Ciesz się zdrowiem o 69000 dni dłużej!

Ciesz się zdrowiem o 69000 dni dłużej!

Wszyscy chcielibyśmy się cieszyć zdrowiem jak najdłużej. Niestety styl życia może skrócić nasze zdrowie aż o 25 lat.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że przeszliśmy na bardziej siedzący tryb życia i przytyliśmy średnio o 2 kilogramy. Codzienne nawyki są mniej zdrowe i będziemy chorować w młodszym wieku niż nasi dziadkowie i rodzice.

Vika, aplikacja od polskich lekarzy, pomaga nam sprawdzić i odzyskać zdrowie. Vika codziennie proponuje nowe wyzwania kształtując zdrowe nawyki, poprawiając stan organizmu i samopoczucie. Vika działa jak gra, w której wygrywa się zdrowie.

“Vika wystartowała z początkiem roku. Już w pierwszym miesiącu jej użytkownicy skutecznie uzdrowili swój styl życia. Łącznie będą się cieszyli blisko 200 latami zdrowia więcej!” – mówi Łukasz Osowski, współtwórca Viki – “Co więcej, po 2 tygodniach korzystania z Viki zdobywają średnio aż 47 dni zdrowia!”.

Vikowicze najchętniej pracują nad poprawą nawyków związanych z odżywianiem, w następnej kolejności snem i aktywnością fizyczną.

Vika to pierwsza na świecie aplikacja, która analizując styl życia i aktywność fizyczną, wylicza przewidywaną długość zdrowia. “Vika działa na podstawie danych o stylu życia ponad 550,000 osób. Dzięki temu dokładność jej wyliczeń nie ma sobie równych.” mówi dr hab. inż. Jacek Rumiński, profesor Politechniki Gdańskiej.

“Elementy stylu życia takie jak żywienie, czy aktywność fizyczna, w ogromnym stopniu wpływają na długość oraz jakość naszego życia. Musimy szukać sposobów, aby zdrowy styl życia stał się społeczną normą. Nowoczesne technologie dają nam nowe możliwości w tym zakresie” mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Zdrojewski, ekspert modelowania chorób niezakaźnych i polityki zdrowotnej, przewodniczący Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk.

Dwa miesiące temu, Vika, pokonując blisko 800 konkurentów, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Społeczeństwo w konkursie “Aplikacje Jutra” Polskiego Funduszu Rozwoju dla najlepszych polskich projektów, które pomogą walczyć ze skutkami pandemii, a także będą wspierać Polaków po kryzysie COVID-19.

 

Aplikację Vika: asystent zdrowego życia można pobrać za darmo z Google Play i Apple App Store. Średnia ocena aplikacji wynosi 4.8 gwiazdek w Apple App Store i 4.1 gwiazdki w Google Play.

__________
O zespole Vika:
Zespół Vika działa w ramach firmy Lab4Life powstałej w 2018 roku, z siedzibą w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Składa się z naukowców, lekarzy, inżynierów, a także ekspertów dietetyki i treningu sportowego. Misją firmy jest wsparcie Polaków w zdobyciu miliona lat zdrowia więcej. Więcej informacji na temat firmy i aplikacji można znaleźć na oficjalnej stronie Viki oraz w mediach społecznościowych.

powrót