Lutowe wydarzenia UrbanCafe

Lutowe wydarzenia UrbanCafe

UrbanCafe jest otwartym forum dialogu i dyskusji o mieście, miejscem spotkań mieszkańców, aktywistów, naukowców i urzędników.

Spotkania odbywają się poprzez Zoom Video Communications. Jednocześnie transmisja na żywo odbywać się będzie na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku. W trakcie spotkań zachęcamy do zadawania pytań i komentowania.

„Można panikować” | Rozmowa z prof. Szymonem Malinowskim, Dianą Maciągą i Bartoszem Frankowskim

kiedy: poniedziałek, 8.02.2021, godz. 17:30-18:30
forma: online
wstęp: na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3682020991875669 , na stronie internetowej: https://bit.ly/2YIUFSB

„Można Panikować” to film dokumentalny z 2020 roku, opowiadający o fizyku atmosfery profesorze Szymonie Malinowskim i jego działalności popularyzującej wiedzę o zmianach klimatycznych. Profesor jest dyrektorem Instytutu Geofizyki, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, od kwietnia 2020 przewodniczącym Zespołu doradczego do spraw kryzysu klimatycznego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk. W filmie ostrzega przed nadchodzącymi katastrofami klimatycznymi w przypadku braku szybkiej działalności zapobiegających dalszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Temat emisji dwutlenku węgla jest w trakcie pandemii szczególnie ważny: naukowcy badają wpływ poziomu smogu na umieralność z powodu zakażenia koronawirusem.

Rozmowa wokół filmu „Można panikować”, którą poprowadzi Magda Dębna, koordynatorka UrbanCafe, będzie dotyczyła konieczności wprowadzenia zmian wywołanych koronakryzysem w ochronie środowiska i naszym codziennym życiu w trakcie i po pandemii.

Nie odziedziczę i nie stać mnie na kredyt | Rozmowa z Agatą Twardoch i Magdaleną Milert

kiedy: środa, 17.02.2021, godz. 17:30-18:30
forma: online
wstęp: na Facebooku https://www.facebook.com/events/735999563711686 , na stronie internetowej: https://bit.ly/2O45koT

Jakie istnieją możliwe rozwiązania problemu deficytu dostępnych mieszkań? Czy jedynym modelem zamieszkania jest obecnie odziedziczenie mieszkania lub kupienie go na kredyt? Czy mieszkanie jest naszym prawem? Czy potrzebujemy rozwiązań systemowych? Czym jest Agencja Najmu Społecznego? Rozmowę poprowadzi Agnieszka Jurecka-Fryzowska z Laboratorium Innowacji Społecznych.

Nierówności społeczne a pandemia. Koronawirus nie wybiera? | Wykład Martyny Kobus

kiedy: czwartek, 25.02.2021, godz. 17:30-18:30
forma: online
wstęp: na Facebooku https://www.facebook.com/events/423036349036993, na stronie internetowej: https://bit.ly/2NUf98E

Jak bada się nierówności, od czego zależą i w jaki sposób można działać na rzecz ich zrównania? Które obszary nierówności najbardziej dotknie/dotknęła pandemia i w których grupach społecznych pogłębi podziały? Które podziały odnowi lub zaogni? Potocznie przyjęło się mówić, że koronawirus nie wybiera i może dotknąć każdego. Czy to stwierdzenie jest w pełni zgodne z prawdą?

PROGRAM KOMPETENCJI MIEJSKICH

Interesujesz się funkcjonowaniem miasta w obliczu współczesnych wyzwań? Chcesz mieć wpływ na jego rozwój poprzez tworzenie miejskich mikro innowacji na rzecz lokalnej społeczności lub Twojej okolicy? Wypełnij formularz i zgłoś się do 3. edycji Programu Kompetencji Miejskich UrbanLab Gdynia. Termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych upływa 10 lutego!

https://urbanlab.gdynia.pl/artykuly/rusza-nabor-do-trzeciej-edycji-programu-kompetencji-miejskich-online/

powrót