Zostań dawcą szpiku i pomóż chorym na białaczkę

Zostań dawcą szpiku i pomóż chorym na białaczkę

kiedy: 21.07-22.07.2022, g. 12:00-14:00

gdzie: budynek III PPNT Gdynia

wstęp: wolny

Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat – to cytat z Talmudu ukazujący uniwersalne piękno niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Aby zostać bohaterem i uratować czyjeś życie nie potrzeba wielkich czynów, wystarczy wybrać się do Centrum Konferencyjnego PPNT w budynku III, by zgłosić się do bazy dawców szpiku. Rejestracja będzie prowadzona w czwartek 21.07 i piątek 22.07.

Innowacyjne badania okazują się być decydującym czynnikiem w walce z nowotworami, lecz jeśli chodzi o choroby nowotworowe układu krwiotwórczego, to – mimo ogromnego postępu medycyny – nadal nie znamy odpowiedzi na wiele pytań. W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych szpiku, a jedynym istniejącym lekarstwem – zgodny niespokrewniony dawca zarejestrowany w bazie, czyli „bliźniak genetyczny” chorego. Zarejestruj się poprzez Fundację DKMS i dołącz do 39 mln osób tworzących światową bazę potencjalnych dawców szpiku.

Stanowisko rejestracyjne Fundacji DKMS będzie czynne dziś i jutro, tj. 21 i 22.07 w godzinach 12:00 – 14:00 w Centrum Konferencyjnym PPNT (budynek nr 3, parter). Rejestracja polega na pobraniu wymazu z ust specjalnymi pałeczkami i wypełnieniu formularza. Szczegółowych informacje u wolontariuszy oraz na stronie: www.dkms.pl

powrót
Skip to content