World IP day I Bezpłatne konsultacje – informacja patentowa

budynek III, pokój H1.31 lub online

Świętujemy World IP day 😊  Z tej okazji PPNT Gdynia Informacja Patentowa zaprasza na bezpłatne konsultacje z rzecznikiem patentowym. Marka, design, wynalazek, know-how… Dowiedz się, jak dbać o swoją własność intelektualną oraz gdzie i w jaki sposób szukać informacji o przedmiotach już chronionych. Forma konsultacji dowolna – osobiście, telefonicznie, online lub przez e-mail.

kiedy: poniedziałek, godz. 11:00-14:00
forma: osobiście, telefonicznie (58 880 81 98)  online lub przez e-mail: d.nocun@ppnt.pl
wstęp: konsultacje bezpłatne
Konsultacje w formie osobistej, telefonicznej i online trwają do 30 minut.

Dlaczego warto?
Prowadzisz firmę lub dopiero planujesz założyć działalność gospodarczą? Zastanawiasz się, czy to nad czym pracujesz, bądź narzędzia, które wykorzystujesz do promocji nadają się do ochrony? Szukasz informacji o patentach i chcesz wiedzieć, nad jakimi rozwiązaniami pracuje konkurencja, zanim pojawią się na rynku? Chcesz sprawdzić, jakie znaki towarowe są chronione i czy nikt inny nie próbuje zastrzec używanej przez ciebie marki?  Dowiedz się, jak dbać o swoją własność intelektualną:
– jak chronić logo, nazwę, wygląd produktu, rozwiązanie techniczne?
– jak dokonać zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP?
– jakie są koszty zgłoszenia i utrzymania ochrony dla znaków, wzorów, wynalazków w procedurach krajowej, regionalnej, międzynarodowej?
– co możesz zrobić, gdy ktoś narusza twoje prawa?
– gdzie i jak szukać informacji o podlegających ochronie znakach, wzorach, wynalazkach?
– jak korzystać z baz patentowych?
– badania patentowe – stanu techniki, zdolności i czystości patentowej – kiedy warto wykonać?

Dla kogo?
Jeśli prowadząc biznes chcesz skutecznie wykorzystywać posiadaną własność intelektualną i nie naruszać przy tym cudzych praw wyłącznych, nasze poniedziałkowe konsultacje są właśnie dla ciebie!

Konsultacji udziela Dorota Nocuń – rzecznik patentowy, pracownik Informacji Patentowej PPNT Gdynia. Zajmuje się tematyką ochrony własności przemysłowej (znaki towarowe, wzory przemysłowe, wzory użytkowe i wynalazki), a specjalizuje w badaniach patentowych  i poszukiwaniach w literaturze patentowej dla różnych przedmiotów własności przemysłowej.

#WorldIPday Światowy Dzień Własności Intelektualnej
26 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Własność intelektualna i cele zrównoważonego rozwoju: budowanie naszej wspólnej przyszłości dzięki innowacjom i kreatywności”.

Zapisy i kontakt w sprawie wydarzenia:

Informacja Patentowa PPNT Gdynia
T: +48 58 880 81 98
M: patent@ppnt.pl

powrót
Skip to content