design centre

design centre

Our Design Centre supports the development and promotion of creative sector partners, along with good design practices, as well as being a platform for cooperation between the design industry, the scientific community and entrepreneurs.

The Design Centre Programme includes organising exhibitions, workshops, lectures, discussions, film screenings and competitions. These events are an excellent opportunity to exchange experiences, create connections, and above all increase professional competencies. Our projects are aimed not only at professionals and students involved in design, but also at enthusiasts and hobbyists within the field.

Selected exhibitions:

 • Fair Building. Czy wiesz, kto zbudował Twój dom?
 • NIEMAPA Gdynia
 • Let’s bee friends
 • Innowacja to design. Innowacje firm parkowych
 • Akademia Pana Technika
 • Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Gdynia Design Days

The Design Centre organises the annual Gdynia Design Days Festival – this is when our city becomes the most important place for the creative industries to meet. The GDD Festival showcases the latest design trends and inspires everyone to greater creative efforts.

events

 • 27.01
  18:00

  online

  Jaka przyszłość czeka Gdynię? Spotkanie online: Dialogi z przyszłością

  To już kolejne spotkanie z cyklu Dialogi z przyszłością. W tym roku nasi goście postarają się odpowiedzieć na pytanie Jak będą wyglądały miasta przyszłości?, na podstawie scenariuszy opracowanych dla Gdyni i opublikowanego niedawno raportu przygotowanego przez studio foresightowe Busola Trends we współpracy z UrbanLab Gdynia.

 • 27.11
  17:30

  online

  Wykład: W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu

  Czy Polska designem stoi? Czy przez projektowanie rozwiążemy najbardziej palące problemy świata? Czym jest design cyrkularny i jak w tych megatrendach odnajdują się projektanci? O tym już 27. listopada opowie Katarzyna Śliwa, CEO studia projektowego Ergodesign, podczas wykładu W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu.

 • 27.11
  16:15

  online

  Wykład: Zrównoważone projektowanie w sieci

  W dobie cyfryzacji, wielu projektantów wzrusza ramionami i mówi „przecież robię tylko digital”. Dlaczego pomimo świadomości na temat klimatycznych wyzwań w życiu codziennym nie stosujemy się do prowadzenia równie zrównoważonego życia w świecie cyfrowym? Czy musimy posiadać fachową wiedzę z obszaru związanego z ochroną środowiska i zrównoważonym biznesem aby stać się ekologicznym projektantem? Jak skutecznie i efektywnie zarządzać czasem w procesie projektowym oraz priorytetyzować zadania, aby nie obciążać dodatkowo głowy?

contact

Skip to content