Wykład online o potrzebie pomagania i przyjmowaniu pomocy

Wykład online o potrzebie pomagania i przyjmowaniu pomocy

Pomaganie przynosi wiele satysfakcji, oswaja własne lęki, działa na korzyść jednostki, osoby wspieranej i całego społeczeństwa. O różnych aspektach wspierania drugiego człowieka opowie Zofia Schacht-Petersen w ramach UrbanCafe, projektu będącego miejscem otwartego dialogu.

 

Jak pomagać tak, aby pozostać w zgodzie ze sobą i mieć siłę na codzienne obowiązki i wyzwania? Co jeśli czujemy presję, żeby pomagać, bo oczekują tego od nas inni? Co jeśli pomaganie wykracza poza nasze własne granice? Albo jeśli pomaganie to nasz zawód, którym jesteśmy już po prostu zmęczeni? Na te, i wiele innych pytań, podczas wykładu, poszuka odpowiedzi Zofia Schacht-Petersen. W trakcie spotkania przyjrzymy się także temu co czują osoby przyjmujące od nas wsparcie i jakie emocje towarzyszom tym, którzy w dużej mierze są od niego aktualnie zależni. Pomaganie to nie sprint, tylko maraton.

 

Wydarzenie realizowane jest w ramach cyklu ŻYCIE W TRAKCIE I PO PANDEMII – w jaki sposób miasto może wychodzić z inicjatywami na zmieniające się warunki życia w trakcie i po pandemii?

 

Zofia Aleksandra Schacht-Petersen – certyfikowana trenerka Nonviolent Communication (NVC) i Family Lab, mediatorka, terapeutka traumy somatycznej i traumy więzi oraz terapeutka rodzinna w ujęciu systemowym.

 

Więcej informacji:

– Facebook: https://cutt.ly/VXg6VfX

– online: https://cutt.ly/6Xg665T

 

kiedy: 17.08.2022, godz. 17:30-18:30

gdzie: online, wstęp bez zapisów

link: https://cutt.ly/3XhqKqR

powrót
Skip to content