Myślenie wizualne od podstaw | Strefa Contentu

budynek III, sala F/H

Kiedy: 11.12.2018 (wtorek), 17.00-20.00

Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, sala F/H

Wstęp wolny, wymagana rejestracja: https://strefacontentu4.evenea.pl/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/788817408133201/

 

Celem rysowania w myśleniu wizualnym nie jest ozdabianie prezentacji, ale tworzenie przy jego pomocy efektywnego przekazu. Pobudza kreatywność i ułatwia rozwiązywanie problemów. Pomaga utrzymać koncentrację, ale też sprawia, że łatwiej zapamiętujesz informacje. Można je wykorzystać do tworzenia map myśli, robienia notatek wizualnych (które się świetnie sprawdzają w mediach społecznościowych) lub podczas prezentacji biznesowych.

Jeśli chcesz nauczyć się wykorzystywać rysowanie w swojej codziennej pracy – koniecznie przyjdź na warsztaty z myślenia wizualnego od podstaw.

Czego się dowiesz?

Warsztat „Myślenie Wizualne od podstaw” jest zbiorem podstawowych informacji i ćwiczeń potrzebnych do rozpoczęcia swojej przygody z Myśleniem Wizualnym i wdrażania jego elementów oraz metod w codziennej pracy. Pozwala zrozumieć jak działa MW i jakie korzyści można osiągnąć, poprzez korzystanie z jego narzędzi.

W czasie ćwiczeń praktycznych:

– nauczysz się podstawowych elementów wykorzystywanych w MW, które pomogą im rozbudzić swój entuzjazm do praktykowania i budowania swoich umiejętności w tym zakresie

– wypracujesz indywidualny zbiór ikon tematycznych oraz bank dobrych praktyk możliwych do wdrożenia w ich środowisku pracy

– przekonasz się, ile możesz czerpać od innych, a także zapoznasz się z przykładowymi ścieżkami rozwoju

 

Dla kogo?

Na warsztaty zapraszamy przedsiębiorców, którzy chcą i mają gotowość wdrażać Myślenie Wizualne w swoim środowisku pracy.

 

Warsztaty poprowadzi Natalia Jadźka Mikołajek – Trenerka i Popularyzatorka Myślenia Wizualnego w Polsce

Natalia Jadźka Mikołajek odczarowuje rysowanie. Udowadnia, że proste rysunki można wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym. Uczy jak to robić. Metody, w których się specjalizuje to: Zapis Graficzny (Graphic Recording), Facylitacja Graficzna (Graphic Facilitation), Warsztaty Myślenia Wizualnego i Notatki Wizualne.

Wystąpiła na TEDxKatowice – „Graphic Recording – jako narzędzie do efektywnej pracy z zespołem”. Od 2014 roku wykorzystuje Myślenie Wizualne w praktyce: w czasie warsztatów, konferencji, paneli dyskusyjnych, czy prac zespołów. W pracy zawodowej stawia na rozwój i doskonalenie, dlatego przynajmniej raz w roku uczestniczy w warsztatach, dzięki którym może podnieść swój warsztat pracy: 2018 – warsztaty „Ad Hoc Vizualizing” prowadzone przez Malte von Tiesenhausen, 2017 – szkolenie u Scott’a McCloud’a w zakresie budowania i opowiadania historii, 2016- szkolenie Graphic Facilitation Workshop prowadzone przez Alfredo Carlo i Marcello Petruzzi, a w 2015 szkoliła się z Graphic Recordingu pod okiem samego Martina Haussmanna – twórcy bikablo®.

Od 2017 roku należy do European Forum of Visual Practitioners (EFVP). Umiejętności trenerskie zdobyła podczas Szkoły trenera ODiTK w 2011 roku, które doskonaliła podczas cyklu szkoleń Master Business Trainer w 2013 roku. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Sopocie, gdzie prowadziła badania dot. Myślenia Wizualnego. Absolwentka AWFiS w Gdańsku, wydział WF, specjalność trenerska – Trener Żeglarstwa.

powrót
Skip to content