Deszcz nagród podczas gali Gryfa Gospodarczego

Deszcz nagród podczas gali Gryfa Gospodarczego

Portman Lights – producent oświetlenia scenicznego, został zwycięzcą w dwóch kategoriach: „Lider eksportu” – podkategoria mikro i małe przedsiębiorstwo oraz „Pomorski start-up”.

Dominik Zimakowski – CEO Portman Lights: – Cieszymy się, ze nasze produkty są obecne na całym świecie, nie wyłączając bardzo wymagającego amerykańskiego rynku. Mimo to nie spoczywamy na laurach i przygotowujemy się do premiery nowego modelu lamp w przyszłym roku. Statuetki Gryfa Gospodarczego to dla nas wielkie wyróżnienie i ogromna satysfakcja z dotychczas osiągniętych wyników.

 

Portman Lights to jednak nie jedyny triumfator gali Gryfa Gospodarczego z PPNT Gdynia. Wyróżnienie w kategorii „Lider innowacji” – podkategoria małe i mikro, trafiło do software house i agencji interaktywnej Web24. Z kolei Biovico, rozwijające przez ostatnie lata innowacyjne projekty medyczne pod skrzydłami PPNT Gdynia, zdobyło wyróżnienie w podkategorii średnie i duże przedsiębiorstwa oraz statuetkę Gryfa Medialnego, przyznawaną przez radiosłuchaczy, czytelników i internautów pomorskich mediów. Tym samym parkowe firmy zostały uhonorowane jako najlepsze wśród 34 finalistów.

 

Przez ostatnie lata nagroda Gryfa Gospodarczego urosła do rangi jednej z najbardziej prestiżowych, regionalnych nagród gospodarczych. Jak podkreślił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk– Ta nagroda jest szczególna. Nie można jej kupić, nie można się na nią „zapisać”, trzeba na nią zapracować. Przedsiębiorcy są solą gospodarki wolnorynkowej. Trudno byłoby sobie wyobrazić rozwój regionu bez nich. To dzięki ich kreatywności, ich innowacyjności polskie produkty są rozpoznawalne i doceniane na całym świecie. – dodał.

 

Więcej o nagrodzie i Laureatach: https://pomorskie.eu/-/-na-te-nagrode-trzeba-ciezko-zapracowac-najlepsze-firmy-na-pomorzu-wyrozniono-gryfami-gospodarczymi

powrót