Wykład: W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu

online

kiedy: piątek, 27.11.2021, godz. 17:30-18:30
gdzie: online
wstęp: bezpłatne, dołącz online

Czy Polska designem stoi? Czy przez projektowanie rozwiążemy najbardziej palące problemy świata? Czym jest design cyrkularny i jak w tych megatrendach odnajdują się projektanci? O tym już 27. listopada opowie Katarzyna Śliwa, CEO studia projektowego Ergodesign, podczas wykładu W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu.

Udział sektora kreatywnego w naszej gospodarce w ostatniej dekadzie wzrósł dwukrotnie. W Polsce w branżach kreatywnych pracuje już tyle samo osób, co w dwukrotnie większych Niemczech. W sektorze IT, to produkcja gier stanowi największą część i plasuję Polskę na 3. miejscu największych producentów na świecie.
A jak to wygląda od kuchni? Czy design jest odpowiedzią na globalne wyzwania? Jak w nowej rzeczywistości odnajdują się projektanci i studio projektowe Ergodesign? Czy projektujemy dla użytkowników i biznesu, ale także dla nowego Klienta – Planety? Z tej perspektywy porozmawiamy o przemianach w polskim designie przełomu XX i XXI wieku, o wytrwałej pracy oraz o tym że Polak potrafi.
Z wykładu dowiesz się jak zmieniały się priorytety projektowe 3. ostatnich dekad, jakie wyzwania stawia przed nami przyszłość oraz jak projektować dla celów zrównoważonego rozwoju. Porozmawiamy o Design Thinking i innych metodykach projektowych oraz dlaczego design spekulatywny to następna wielka rzecz. Posłuchaj o projektowaniu nowoczesnym, czyli zrównoważonym i cyrkularnym i o tym jak projektować dla przyszłości!
Wykład organizowany w ramach programu towarzyszącego 10. urodzinom PPNT Gdynia | Centrum Designu oraz otwarciu wystawy niech żyje design!

Dołącz do nas online 

Bądź z nami! Choć nie możemy świętować wspólnie na miejscu w PPNT Gdynia, dołącz do nas online. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube.

gość:
Katarzyna Śliwa –
Obecnie CEO studia projektowego i doradczego Ergodesign. Wcześniej lider projektów, menedżer, doradca, przedsiębiorca. Współpracowała z kilkoma firmami projektowymi. Kontynuuje swoją pasję związaną z designem strategicznym. Od prawie 10 lat związana z Ergodesign, gdzie udało jej się stworzyć dział projektowania strategicznego, a tym samym przekształcić Ergodesign ze studia projektowego w firmę projektowo-doradczą. Łączy design z biznesem. Zarówno w projektach realizowanych dla klientów Ergo, jak i w projekcie Ergodesign HUB – nowej formule studia projektowego, w którą obecnie przekształca legendarny Ergodesign, w którym centralne miejsce zajmuje tworzenie innowacji, zrównoważony wzrost, gospodarka cyrkularna i cyrkularny design.

Pozostałe wydarzenia w programie:

dyskusja: 
Design bez barier | Michał Kubieniec, Monika Brauntsch, dr Edyta Sadowska, moderatorka: Ewa Janczukowicz-Cichosz  
kiedy?
25.11.2021 | godz. 18:00
gdzie?
 online
wydarzenie bezpłatne, dołącz online

dyskusja: 
Moda. Teraźniejszość i przyszłość branży | Monika Surowiec (Saint Warsaw), Ewelina Antonowicz (Fashion Revolution), moderatorka: Katarzyna Zajączkowska
kiedy?
26.11.2021 | godz. 18:00
gdzie?
online
wydarzenie bezpłatne, dołącz online

wykład: Zrównoważone projektowanie w sieci
 | Krystyna Jarek
kiedy?
27.11.2021 | godz. 16:15
gdzie?
 online
wydarzenie bezpłatne, dołącz online

powrót
Skip to content