Design talks Business Sustainability Summit - dzień II

budynek III

kiedy: 8-9 lipca 2022
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III
wstęp: płatny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ!

 

Biznes nie może być zrównoważony

Biznes nie może, a musi być zrównoważony! Dotychczasowe, tradycyjne modele gospodarki liniowej przestają działać, dlatego zmiana staje się koniecznością. Jak przeprowadzić swój biznes przez drogę biegnącą w tym właśnie kierunku? O tym rozmawiać będziemy podczas Design talks Business Sustainability Summit. 1 czerwca ruszyła sprzedaż biletów na to dwudniowe wydarzenie. Dowiedz się, jak wprowadzać zmiany w swoim biznesie, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych ekspertów, skonfrontuj nabytą wiedzę z praktyką. Dołącz do Design talks Business Sustainability Summit i przekonaj się, jakie innowacyjne rozwiązania możesz wprowadzić w swojej firmie.

 

dla kogo?

– dla właścicieli firm,
– managerów,
– zespołów,
– osób prowadzących własną działalność,
– każdego, kto chce implementować w biznesie zasady zrównoważonego rozwoju.

 

co zyskasz?

– uzyskanie bezpośredniego dostęp do najświeższej wiedzy, argumentów, wniosków i odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się potrzeby konsumenckie i branżowe,
– spotkanie się na żywo z innymi uczestnikami podczas jednego z najważniejszych merytorycznie wydarzeń dot. sustainability w biznesie w tej części Europy,
– poznanie najaktualniejszych zmian, trendów, narzędzi i studium przypadku związanych z innowacją w biznesie tworzoną w oparciu o sustainability,
– zaprezentowanie się w roli innowatora, który obserwuje i wyznacza trendy w branży,
– reprezentowanie własnej branży, zawodu i firmy jako poważnie i przyszłościowo traktującej biznesowy obszaru zrównoważonego rozwoju,
– nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz zawodowych,
– wzmocnienie swojej obecności w środowisku branżowym,
– dołączenie do grona praktyków i ekspertów biorących udział w wydarzeniu zarówno po stronie prelegentów, jak i uczestników,
– połączenie zawodowego wyjazdu z wakacyjnym doświadczeniem letniej oferty miasta Gdyni.

 

Pełen program oraz wszystkie pakiety dostępne na stronie Centrum Designu. Nie zwlekaj i już teraz kup bilet w korzystnym pakiecie Early Birds Premium+, który dostępny jest tylko do 14 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

Poznaj pełen program DtB Sustainability Summit!

 

DZIEŃ 1. | 8.07.2022

9:20 – 09:50
Networking & Check In
Przestrzeń porannego networkingu przy kawie w atmosferze kuluarowego spotkania. To nieformalne wydarzenie pozwoli Ci poznać przedstawiciel(k)i biznesu, przemysłów kreatywnych oraz specjalistki i specjalistów uczestniczących w wydarzeniu.

10:00 – 11:00 | blok #1
Aleksandra Kulińska (PL) infuture.institute, Future Change Analyst
Markus Terho (FI) Sustainable Everyday Life at Sitra, Project Director
moderatorka: Päivi Tahkokallio (FI), Tahkokallio Design+, Founder and CEO
ZMIANA, PRZYSZŁOŚCI, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
Jak w czasach niepewnych i dynamicznych zmian pracować z innowacją, zauważać trendy i myśleć o przyszłości? Jak wykorzystać nowe potrzeby rynkowe, aby tworzyć przyszłościowe zrównoważone rozwiązania dla biznesu? Tematyka zrównoważonego rozwoju i roli firm w tym obszarze osiągnęła najwyższy poziom w historii. Wzrost nowego rodzaju potrzeb konsumenckich wytwarza potencjał do zmian w projektowaniu produktów, usług i modeli biznesowych.

11:00 – 11:55 | blok #2
Thibaut Dols (NL) Patagonia Europe, Sales Lead Eastern Europe & MEA
Lars Urheim (NO) Ogoori, CEO
moderatorka: Päivi Tahkokallio Design+ Founder and CEO
ZMIANA PARADYGMATÓW I PRZEMIANA PRZEMYSŁU
Jaką wartość dla biznesu niesie ze sobą transformacja w kierunku zrównoważonego projektowania? Jaki potencjał i bariery wiążą się z wprowadzaniem odważnych zmian w modelu biznesowym? Czym jest odpowiedzialny biznes?  Wraz z pogłębiającym się kryzysem klimatycznym i narastającym głosem społecznym w tym obszarze, coraz więcej firm i wpływowych liderów publicznie kwestionuje przestarzałe modele ekonomiczne. Dziś rozwijanie firmy jedynie w oparciu o chęć zaspokojenia akcjonariuszy może nie wystarczyć. Przedsiębiorstwa są integralną częścią społeczeństwa i ponoszą odpowiedzialność za troskę i swój wpływ na nie.

