Ekologia Cyfrowa w praktyce

online

kiedy: 16.02.2022, 13:00-14:00 – wykład | 17.02.2022, 17:00-19:00 – warsztaty
gdzie: online

wstęp: wolny, obowiązują zapisy,  ZAPISZ SIĘ!

 

Przeczytanie tego opisu zajmie Ci około 55 sekund.
W tym czasie na YouTube pojawi się 500 godzin materiału video, od skrzynek odbije się 198 milionów maili, a przez Messenger przewinie się 69 milionów nowych wiadomości.

Szacuje się, że rynek technologii komunikacyjno-informacyjnych odpowiedzialny jest globalnie za emisję gazów cieplarnianych na poziomie 2.1-3.9%. Jakie czynniki wpływają na generowanie tak wysokich wskaźników? Czy do 2030 uda nam się zmniejszyć ich poziom? A może w związku z rozwojem technologii blockchain i kryptowalut oraz sztucznej inteligencji, jesteśmy skazani na tym polu jedynie na niebezpiecznie galopujący wzrost?

 

WYKŁAD |  środa, 16.02.2022, godz. 13:00-14:00, online

Podczas spotkania zasilisz się praktycznymi wskazówkami i sposobami myślenia, dzięki którym dowiesz się:
✦ Jak obliczyć swój indywidualny cyfrowy ślad środowiskowy?
✦ Jak na poziomie indywidualnym możemy przyczynić się do jego redukcji?
✦ Na co zwracać uwagę podczas wyboru etycznych dostawców produktów i usług cyfrowych?
✦ Czym charakteryzuje się projektowanie niskoemisyjnych produktów cyfrowych?

 

WARSZTATY, czwartek, 17.02.2022, godz. 17:00-19:00, online – niskoemisyjna platforma dźwiękowa

Przytłacza Cię ilość maili, która każdego dnia odbija się od Twojej skrzynki? Zastanawiasz się co zrobić, aby Twoja organizacja skutecznie zmniejszyła cyfrowy ślad środowiskowy Waszej komunikacji, ale nie wiesz od czego zacząć? Dołącz na warsztat podczas, którego nauczysz się:
✦ definiować procesy komunikacyjne i szacować ich emisyjność
✦ dobierać etyczne i niskoemisyjne alternatywne narzędzia, które znacząco zwiększą Wasz cyfrowy dobrostan i zmniejszą cyfrowy ślad środowiskowy
✦ przygotowywać strategię komunikacji zielonej zmiany wewnątrz swojej organizacji

 

do kogo skierowany jest warsztat?

Dla każdej osoby, która zmęczona jest video konferencjami, przytłoczona ilością treści w Internecie oraz pragnie poruszać się świadomie i odpowiedzialnie w przestrzeni cyfrowej.

__________
bio prelegentki:
Spotkanie poprowadzi Joanna Murzyn, inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej, ośrodka który zajmuje się badaniami oraz doradztwem w zakresie zrównoważonej cyfryzacji. Joanna swoimi działaniami dąży do ustanowienia naszego dobrobytu oraz ochrony zasobów naturalnych priorytetem, który powinien stać się częścią rozważań nad dalszym kierunkiem rozwoju technologii komunikacyjno-informacyjnych. W ramach Instytutu Ekologii Cyfrowej, opracowuje programy edukacyjne zwiększające świadomość fizycznego wymiaru Internetu oraz wprowadza dobre praktyki i etyczne narzędzia, które umożliwiają osiągnięcie cyfrowego dobrostanu i suwerenności.

powrót
Skip to content