Twórco! Nie wywal się o paragraf! / Konsultacje

PPNT Gdynia, budynek III, coworking

KIEDY: 23.06.2022 (czwartek), 15:00-19:00

GDZIE: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, coworking

WSTĘP: bezpłatny, wymagana rejestracja: ZAPISZ SIĘ!

JAK TRAFIĆ: Coworking znajduje się na pierwszym piętrze w budynku III PPNT, do wejścia prowadzi turkusowa linia na podłodze!

Jeżeli jesteś aktywny online, szczególnie jeśli zarabiasz w świecie wirtualnym, musisz być czujny. I świadomy tego, co wolno, a czego absolutnie nie można robić z cudzym dziełem.

Niektóre kwestie są oczywiste: nie należy kopiować, posługiwać się bez zgody właściciela jego znakiem towarowym, obrażać. To wiadomo. Inne rzeczy, pozostające na granicy prawa i bezprawia, a notorycznie zdarzające się w sieci, nie są już tak jasne.

Bo czy wolno na przykład przerobić udostępnione przez kogoś zdjęcie na mem? Czy można wyprzedzić właściciela popularnego nazwiska i zarejestrować sobie pod nim domenę internetową? Albo czy dopuszczalne jest linkowanie wszystkiego z dowolnej strony WWW?

Dla kogo?

Jeżeli:

  • Działasz w świecie wirtualnym,
  • Tworzysz swoje treści,
  • Korzystasz z treści znalezionych online,
  • Chcesz upewnić się, że działasz zgodnie z prawem,

Te konsultacje są dla Ciebie!

Konsultacje poprowadzi Tomasz Palak, radca prawny, prelegent, autor artykułów na tomaszpalak.pl i w prasie (m.in felietony we „Wprost”). Sześciokrotnie na podium konferencji I Love Marketing, występował również na Infoshare, TEDx i licznych innych wydarzeniach. Wykładowca WSB, WSAiB, WSEI i UTH. Ekspert proszony o wypowiedź przez podmioty zewnętrzne — m.in. Rzeczpospolitą czy money.pl. Rozmowy z nim prowadzono między innymi w ramach audycji Mała Wielka Firma oraz Dzień dobry TVN. Organizator cyklicznego wydarzenia Crash Mondays. Prywatnie gitarzysta.

powrót
Skip to content