11:55 – 12:45 |
Przerwa: Stoły Tematyczne i networking
Break: Theme-focused Tables and facilitated networking
Stoły Tematyczne oraz animowany networking to dodatkowa możliwość interakcji z ekspertami, zgłębienia danego tematu oraz wymiany perspektyw.

11:55-14:00 | Portfolio Slam
Portfolio Slam to otwarte zaproszenie dla osób z pogranicza designu i biznesu – projektantów wizualnych, doświadczeń, usług i strategii. Przyjdź, aby pochwalić się swoim doświadczeniem, otrzymać feedback i przedyskutować przyszłe możliwości. Co 10 minut odbywać się będzie indywidualna z branżowym ekspertem z frog. Wymagane zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.

12:45 – 13:40 | blok #3
Christian van Maaren (NL), Excess Materials Exchange, Founder
Piotr Woźniakowski (PL) Cyrkl, Country Manager
moderatorka: Päivi Tahkokallio Design+ Founder and CEO
NOWE MODELE BIZNESOWE WSPIERAJĄCE CYRKULARNĄ TRANSFORMACJĘ
Jak korzystać z potencjału gospodarki obiegu zamkniętego aby wytworzyć wartość dla firmy? Jak korzystać z istniejących już zasobów w projektowaniu produktów i usług?  Jakich nowych usług i materiałów potrzebują firmy chcące rozwijać się cyrkularnie? Aby w pełni korzystać z potencjału gospodarki obiegu zamkniętego, rynek potrzebuje nowych dostawców, produktów, usług i modeli biznesowych. Cyrkularna transformacja wytwarza nowe zapotrzebowanie na rynku o niskiej konkurencyjności i dynamicznie rosnącym popycie.

13:40 – 14:00 | Przerwa i networking

14:00 – 15:00 | blok #4
Erinch Sahan (UK) Doughnut Economics Action Lab (DEAL), Business & Enterprise Lead
Kara Pecknold (DE) frog, Executive Design Director and Global Lead for Sustainability
moderatorka: Päivi Tahkokallio Design+ Founder and CEO
TRANSFORMACJA GOSPODARCZA POZA ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM
W jaki sposób firmy mogą wyjść poza zrównoważony rozwój i przygotować się na Następną Gospodarkę? Jak projektować dla biznesu zorientowanego na ekosystem i transformację regeneracyjną? Jakie zmiany są potrzebne w gospodarce XXI wieku, jeśli mamy zaspokoić potrzeby wszystkich ludzi w ramach dostępnych zasobów? Transformacja biznesu w kierunku zrównoważonego rozwoju wymaga szerszej perspektywy. Jeśli firmy chcą osiągnąć swoje cele związane z regeneracją i dystrybucją, muszą najpierw przeprojektować swoje misje, partnerstwa, zarządzanie, własność i finanse.

15:00 – 15:30 | Przerwa networkingowa

15:30 – 17:45 | blok #5
Agata Miryn Sienkiewicz (PL) Next Good Thing, Founder
Lukáš Jan Němec (CZ) Pábení, Service Designer
Krzysztof Bogomaz (PL) Ergodesign, Head of Strategy Development
Marcin Maciejewski (PL) Ergodesign

RÓWNOLEGŁE SESJE WARSZTATOWE ORAZ PROJEKCJA FILMU
* Wymagane zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.
To pogłębiająca część wydarzenia, gdzie uczestnicy biorą sprawy w swoje ręce i na własnej skórze sprawdzają jak w praktyce korzystać z narzędzi i kompetencji pozwalających tworzyć zrównoważone zmiany w biznesie. W pierwszym dniu programu znajdują się 3 unikatowe warsztaty prowadzone przez ekspertów z wiodących organizacji z Polski i zagranicy, w językach polskim lub angielskim.

Równoległa projekcja filmu “Wymyślić świat na nowo” (Going Circular) przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce.
Film odważnie obrazuje przyszłość, w której ludzkość nie tylko przetrwa, ale i rozkwitnie, dzięki zmianom globalnych paradygmatów i poszanowania ograniczeń zasobów naszej planety. Poznaj czterech wybitnych ekspertów, którzy mierzą się z współczesnymi kryzysami środowiskowymi, gospodarczymi i społecznymi. Każdy z nich postuluje system oparty na uniwersalnych zasadach natury, ponownym wykorzystywaniu wszystkiego i niemarnowania niczego.

 

 

DZIEŃ 2. | 9.07.2022

9:50 – 10:20 | Networking & Check In
Przestrzeń porannego networkingu przy kawie w atmosferze kuluarowego spotkania. To nieformalne wydarzenie pozwoli Ci poznać przedstawiciel(k)i biznesu, przemysłów kreatywnych oraz specjalistki i specjalistów uczestniczących w wydarzeniu.

