Godzina dla Ziemi w PPNT Gdynia

Godzina dla Ziemi w PPNT Gdynia

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia dołączy do corocznej akcji World Wide Fund for Nature (WWF) – „Godzina dla Ziemi”. W sobotę, 27 marca, między godziną 20:30 a 21:30 w różnych lokalizacjach na świecie wyłączone zostaną charakterystyczne obiekty, w tym również nasze budynki.

W związku z akcją planowane jest wyłączenie iluminacji Parku; oświetlenia klatek schodowych oraz ciągów komunikacyjnych w budynkach: II, III, IV.

„Godzina dla Ziemi” to międzynarodowa akcja społeczna promująca ochronę środowiska i powstrzymanie zmian klimatycznych. Została zainicjowana 2007 roku w Sydney.  Zgodnie z danymi WWF wyłączenie światła w 2010 roku na 60 minut było największą akcją dla środowiska w historii. Włączyło się do niej ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Wyłączono iluminacje najbardziej znanych budynków – Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie, mostu Golden Gate w San Francisco, Opery w Sydney, zaś w Polsce m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Każda edycja przez kolejne lata poświęcona była innemu problemowi. Tym razem polska odsłona „Godziny dla Ziemi” organizowana jest pod hasłem: „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy!” i zwraca uwagę na zły stan środowiska morskiego oraz zasobów ryb Morza Bałtyckiego.

Więcej informacji o akcji #godzinadlaBałtyku przeczytacie tutaj:
https://www.wwf.pl/godzina-dla-ziemi-2021

powrót
Skip to content