Budynek
Pokój
IV
A3.06
Multimedia

Novae Res s.c.

Wydawnictwo Novae Res jest największym wydawnictwem dziełowym w Gdyni. Zajmuje się publikacją, dystrybucją oraz promocją książek z zakresu beletrystyki i literatury popularnonaukowej.
Novae Res s.c.
Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
+48 58 698 21 61
+48 660 850 220
sekretariat@novaeres.pl
www.novaeres.pl

Wydawnictwo Novae Res jest największym wydawnictwem dziełowym na Pomorzu. Zajmuje się publikacją, dystrybucją oraz promocją książek z zakresu beletrystyki i literatury popularnonaukowej. Zostało powołane do życia w sierpniu 2007 roku przez Wojciecha Gustowskiego i Krzysztofa Szymańskiego, którzy w tym samym roku projektem Novae Res zwyciężyli w V edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Gdyński Biznesplan. Od początku istnienia wydawnictwo wchodzi w skład Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, na którego terenie posiada swoją siedzibę.

Wydawnictwo opublikowało dotychczas 500 tytułów, obecnie rocznie publikuje około 240 nowych pozycji. Od czerwca 2009 roku Novae Res jest członkiem Polskiej Izby Książki. Oficyna jest również organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Literacki Debiut Roku”, który działa pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2012 roku wydawnictwo Novae Res otrzymało wyróżnienie dodatkowe Kapituły konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 organizowanego przez Fundację Kronenberga i City Handlowy.