Zagłosuj na parkową reprezentację w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”

Zagłosuj na parkową reprezentację w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”

W czerwcu głosami Czytelników „Dziennika Bałtyckiego” zostaną przyznane prestiżowe tytuły Osobowość Roku w pięciu kategoriach. Gdynia ma swoją silną reprezentację za  sprawą Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia i nominowanych w kategorii  „Biznes”. Kto zdaniem Kapituły zasłużył na miano „Osobowość Roku 2023”?

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to dziś prężnie działający hub, wspierający rozwój innowacyjnego biznesu. To tutaj powstał najpopularniejszy na świecie syntezator mowy IVONA czy największa na świecie ściana informacyjna wykonana z e-papieru, znajdująca się w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku.

Parkową listę nominowanych w Gdyni, w kategorii „Biznes” otwiera Anna Borkowska – dyrektorka Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia wskazana przez Kapitułę za „zaangażowanie w budowę i rozwój PPNT, stwarzanie optymalnych warunków dla rozwoju przedsiębiorcom, którzy mają innowacyjne pomysły i chcą je zrealizować”. Nominacje Kapituły otrzymali także obecni i byli Parkowicze: Tomasz Koszlak – prezes WEB24.COM.PL sp. z o. o., pełnowymiarowego Software House’u zajmującego  się kompleksowym tworzeniem serwisów internetowych, platform sprzedażowych oraz projektowaniem aplikacji webowych, Dominik Zimakowski – prezes zarządu Portman Lights Sp. z o.o. – producenta lamp rozchwytywanych przez light designerów z całego świata oraz Marcin Swystun  – prezes zarządu Pelixar S.A. – dostawcy kompleksowych rozwiązań robotyki lotniczej dla firm, przemysłu i instytucji, w tym drona poszukiwawczo – ratunkowego (SAR).

Jak podkreślają pomysłodawcy wydarzenia: –  To nasz najważniejszy i najbardziej prestiżowy plebiscyt – mówi Anna Geisler, koordynatorka plebiscytu. – Akcja ma swoje korzenie w czasach, gdy na osoby, które najbardziej wyróżniły się w naszym regionie można było głosować na kuponach wyciętych z gazety. Co roku, głosami naszych Czytelników, doceniamy tych, którzy mają chęci i siły, aby działać na rzecz innych i rozwoju lokalnej społeczności.

Kandydatów do nagród nominowało Kolegium Redakcyjne. Prestiżowe nagrody za działania w 2023 roku zostaną przyznane najpierw osobno w miastach i powiatach naszego regionu, a następnie na szczeblu województwa. Plebiscyt zakończy ogólnopolski finał, który wyłoni laureatów głównych tytułów Osobowość Roku Polski 2023.

Ogłoszenie zwycięzców obędzie się podczas uroczystej gala na Zamku Królewskim w Warszawie, a laureaci zostaną uwiecznieni na kartach książki.

Głosowanie będzie trwać do środy, 19 czerwca 2024 r. do godz. 22:00.

Więcej o plebiscycie oraz link do głosowania w poszczególnych kategoriach: https://tiny.pl/d5s72

powrót
Skip to content