Wykład: Zrównoważone projektowanie w sieci

online

kiedy: piątek, 27.11.2021, godz. 16:15-17:15
gdzie: online
wstęp: bezpłatne, dołącz online

W dobie cyfryzacji, wielu projektantów wzrusza ramionami i mówi „przecież robię tylko digital”. Dlaczego pomimo świadomości na temat klimatycznych wyzwań w życiu codziennym nie stosujemy się do prowadzenia równie zrównoważonego życia w świecie cyfrowym? Czy musimy posiadać fachową wiedzę z obszaru związanego z ochroną środowiska i zrównoważonym biznesem aby stać się ekologicznym projektantem? Jak skutecznie i efektywnie zarządzać czasem w procesie projektowym oraz priorytetyzować zadania, aby nie obciążać dodatkowo głowy?

27 listopada br. Krystyna Jarek opowie o koncepcie Eko Rebelii. W świecie przeładowanym danymi i informacjami zweryfikujemy na konkretnych przykładach powszechne koncepty i zaprezentujemy jak mogą być one bardziej zrównoważone dla środowiska. Dowiemy się jak opracować prosty zestaw ułatwiający wdrażanie zrównoważonych zasad w realizowanych projektach. Poznamy czym jest tzw. cognitive overload oraz zastanowimy się nad tym jakie są sylwetki konsumentów i jak wygląda transformacja od nieświadomego po odpowiedzialnego projektanta w świecie cyfrowym. Wiedza na temat różnych postaw użytkowników pozwoli Ci łatwiej odpowiedzieć na ich potrzeby.
Wykład organizowany w ramach programu towarzyszącego 10. urodzinom PPNT Gdynia | Centrum Designu oraz otwarciu wystawy niech żyje design!

Dołącz do nas online
Bądź z nami! Choć nie możemy świętować wspólnie na miejscu w PPNT Gdynia, dołącz do nas online. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube.

gość:
Krystyna Jarek
–  Założycielka Booster of Innovation. Współpracujemy z: ING Bank Śląski, Tauron Polska Energia, Lotte Wedel, Tchibo, Polpharma i innymi firmami, NGOsami i startup’ami w obszarze projektowania innowacji. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu autorskich programów rozwijających kulturę innowacji. Autorka ebooka i szkolenia masterclass „Jak Rozkręcić Kreatywność”, kart Eko Rebelia, czy praktycznych przewodników do projektowania bardziej efektywnych organizacji. Wykładowczyni akademicka i doktorantka na Akademii im. Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w obszarze innowacji, nowych technologii oraz dynamicznego wdrażania innowacji metodą Growth Hacking. Prelegentka konferencji Product Camp, Design Ways, Data Driven Innovations czy Kongresu Badaczy.


Pozostałe wydarzenia w programie:

wykład: W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu | Katarzyna Śliwa (Ergodesign)
kiedy? 27.11.2021 | godz. 17:30
gdzie? online
wydarzenie bezpłatne, dołącz online   

 

powrót
Skip to content