10:30 – 11:05 | blok #6
Zuzanna Mazurek (PL) Packhelp, Head of Sustainability
JAK ZAINICJOWAĆ ZRÓWNOWAŻONĄ ZMIANĘ W FIRMIE?
Jak wprowadzać zrównoważony rozwój w oparciu o twarde dane, dobrze określone cele i mierzalne parametry? Jakiej wiedzy, umiejętności i narzędzi potrzebuje inicjator zrównoważonych zmian w firmie?  Zrównoważony rozwój to nadal obszar, w którym jest więcej teorii niż praktyki. Przez to, że dopiero teraz powstają stanowiska pracy z tym związane, nie znajdziemy w księgarni zbyt wielu poradników, jak od wewnątrz wprowadzać zrównoważone zmiany w firmie, produktach i usługach.

11:05 – 12:00 | blok #7
Karolina Długosz (PL) Netguru, Sustainability Lead
Wojciech Bagiński (PL) Impactiv.Law, B Lab Global Public Policy Group, B Lab Market Explorer for Poland
WARTOŚĆ ETYKI I ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ W BIZNESIE
Jak biznes może odnaleźć się w procesie zmian, związanych z wyzwaniami środowiskowymi i społecznymi przed jakimi stoimy? Jakie biznesowe ryzyko i korzyści niesie za sobą podjęcie działań we wspólnej sprawie? Dziś coraz trudniej biznesowi stać obojętnie wobec wyzwań społecznych i środowiskowych. Etyka i odpowiedzialność społeczna biznesu może stać się nie tylko konkurencyjnym wyróżnikiem, ale i wzmocnić dobrostan otoczenia, w którym operuje.

12:00 – 12:55 | Przerwa: Stoły Tematyczne i networking
Break: Theme-focused Tables and facilitated networking
Stoły Tematyczne oraz animowany networking to dodatkowa możliwość interakcji z ekspertami, zgłębienia danego tematu oraz wymiany perspektyw.

12:55 – 13:50 | blok #8
Katarzyna Geiger (CH) MBP Solutions, Head of Supply Chain
Piotr Nejman (PL) We are Circular, Founder
ZRÓWNOWAŻONE ŁAŃCUCHY DOSTAW

Jak wytworzyć zrównoważone innowacje w łańcuchu dostaw?  Jakie narzędzia wykorzystać do zmiany postaw w firmie, budowania strategii oraz zmian w łańcuchach wartości? Wytwarzane współcześnie produkty i usługi stoją nie tylko pod presją, aby być „najlepsze”, ale i najbardziej „zrównoważone”. Skuteczna droga do ich tworzenia opiera się na współpracy i budowaniu ekosystemów. Zrównoważone produkty nie będą mogły istnieć bez zrównoważenia łańcuchów dostaw.

14:05 – 15:00 | blok #9
Anna Kurnatowska (PL), Too Good To Go, Country Manager
Monika Sznel (PL) Design & UX Researcher
SZERSZE SPOJRZENIE NA INTERESARIUSZY
Biznes, żeby dynamicznie wzrastać, potrzebuje opierać się na sytuacji, w której wygrywa każdy. Strategia powinna opierać się na tezie, że korzyści z działania powinny docierać do wszystkich – nawet do osób, które nigdy nie skorzystały z naszego rozwiązania. Jak wyjść poza proste ramy, gdzie po jednej stronie znajduje się klient, a po drugiej oferent usługi/produktu? Jak uwzględnić potrzeby interesariuszy pozaludzkich podczas projektowania produktów i usług?

15:00 – 15:30 | Przerwa networkingowa

15:30 – 17:45 | blok #10
Ola Möller (SE), MethodKit, Learning Designer
Bettina Schwalm (SE), Next Agents, Foresight Analyst
Paweł Mikołajczyk (PL), Change Pilots, Circular Economy Research Pilot
Henryk Stawicki (PL), Change Pilots, Sustainable Design Strategy Pilot
BLOK PRAKTYCZNY – RÓWNOLEGŁE SESJE WARSZTATOWE
* Wymagane zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.
To pogłębiająca część wydarzenia, gdzie uczestnicy biorą sprawy w swoje ręce i na własnej skórze sprawdzają jak w praktyce korzystać z narzędzi i kompetencji pozwalających tworzyć zrównoważone zmiany w biznesie. W pierwszym dniu programu znajdują się 2 unikatowe warsztaty prowadzone przez ekspertów z wiodących organizacji z Polski i zagranicy, w językach polskim lub angielskim.

 

Sponsorzy
Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce
– FREE NOW for Business
IKEA

powrót
Skip to content