Wydaj swoją książkę! / Strefa Blogera #26

budynek III, sala F/H

kiedy: 16.10.2019 (środa), 17.00-19.00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala FH
wstęp: wolny, wymagana rejestracja: ZAPISZ SIĘ!

 

Marzysz o tym, by wydać swoje teksty i zobaczyć swoją książkę na półkach księgarń? Przyjdź na spotkanie z Agnieszką Łukomską, która opowie, jak udało jej się napisać i wydać samodzielnie książkę, i przy tym pozyskać na to środki w ramach kampanii crowdfundingowej.

Piszesz, ale tylko do szuflady? A może publikujesz teksty na swojej stronie internetowej, blogu lub w mediach społecznościowych i odbiorcy dopytują się o papierowe wydanie? Chcesz wydać swoją książkę, ale nie wiesz, jak do tego podejść z głową, by nie stracić czasu i pieniędzy? A może zupełnie nie wiesz, od czego zacząć i kogo poprosić o pomoc?

Coraz częściej blogerzy wydają swoje teksty również w postaci książek. Korzystają z pomocy wydawców lub decydują się na self-publishing, czyli samodzielne wydanie książki za własne fundusze lub sfinansowane podczas akcji crowdfundingowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces przygotowywania książki do druku, zbierania funduszy i promocji – przyjdź na spotkanie z Agnieszką Łukomską, która wydała swoją książkę samodzielnie, a jednocześnie może podzielić się swoją wiedzą związaną z wykształceniem edytorskim i zawodowym doświadczeniem marketingowca!

Czego się dowiesz?

– Jak się zabrać za redakcję, skład, korektę, druk?

– Jak zaplanować ilustracje i projekt okładki?

– Czy potrzebujesz planu edytorskiego publikacji?

– Jak oszacować potrzebny budżet?

– Jakie kanały sprzedaży wykorzystać?

– Czy i jak wykorzystać crowdfunding?

– Gdzie i jak promować swoją książkę?

– Co możesz zrobić samemu, co warto zlecić specjalistom?

Dla kogo?

Dla twórców treści internetowych, którzy chcieliby zacząć zarabiać na blogowaniu.

Dla wszystkich tych, którzy prowadzą bloga i myślą o wydaniu go w formie książki.

I dla wszystkich, którzy marzą o zobaczeniu swojego nazwiska na półce w księgarni!

 

Prowadząca:

Agnieszka Łukomska, z wykształcenia polonistka ze specjalizacją zawodową EDYTORSTWO, wiele lat zajmowała się korektą i redakcją publikacji. W ciągu ostatniego roku napisała i samodzielnie wydała książkę, pozyskując na jej druk i skład środki z sukcesem zakończonej zbiórki crowdfundingowej na portalu PolakPotrafi.

Więcej o książce i jej autorce: https://jakbededuza.pl/

powrót