X Kongres E(x)plory

online

kiedy: 24-25.09.2020
gdzie: online
wstęp: wolny, wymagana rejestracja, ZAPISZ SIĘ!

 

Słowo innowacja kojarzy nam się przede wszystkim z galopującym postępem technologicznym. Innowacyjne rozwiązania mają za zadanie udoskonalić nasze codzienne życie. Mierzą i analizują naszą fizyczną wydajność. Poprawiają błędy w pisowni i podpowiadają rozwiązania. Minimalizują nasz manualny i intelektualny wysiłek. Generalnie ułatwiają życie!

Jak w kontekście innowacji odnajduje się dzisiaj edukacja? Czy w niej też chodzi o ułatwianie? Klikanie zamiast pisania? Klimatyzację zamiast świeżego powietrza? Wiadomości o sprawdzianach i pracach domowych w librusie, zamiast próby zapamiętania co, gdzie, kiedy i po co?

Podczas X Kongresu E(x)plory po raz kolejny przyjrzymy się dzisiejszej szkole. Temu, czy to co oferuje swoim uczniom jest na pewno tym, czego potrzebują do pogłębiania wiedzy i rozwijania pasji. Do zbudowania pewności siebie i osiągnięcia samodzielności. Pokażemy modele alternatywnej edukacji, na które decyduje się coraz więcej rodziców. Zastanowimy się skąd bierze się ich popularność? Czego szukają tam i dorośli i dzieci. Może jest szansa przenieść to coś do szkoły systemowej?

Zakres tematyczny wystąpień:
– modele edukacji alternatywnej: szkoła demokratyczna, szkoła waldorfska, szkoła fińska, szkoła leśna (założenia, cele, sposoby realizacji)
– przykłady praktycznych zastosować metod alternatywnych
– myślenie wizualne, plan daltoński, tutoring
– ograniczenia edukacyjne wynikające z podstawy programowej. Pomysły na alternatywne podejście
– wpływ stresu na mózg dziecka

Szczegółowy program i zapisy: www.kongres.explory.pl

________________
Gdynia E(x)plory to największe w Polsce wydarzenia promujące naukę i nowoczesne technologie, które Fundacja Zaawansowanych Technologii organizuje wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia już od 2013 roku.

powrót
Skip to content