To moje logo! – ochrona prawna logotypu

budynek III, coworking

kiedy: 18.01.2019 (piątek), 14:00-16:00

gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, coworking

wstęp: bezpłatny, wymagana rejestracja: https://ip-logotyp.evenea.pl

 

Wszyscy klienci wiedzą, że Andrzej prowadzi zakład pod znakiem charakterystycznych, pomarańczowych nożyczek. Ale czy ten znak jest chroniony prawnie?

Joannie znudził się kolor kupionego trzy lata temu logotypu. Czy coś jej grozi, jeśli zmieni kolor bez zgody autora grafiki?

Firma Chlebex zauważyła, że konkurencja z drugiej strony ulicy skopiowała ich logo, i teraz klienci się mylą. Co można z tym zrobić?

Zdarzyło ci się znaleźć w takiej lub podobnej sytuacji? A może wiesz, że możesz się w niej znaleźć? Przyjdź na warsztaty Informacji Patentowej i dowiedz się, jak sobie z nią poradzić!

 

Dlaczego warto?

Używasz w swojej działalności jakiegoś logo? Raczej tak. Z logo związana jest siła marketingowa i renoma twojej firmy, to z nim najczęściej kojarzą cię klienci. Warto więc zainteresować się, jakie mechanizmy chronią logotyp, jak z nich korzystać i jak można stworzyć sobie dodatkową, mocniejszą ochronę.

Nie czekaj, aż ktoś się pod ciebie podszyje – zadbaj o logo już dzisiaj!

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do wszystkich tych, którzy prowadzą lub planują prowadzić działalność gospodarczą, a także do osób doradzających przedsiębiorcom w zakresie prawa. Jeśli prowadzisz firmę i ona ma logo, albo oferujesz produkt oznaczany charakterystyczną grafiką, to spotkanie jest dla ciebie! Jeśli zdarzyło ci się zauważyć na rynku oznaczenie podobne do twojego i nie wiesz, jak zareagować, również chętnie pomożemy.

 

Warsztaty poprowadzą:

Dominika Gałecka – pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia, absolwentka prawa i historii sztuki, stała współpracowniczka Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Specjalizuje się w problematyce ochrony własności intelektualnej (utwory, znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki, wzory użytkowe), ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego. Ukierunkowana na związki sztuki z prawem oraz prawo autorskie w kulturze.

Katarzyna Szwed – pracowniczka Informacji Patentowej PPNT Gdynia, prawniczka zajmująca się prawem cywilnym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Obecnie skupia się na prawie własności intelektualnej – wynalazkach, wzorach przemysłowych, know-how i tajemnicach przedsiębiorstw, pomagając firmom w ochronie ich kapitału intelektualnego.

 

JAK TRAFIĆ: Coworking znajduje się na pierwszym piętrze w budynku III PPNT.

 

Kontakt w sprawie wydarzenia:

Katarzyna Szwed

T: +48 58 880 81 98
E: k.szwed@ppnt.gdynia.pl

Dominika Gałecka
T: +48 58 880 81 98
E: d.galecka@ppnt.gdynia.pl

powrót