zlecenia do realizacji, poruszając przy tym trudne zagadnienia dotyczące tego, jak koordynować pracę ze zleceniodawcą, godząc postawione wymagania z własnymi założeniami.

Żyjemy  w czasach pełnych niespotykanych wcześniej wyzwań. Pandemia odcisnęła piętno na niemalże każdym aspekcie naszego życia. Czy zmieniła znacząco także branżę graficzną? Czy zmianie uległa praca projektanta? Prześledzimy skutki tej sytuacji i zastanowimy się, co zrobić, aby to wyzwanie przekuć w konkretne rozwiązania.

Rozmowa z Patrykiem Hardziejem będzie pierwszym spotkaniem z cyklu Grafika.

 

__________
Patryk Hardziej – projektant graficzny, ilustrator, researcher. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. W swojej pracy skupia się na projektach z zakresu brandingu, logotypach, komunikacji wizualnej oraz projektach artystycznych.

Autor książki „CPN – Znak, identyfikacja, historia”. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016) oraz prezentowanej w sześciu krajach. Autor projektów „Oldschoollogo”, „Polskie Znaki Graficzne” oraz identyfikacji wizualnej PPNT Gdynia | Centrum Designu.

Współpracował między innymi z: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Pepsi, Mini, E.Wedel, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Narodową Galerią Sztuki Zachęta, Centrum Designu, Muzeum Emigracji w Gdyni, a także Ministerstwem Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

 

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu
patroni medialni: Grafmag, Print Control, STGU, Linia, Formy

powrót
Skip to content