Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków - I dzień

PPNT Gdynia, budynek II, sala morska

kiedy: czwartek-piątek, 23-24.05.2024 r. godz. 09:00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek II, sala morska

wstęp: płatny, zapisz się!

 

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków to wydarzenie zbierające specjalistów z całej Polski związanych z branżą budowlaną oraz projektową, podczas którego poruszane są, przede wszystkim, kwestie związane ze zmieniającym się klimatem, tym jak wpływa on na rynek inwestycyjny i odwrotnie.

 

Głównym celem Konferencji jest budowanie świadomości ekologicznej – podkreślając udział sektora budowlanego w globalnych emisjach CO2, podpowiadamy, z jakich technologii oraz rozwiązań projektowych korzystać do ich minimalizacji. Jest to również przestrzeń do nawiązywania kontaktów biznesowych, wymiany wiedzy, doświadczeń oraz spostrzeżeń. Wśród gości spotkać można przedstawicieli i przedstawicielki zarówno firm deweloperskich, jak i wykonawczych, biur projektowych, ale także instytucji gminnych czy samorządów.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23 i 24 maja 2024 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Jej pierwsza, merytoryczna część, składać będzie się z trzech bloków tematycznych – pierwszy skupiony będzie na kwestiach społecznych, przede wszystkim na projektowaniu z uwzględnieniem neurotypowości użytkowników, osób z niepełnosprawnościami, a także na planowaniu strategicznym. W drugim bloku mówić będziemy o śladzie węglowym, efektywności energetycznej oraz gospodarce cyrkularnej, z kolei trzeci poświęcony będzie tzw. „green finance”, czyli skąd i w jaki sposób pozyskiwać środki na realizację zrównoważonych projektów, jakie warunki należy spełnić, aby je uzyskać, a także o roli ESG w instytucjach finansowych. Drugi dzień Konferencji poświęcony zostanie na zwiedzanie co ciekawszych trójmiejskich „zielonych” inwestycji oraz warsztaty Mozaiki Klimatycznej.

 

Agenda: TUTAJ

 

Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

powrót
Skip to content